2015 12 02 /19:50

Dar vienas baisus krepšinio vakaras: „Avtodor“ – „Lietuvos rytas“ 109:92

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (2-6) krepšininkų gynyba trečiadienį Saratove atrodė lyg krepšinio mokyklos lygio ir komanda patyrė dar vieną nesėkmę Europos taurės E grupėje. Vilniaus komandą namuose sutriuškino „Avtodor“ (6-2) – 109:92 (25:18, 27:17, 26:27, 31:30).
„Lietuvos rytas“ -„Avtodor“
Nicolas Laprovittola ir Jeremy Chappellas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rusijos krepšininkai visus reikalus sutvarkė per pirmąją mačo dalį, kurią laimėjo 17-os taškų skirtumu – 52:35. Nors vilniečiai trečiąjį ketvirtį pradėjo sėkmingai ir per kelias minutes priartėjo iki 10-ties taškų (60:50).

Vis dėlto, dviženklės ribos taip ir nepavyko peržengti, o keli įmesti „Avtodor“ metimai ir „Lietuvos ryto“ klaidos per tris minutes sugrąžino rusams solidžią persvarą – 74:56.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Avtodor“ labai greitai persvarą padidino iki 20-ties taškų ir ją išlaikė iki mačo pabaigos. Skirtumas vienu metu jau siekė 27 taškus (89:62), o šimtą „Avtodor“ pasiekė iki mačo pabaigos likus dar trims minutėms.

„Avtodor“: T.Petersonas (6/8 dvit., 4/6 trit., 7 atk. kam., 31 naud. bal.), J.Kolesnikovas (4/8 dvit., 5/5 trit.) po 24, P.Stollas (6 rez. perd., 6 išprov. praž.) 12, D.Lukašovas (7 atk. kam., 6 rez. perd.) 11.

„Lietuvos rytas“: N.Laprovittola (5/8 dvit., 3/5 trit., 4 atk. kam., 6 rez. perd.) 21, K.Lavrinovičius (7/9 dvit., 0/3 trit., 8 išprov. praž.) 20, A.Juškevičius (4/5 trit.) ir D.Gailius (1/7 trit.) po 12, G.Orelikas 10.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Aurimas Jasilionis

Kitose E grupės rungtynėse Sankt Peterburgo „Zenit“ 89:64 nugalėjo Solnoko „Olaj“ ekipą, o Salonikų PAOK po pratęsimo 75:73 palaužė Stambulo „Bešiktaš“.

Su šešiais pralaimėjimais „Lietuvos rytas“ yra grupės autsaideris, tačiau laimėjęs paskutinius du susitikimus dar gali tikėtis patekti į kitą etapą.

6. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 2 6

Ketvirtasis kėlinys: „Avtodor“ – „Lietuvos rytas“ 109:92 (25:18, 27:17, 26:27, 31:30)

10 min. Laisvai pasijutęs A.Juškevičius įmetė du tritaškius iš eilės – 109:92.

9 min. Nė viena komanda jau nepersistengė gynyboje. T.Petersonas įmetė dar vieną tritaškį – 105:84.

8 min. A.Juškevičius įmetė iš toli, o J.Jucikas pridėjo du taškus su pražanga.

7 min. „Avtodor“ gavo techninę pražangą, tačiau vilniečiai suklydo po baudų metimų ir šeimininkai pelnė 100-ąjį tašką – 100:78.

5 min. Šiek tiek atsipalaidavus „Avtodor“ ekipai, A.Juškevičius pataikė tritaškį – 75:93.

4 min. Mažytis vilties blyksnis. N.Laprovittola įmetė du taškus su pražanga, o R.Giedraitis pataikė tritaškį – 70:91.

3 min. Patyčias iš „Lietuvos ryto“ pratęsė ketvirtą savo tritaškį įmetęs J.Kolesnikovas – 89:62.

2 min. J.Kolesnikovas taip pat pataikė tritaškį ir „Avtodor“ persvara pasiekė naują rekordą – 86:62.

1 min. Trečiasis T.Petersono tritaškis, dar viena vilniečių klaida ir du lengvi A.Zabelino taškai – 83:62.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Adas Juškevičius ir Saah Nimley
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Adas Juškevičius ir Saahas Nimley

Trečiasis kėlinys: „Avtodor“ – „Lietuvos rytas“ 78:62 (25:18, 27:17, 26:27)

10 min. K.Lavrinovičiaus dėjimas greitos atakos metu užbaigė trečiąjį ketvirtį.

9 min. Individualūs „Lietuvos ryto“ krepšininkų veiksmai vaisių puolime nenešė. Po P.Stollo baudų skirtumas vėl pasiekė 20 taškų ribą – 76:56.

