2022 09 08

„Žalgirio“ laikų M.Grigonis ir X faktorius: pažymiai rinktinės žaidėjams ir treneriui

Išgyvenimo mūšyje Lietuvos rinktinė 87:70 suvystė Bosniją ir Hercegoviną bei iškovojo kelialapį į Europos čempionato aštuntfinalį, kuriame – pasaulio čempionės Ispanijos egzaminas. 15min portale – sporto komentatoriaus Ryčio Vyšniausko pažymiai rinktinės žaidėjams ir treneriui Kaziui Maksvyčiui.

#4 Eigirdas Žukauskas – be vertinimo

Puolėjas dvikovoje ant parketo nepasirodė, tad ir vertinti nėra ką.

#9 Ignas Brazdeikis – 6,5

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Ignas Brazdeikis
13 tšk., 3 rez. perd., 10 naud. bal., 22 min.

Iggy šiose rungtynėse pasikėlė savo dvitaškių pataikymo procentą (5/7 dvit.), bet nusimušė tritaškių (1/5 trit.).

Nors pirmajame epizode atrodė, kad bėdos tos pačios – buvo nustumtas į dešinę pusę, užsibaigimas dešine ranka buvo prastas, bet antrajame kėlinyje Ignas pataikė tris metimus iš eilės ir buvo vienas ryškiausių žaidėjų svarbioje lietuviams atkarpoje.

Jis gerai skaitė situacijas, įmetė kamuolį po krepšiu Jonui Valančiūnui ir rinkosi rezultatyvius perdavimus.

Po sėkmingos krepšininko atkarpos antrajame kėlinyje gerai pulsą jautęs K.Maksvytis nusprendė su juo pradėti ir trečią kėlinį, o ne su Arnu Butkevičiumi. Ignas Brazdeikis trenerio pasitikėjimą išpildė. Po jo tritaškio įvyko emocinis lūžis, bosniai paėmė minutės pertraukėlę, o skirtumas išaugo labai stipriai. Tuomet pasidarė ramu, kad Lietuva laimės.

Tai buvo vienas geriausių ir stabiliausių Igno mačų čempionate, nors klaidelių gynyboje vis dar išlįsdavo. Pasitaikė ir nesportinė pražanga prieš Jusufą Nurkičių, kurioje atsispindėjo nesupratimas, kaip pražangos traktuojamos Europoje.

#11 Domantas Sabonis – 9

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Domantas Sabonis
12 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 16 naud. bal., 28 min.

Domantas – tikras šaunuolis.

Jis dabar gauna kamuolius tinkamame baudos aikštelės krašte, kad galėtų stipriąja kaire ranka taranuoti varžovą. Matėme ir greitų varžovų atakavimų nugara.

Jis valgė Miralemą Halilovičių, kaip ir Emirą Sulejmanovičių. Šie bosniai po rungtynių tikriausiai paprašė D.Sabonio parašo.

Gynyboje buvo atliktas puikus darbas. Po pirmojo kėlinio turėjome rezultatą 28:28 ir galvojome, kaip pagerinti gynybą, kuomet su sirena tritaškį pataikė Jusufas Nurkičius, o sprendimu tapo Domantas.

Puolime jis buvo labai agresyvus. Tas agresyvumas virto ir didžiuliu baudų metimų skaičiumi.

Domas metė net tris tritaškius, tačiau vienas jų buvo paskutinę atakos sekundę, kai jam nelauktai įkišo į rankas kamuolį. Nebebuvo ką daryti.

Reikia pabrėžti, kad ne visa D.Sabonio nauda dvikovoje su Bosnija ir Hercegovina atsispindi plikoje statistikoje.