2022 11 16

Vilniaus „Kibirkštis“ po atkaklios kovos Europos taurėje nusileido Turkijos klubui

Vilniaus „Kibirkšties“ (2/2) komanda po ilgos pertraukos sugrįžusi į Europos taurės turnyrą demonstravo puikius rezultatus, tačiau trečiadienio vakarą Gitauto Kievino auklėtinės F grupės rungtynėse namuose 63:70 (16:21, 21:18, 10:19, 16:12) patyrė nesėkmę prieš Ankaros „Botaš“ (2/2) krepšininkes.
Gabrielė Šulskė
Gabrielė Šulskė / bckibirkstis.lt nuotr.

„Kibirkšties“ varžovės startavo geriau (2:6), bet šeimininkės greitai išsiveržė į priekį – 12:11. Užsimezgusi kova taškas į tašką vyko didžiąją kėlinio dalį, kol po geros „Botaš“ atkarpos (10:2), varžovės įgijo 7 taškų pranašumą (14:21). Per likusią minutę vilnietės pasižymėjo dviem Lauros Juškaitės taškais ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (16:21).

Antrajame ketvirtyje lietuvės susidūrė su aktyvesne „Botaš“ gynyba, todėl sunkiai rinko taškus puolime. Tuo pasinaudojusios turkės susikrovė dviženklį pranašumą – 24:35. Prasidėjus paskutinėms 2 ketvirčio minutėms, Rachel Theriot iniciavo Gitauto Kievino kariaunos spurtą (9:0), kuris ištirpdė atsilikimą iki 4 taškų – 33:37. Po dviejų kėlinių rezultatas – 37:39.

Po didžiosios pertraukos „Kibirkštis“ krito į duobę. Vilnietės nefuncionavo nei gynyboje, nei puolime, kas per trečiąjį kėlinį leido varžovėms susikurti 11 taškų pranašumą – 47:58.

Lemiamą atkarpą sėkmingai pradėjusi „Kibirkštis“ po kelių rezultatyvių G. Petronytės atakų, aptirpdė atsilikimą iki 7 taškų (54:61), užkūrė „Jeep“ arenoje susitikusius sirgalius ir kilo į lemiamą šturmą. Vidurio puolėja dar kartą prasiveržė krepšio link, komandos kapitonė pridėjo dar du taškus ir likus žaisti 4 minutes atkūrė itrigą – 58:61. Tiksint paskutinėms dviems pagrindinio laiko minutėms aikštelėje virė kieta kova, visgi „Jeep“ arenos šeimininkės nerado sprendimų puolime ir rungtynes užbaigė rezultatu 63:70.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ gretose rungtyniavo Laura Juškaitė, kuri per 35 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

„Kibirkštis“: L. Juškaitė 18, G. Petronytė 13, J. Miknaitė 10, G. Šulskė 7.

„Botaš“: S. Uzun 19, M. Gulcan 15, D. Slocum 11, V. Macaulay 10.