7 min. Porą minučių abi komandos lengvai rinko taškus, tačiau po poros klaidų skirtumas vėl šoktelėjo iki 18-os – 74:56.

5 min. Dar vienas apmaudus epizodas, kai nepavyko atkovoti kamuolio. Tai baigėsi lengvais T.Petersono taškais. J.Brooksas sumetė baudas – 64:50.

4 min. Nepaisant varžovų tritaškių, vilniečiai ketvirtį pradėjo geriau. Dvitaškį iš toliau įmetė K.Lavrinovičius, šeimininkai suklydo ir krepšį dėjimu sudrebino D.Gailius – 60:50.

3 min. Komandos apsikeitė dvitaškiais, tačiau J.Kolesnikovas ir vėl įmetė iš toli – 60:46.

2 min. Antras tritaškis – įmetė N.Laprovittola. T.Petersonas atsakė tuo pačiu, tačiau N.Laprovittola ir vėl smeigė tritaškį – 55:44.

1 min. D.Gailius trečiąjį ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu. Tai pirmasis taiklus jo tolimas metimas iš šešių.

Alfredo Pliadžio nuotr./Nicolas Laprovittola

Antrasis kėlinys: „Avtodor“ – „Lietuvos rytas“ 52:35 (25:18, 27:17)

10 min. Baudas sumetė ir K.Lavrinovičius, bet P.Stollas pataikė iš toli – 52:33. Du taškus dar įmetė N.Laprovittola.

9 min. Dar viena vilniečių ataka užsitęsė iki 24 sek., o po krepšiu nėręs D.Gailius išmesti nebespėjo. Du J.Brookso baudų metimai ir skirtumas jau 18 taškų – 49:31.

8 min. Pagaliau įkrito. G.Orelikas laisvas įmetė tritaškį.

7 min. „Lietuvos ryto“ žaidėjai prametė tris iš eilės tritaškius iš labai gerų progų ir jau minus 17 –28:45.

6 min. Po lengvo A.Zabelino metimo iš po krepšio ir J.Chappello baudų metimų persvara pirmą kartą pasiekė 13-os taškų ribą – 41:28.

5 min. J.Kolesnikovas labai lengvai įveikė kone stovėjusius vilniečių krepšininkus ir pataikė dvitaškį su pražanga. Į jį atsakė J.Jucikas. 37:28.

4 min. J.Chappellas pataikė sunkų metimą, o 24 sek. trukusi vilniečių ataka baigėsi desperatišku, tačiau taikliu G.Oreliko tritaškiu – 26:34.

3 min. K.Lavrinovičius atkovojo kamuolį po antrojo N.Laprovittolos baudos metimo ir argentinietis įmetė dvitaškį.

2 min. Absoliučiai laisvas J.Kolesnikovas smeigė tritaškį – 30:20.

1 min. Pirmoje atakoje „Avtodor“ ir vėl susigrąžino didžiausią turėtą persvarą – 9 taškus (27:18).

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Marius Runkauskas

Pirmasis kėlinys: „Avtodor“ – „Lietuvos rytas“ 25:18

10 min. „Avtodor“ krepšininkai dominavo baudos aikštelėje ir vėl padidino pranašumą – 25:18.

9 min. Trečiuoju bandymu atkovojus kamuolį po šeimininkų netaiklių metimų M.Runkauskas drąsiu prasiveržimu sumažino skirtumą iki 16:20, o netrukus sumetė ir baudų metimus.

8 min. Tritaškiais metimais apsikeitė P.Stollas ir M.Runkauskas – 20:14.

7 min. Sužaidus kiek daugiau nei 6 minutes – priverstinė pertraukėlė. Sugedo arenos 24 sek. laikrodis. Pratęsus žaidimą K.Lavrinovičius įmetė du taškus. 11:17.

4 min. Po A.Jasilionio paprašytos minutės pertraukėlės N.Laprovittola pataikė tritaškį, tačiau T.Petersonas pataikė ir vėl – 7:15.

3 min. N.Laprovittola įmetė dvitaškį, tačiau įsibėgėjęs T.Petersonas įmetė dvitaškį su pražanga. D.Gailius suklydo ir vilniečiai gavo dar vieną tritaškį į savo krepšį – 13:4.

2 min. M.Lukauskis prametė tolimą metimą, o kitoje aikštės pusėje T.Petersonas tritaškį pataikė – 7:2.

1 min. Pirmuosius taškus E.Kolesnikovas pelnė pakartotiniu metimu po savo paties netaiklaus bandymo. Baudas sumetė G.Orelikas.

