2021 04 17

VTB lygoje tęsiasi lietuvių šėlsmas: Permėje žibėjo A.Juškevičius ir E.Žukauskas

Estafetę iš įspūdingai rungtyniavusių Krasnodaro „Lokomotiv“ lietuvių Mindaugo Kuzminsko ir Manto Kalniečio šeštadienio pavakarę perėmė Permės „Parma“ (10-13) klubo spalvas ginantys Adas Juškevičius ir Eigirdas Žukauskas, kurių ekipa užsitikrino vietą VTB vieningosios lygos atkrintamosiose.
Adas Juškevičius
Adas Juškevičius / VTB nuotr.

Solidžius asmeninius pasiekimus kiek aptemdė nesėkmė, kurią Kazio Maksvyčio kariauna namuose patyrė Saratovo „Avtodor“ (9-14) klubui – 93:100 (28:20, 20:26, 19:25, 20:35).

Trečiajame kėlinyje vienu metu šeimininkų persvara siekė net 17 taškų (70:53), tačiau „Parma“ krepšininkai išsisėmė puolime ir kapituliavo lemiamo ketvirčio metu – ketvirtį pralaimėjo net 20:35.

Pradėjus tiksėti priešpaskutinei minutei „Parma“ dar pirmavo (90:88), tačiau rungtynių baigtį nusprendė „Avtodor“ herojumi tapęs Gianas Clavellas, pelnęs 9 iš 12 lemiamo spurto taškų.

Saratovo ekipa buvo tiesioginė lietuviškojo „Parma“ klubo konkurentė dėl vietos VTB vieningosios lygos atkrintamosiose. Nors pergalėmis „Avtodor“ dar gali pasivyti varžovus, į aštuntą poziciją, garantuojančią paskutinį kelialapį į atkrintamąsias, jie nebepakils, mat pirmajame tarpusavio mače pralaimėjo 23 taškų skirtumu.

Adas Juškevičius šiame mače per 29 minutes surinko 21 tašką (0/3 dvit., 6/8 trit., 3/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 5 kartus suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

Eigirdas Žukauskas per beveik 27 ant parketo praleistas minutes pelnė 20 taškų (2/3 dvit., 3/5 dvit., 7/9 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 1 kamuolį perėmė ir tiek pat kartų suklydo bei mačą baigė su 21 naudingumo balu.

Permės „Parma“: Adas Juškevičius 21, Eigirdas Žukauskas 20, Borisas Savovičius 12, Lorenzo Williamsas 10 (8 rez. perd.),

Saratovo „Avtodor“: Gianas Clavellas 28 (5 rez. perd., 34 naud. bal.), Markelas Starksas, Nate'as Masonas (8 rez. perd., 21 naud. bal.) ir Dušanas Rističius po 16, Željko Šakičius 13 (20 naud. bal.).