2018 04 13

Kelias į Eurolygą – Stambulo „Daruššafaka“ laimėjo Europos taurę

Europos taurės finale Stambulo „Daruššafaka“ antrą kartą 67:59 (21:17, 18:16, 16:12, 12:14) nugalėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ ir tapo čempione bei iškovojo kelialapį į kito sezono Eurolygą. Tai pirmasis Turkijos ekipos tarptautinis titulas klubo istorijoje.
Scottie Wilbekinas
Scottie Wilbekinas / „Scanpix“/AP nuotr.

Turkijos ekipa pirmavo praktiškai visų rungtynių metu, tačiau ketvirtajame kėlinyje rusai intrigą sugrąžino.

Likus žaisti dvi minutes, Brianas Qvale buvo sumažinęs skirtumą 54:58. Tačiau Scottie Wilbekino tritaškis padėjo tašką šiose rungtynėse.

Fantastiškas rungtynes sužaidęs S.Wilbekinas, nugalėtojams pelnė 28 taškus.

Daug nuožmesnė kova vyko pirmose finalo rungtynėse, kurias tik po pratęsimo 81:78 laimėjo „Daruššafaka“.

Primename, kad Europos taurės nugalėtojams atsiveria kelias į kitų metų Eurolygą.

Jonas Mačiulis Europos taurėje nerungtyniauja, nes į „Lokomotiv“ komandą atvyko jau po naujų žaidėjų registracijos termino pabaigos.

Stambulo klubo vyriausiojo trenerio Davido Blatto asistentas yra Kęstutis Kemzūra.

Beje, D.Blattas tapo vos antruoju treneriu, kuriam pavyko laimėti Eurolygą ir Europos taurę. Tai taip pat yra pavykę pasiekti Dušanui Ivkovičiui. D.Blattas Eurolygą laimėjo 2014 metais su Tel Avivo „Maccabi“.

„Daruššafaka“: S.Wilbekinas 28, W.Cummingsas 10.

„Lokomotiv“: J.Raglandas 18, B.Qvale 12.