2015 01 14

Išvykoje laimėti nesugebantis Klaipėdos „Neptūnas“ pamokytas Turkijoje – 85:99

Pergalingai Europos taurės turnyro rungtynėse su Paryžiaus „Levallois“ ekipa startavęs Klaipėdos „Neptūnas“ ir toliau nesugeba laimėti išvykoje. Trečiadienio vakarą „Neptūnas“ Turkijoje nusileido Izmiro „Pinar Karsiyaka“ ekipai.
Klaipėdos „Neptūnas“ / A. Venskus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Izmiro „Pinar Karsiyaka“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 99:85 (30:16, 23:25, 20:19, 26:25)

Per penkerias Eurolygos išvykos rungtynes šį sezoną klaipėdiečiai patyrė visus penkis pralaimėjimus. Pralaimėjimų serija tęsiasi ir Europos taurėje.

Klaipėdiečiai Turkijoje pirmavo tik pačioje rungtynių pradžioje. Po to visišką mačo kontrolę perėmė šeimininkai, kurie jau po pirmojo kėlinio pirmavo 30:16. Antrąjį kėlinį svečiai pradėjo fantastiškai ir pataikę seriją tritaškių sumažino atsilikimą iki keturių taškų, tačiau antroje kėlinio pusėje spurtą surengė ir turkai.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi apylygis komandų žaidimas. Klaipėdiečiai kėlinį pralaimėjo vienu tašku ir nesugebėjo stipriau ištirpdyti turkų susikaupto pranašumo. Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu, kurio metu Turkijos ekipos lyderiai jau sėdėjo ant atsarginių suolo.

Klaipėdos ekipai daugiausia, 16 taškų, pelnė Deividas Gailius. Donatas Zavackas ir keturis tritaškius pataikęs Justas Sinica pridėjo po 12 taškų. Martynas Mažeika surinko 11 taškų.

Turkijos komandoje net septynis tritaškius iš aštuonių pataikęs Jonas Diebleris iš viso surinko 26 taškus. Buvęs „Lietuvos ryto“ legionierius Juanas Palaciosas pridėjo 20 taškų.

Europos taurės turnyre „Neptūnas“ pirmąją varžovę „Levallois“ įveikė 82:73.

Trečiojo turo susitikimą klaipėdiečiai sausio 21 dieną žais namuose su abejas rungtynes pralaimėjusia Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) ekipa.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16 (2/7 tritaškių, 7 išpr. praž.), Donatas Zavackas ir Justas Sinica (4/7 tritaškių) po 12, Martynas Mažeika 11, Vytautas Šarakauskas ir Mustafa Shakuras po 7, Mindaugas Girdžiūnas ir Simas Galdikas po 6, Valdas Vasylius ir Arnas Butkevičius po 3, Keithas Bensonas 2.

„Pinar Karsiyaka“: Jonas Diebleris 26 (7/8 tritaškių, 6 rez. perd., 31 n.b.), Juanas Palaciosas 20, Bobby Dixonas 16 (8 rez. perd.), Kenny Gabrielis 14.

Kitose grupės rungtynėse „Neptūno“ prieš savaitę Klaipėdoje įveiktas Paryžiaus „Lavvellois“ klubas namie 93:83 įveikė Stambulo „Bešiktaš“.

M grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 2 0 204:162
2. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 1 1 166:165
3. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 1 167:172
4. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 0 2 160:198

A. Venskaus nuotr./Deividas Gailius

Ketvirtasis kėlinys: „Pinar Karsiyaka“ – „Neptūnas“ 99:85 (30:16, 23:25, 20:19, 26:25)

40 min. Per likusį laiką dvitaškiais pasižymėjo V.Šarakauskas, tačiau pralaimėjimas jau buvo neišvengiamas. D.Gailius pataikė tritaškį, tačiau būtent jo indėlio pritrūko šiose rungtynėse.

35 min. Turkai įjungė aukštesnę pavarą ir vėl nutolo. Komandas jau skyrė 21 taškas. Ant suolo jau sėdėjo šeimininkų lyderiai – 89:70.

32 min. K.Gabrielis kėlinį pradėjo dvitaškiu. M.Mažeika ir J.Diebleris apsikeitė tritaškiais – 78:63.

Trečiasis kėlinys: „Pinar Karsiyaka“ – „Neptūnas“ 73:60 (30:16, 23:25, 20:19)

30 min. M.Girdžiūnas pataikė dar vieną tritaškį. J.Diebleris atsakė tuo pačiu. M.Mažeika pasižymėjo dvitaškiu. Kitame aikštės gale tą patį padarė J.Palaciosas. S.Senturkas taip pat pataikė iš toli.

27 min. Du dvitaškius šeimininkams pridėjo J.Palaciosas. J.Sinica atsakė tritaškiu – 65:52.

25 min. Komandos apsikeitė taikliais baudos metimais. K.Gabrielis pataikė gražų dvitaškį – 61:49.

23 min. M.Mažeikos ir S.Galdiko dvitaškiai mažino atsilikimą iki dešimties taškų – 57:47.

22 min. J.Palaciosas dvitaškiu pradėjo trečiąjį kėlinį. Tuo pačiu atsakė S.Galdikas – 55:43.

Antrasis kėlinys: „Pinar Karsiyaka“ – „Neptūnas“ 53:41 (30:16, 23:25)

20 min. Sąvąjį spurtą surengė ir Turkijos krepšininkai , kurie vėl išsiveržė į priekį. J.Diebleris pataikė trečiąjį tritaškį. Klaipėdiečiai rinko taškus baudų metimais, tačiau atakuoti geriau sekėsi šeimininkams. Kėlinį užbaigė ketvirtasis J.Dieblerio tritaškis ir M.Shakuro dvitaškis.

15 min. Tritaškį pataikė M.Girdžiūnas. Iš toli taikliai atakavo ir J.Sinica. Prie tritaškių lietaus prisidėjo ir V.Šarakauskas. Atsilikimas sumažėjo iki penkių taškų. J.Palaciosas atsakė dvitaškiu, tačiau tuoj pat savąjį tritaškį pataikė ir A.Butkevičius – 35:31.

12 min. J.Sinica tik pasirodęs aikštėje pataikė tritaškį. C.Nalga atsakė dvitaškiu – 32:19.

Pirmasis kėlinys: „Pinar Karsiyaka“ – „Neptūnas“ 30:16

10 min. J.Diebleris pataikė antrąjį tritaškį. K.Bensonas iki galo kovojo po turkų krepšiu ir pelnė du taškus, tačiau paskutinės atakos metu C.Nalga atsakė tuo pačiu.

8 min. M.Shakuras mažino atsilikimą, tačiau klaidos gynyboje leido taškus pelnyti Juanui Palaciosui – 24:11.

6 min. D.Zavackas po ilgos taškų tylos pataikė tritaškį. B.Dixonas vėl didino skirtumą iki dešimties taškų – 19:9.

5 min. J.Dieblerio tritaškis persvėrė rezultatą turkų naudai. K.Gabrielis įmetė dar taškus, o klaipėdiečiai jau turėjo keturias komandines pražangas. Dar du varžovų dvitaškiai ir B.Dixono tritaškis privertė K.Maksvytį prašyti pasitarimo  – 17:6.

3 min. M.Mažeikos pirmieji reidai po varžovų krepšiu buvo sėkmingi. Dar du taškus pridėjo D.Gailius – 3:6.

Startinis „Neptūno“ penketas: M.Mažeika, D.Gailius, S.Galdikas, M.Shakuras, D.Zavackas.