Sezono kaina

Rusijos klubui pergalė irgi itin reikalinga. „Avtodor“ (5-2) ekipa E grupėje yra antra ir pergalės atveju užsitikrintų patekimą į „Last 32“ turnyrą. „Lietuvos rytas“ (2-5) net ir laimėjęs kelialapio dar neturėtų, tačiau gali labai sustiprinti savo pozicijas.

Vis dėlto, vilniečiai turi galvoti ne apie turnyrinę lentelę, o visas mintis reikia nukreipti link vieno tikslo – pergalės siekimo.

Šiuo metu tiek Solnoko „Olaj“ (3-4), tiek Stambulo „Bešiktaš“ (3-4) yra aukščiau už Lietuvos klubą. Vis dėlto, prieš abi komandas „Lietuvos rytas“ turi pranašumą tarpusavio dvikovose, tad dar gali pavyti tiek Vengrijos, tiek Turkijos komandą.

„Olaj“ trečiadienį žais išvykoje su grupės lyderiu Sankt Peterburgo „Zenit“, kuriam pirmajame rate pralaimėjo 9 taškais. „Bešiktaš“ namuose priims PAOK klubą, kurį pirmajame rate išvykoje sutriuškino 20-ies taškų skirtumu.

8-asis turas „Lietuvos rytui“ dar nėra visiškai mirtinas, tačiau jų pralaimėjimas bei „Bešiktaš“ ir „Olaj“ pergalės įstumtų Vilniaus klubą į situaciją, kai nesi savo likimo kalvis.

6. Salonikų PAOK 2 5 -72
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nicolas Laprovittola ir Paulas Stollas pažįsta vienas kitą

Lyderiai

Pirmoje „Lietuvos ryto“ ir „Avtodor“ krepšininkų dvikovoje Vilniuje svečių gretose nebuvo aiškaus lyderio. Net 8 žaidėjai Rusijos ekipai surinko dviženklį taškų skaičių. Kovą dėl kamuolių „Avtodor“ laimėjo net 38:24.

Tačiau Saratovo ekipa turi naują ginklą. Lapkričio pradžioje prie komandos prisijungė 180 cm ūgio 30-metis Paulas Stollas, kuris žaidė mačuose su „Zenit“ ir „Bešiktaš“.

Per šias dvi rungtynės meksikietis rinko po 19 taškų, 6 rezultatyvius perdavimus ir išprovokuodavo po 6,5 pražangos. Jis pataikė pusę mestų tritaškių (6/12) ir metė net 16 baudų (pataikė 14).

Net ir be jo sunku nuspręsti, kuriam „Avtodor“ amerikiečiui labiausiai reikia skirti dėmesį.

Dar keturi dviženklį taškų skaičių pelnantys legionieriai:

• 191 cm ūgio Travisas Pettersonas renka po 15 taškų ir 6 atk. kam.
  • 191 cm ūgio Jeremy Chappellas įmeta po 15,1 taško ir sugriebia 7 kam.
  • 203 cm ūgio Jeffas Brooksas įmeta po 14,5 taško ir atkovoja po 8,2 kam.
  • 183 cm ūgio Malcolmas Armsteadas įmeta po 13 taškų (55 proc. trit.), atlieka po 4,5 rez. perd. ir perima po 1,5 kam.

Statistika ir faktai

• Nors pergalių beveik nėra, tačiau „Lietuvos rytas“ Europos taurėje pirmauja net pagal du statistinius rodiklius: perimtus kamuolius (vid. 9,43 ) ir dvitaškių taiklumą (57,79 proc.).
  • Po 90,7 taško renkanti „Avtodor“ ekipa yra rezultatyviausia Europos taurės komanda. Beveik 86 taškus įmetantis „Lietuvos rytas“ – ketvirtas.
  • Su Bandirmos „Banvit“ ekipa „Avtodor“ dalijasi penktą vietą atkovotų kamuolių kategorijoje – vid. po 39,14.
  • Atkovoti kamuoliai yra turbūt didžiausia „Lietuvos ryto“ problema. Tik po 30,29 kamuolio atkovojanti ekipa pagal šį rodiklį Europos taurėje lenkia vos 3 komandas.
  • „Avtodor“ žaidėjai per mačą surenka po 104,71 naudingumo balo ir tai yra absoliučiai geriausias rezultatas turnyre. Nė viena kita komanda 100 ribos neperžengia. Vilniečiai su 88,86 naud. bal. yra devinti.
  • Abi komandos taip pat yra tarp Europos taurės lyderių rezultatyvių perdavimų kategorijoje. „Lietuvos rytas“ užima antrą (vid. 19,43), „Avtodor“ – trečią (vid. 19,14) vietą.