2015 02 04 /23:26

LKL vicečempionų kelias Europoje baigėsi Paryžiuje: „Levallois“ – „Neptūnas“ 88:79

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ (1/4) trečiadienį palaidojo paskutinę viltį pasiekti Europos taurės atkrintamąsias varžybas. „Last 32“ etapo M grupės rungtynėse LKL vicečempionai 79:88 (22:21, 24:26, 21:20, 12:21) pralaimėjo Paryžiaus „Levallois“ (2/3) ekipai. Per visą sezoną 8 rungtynes Eurolygoje ir Europos taurėje svečių arenose žaidęs „Neptūnas“ taip ir neiškovojo nė vienos pergalės.
Kazys Maksvytis
Kazys Maksvytis / Algirdo Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rungtynės vyko labai permainingai ir atkakliai. Komandos vis užmiršdavo gynybą ir leisdavo varžovams surengti trumpas serijas 4:0, 6:0. Taip Paryžiaus ir Klaipėdos krepšininkai žaidė tris ketvirčius.

„Neptūnas“ didžiausiu skirtumu pirmavo trečiajame ketvirtyje, kai buvo pabėgęs 59:53, tačiau kaipmat gavo porą tritaškių. Trečiojo kėlinio pabaigoje M.Girdžiūnas metimu aidint sirenai išlygino rezultatą (67:67), tačiau pralaimėjimą lėmė tragiška lemiamo kėlinuko pradžia.

„Levallois“ ketvirtajį kėlinuką pradėjo dviem greitais dvitaškiais, o tikru „X faktoriumi“ rungtynėse buvęs M.Ndoye smeigė penktąjį savo tritaškį – 76:69. Po šių 9:2 laimėtų dviejų minučių „Levallois“ pergalei grėsmė jau nebebuvo iškilusi.

„Neptūnas“ ketvirtajame kėlinuke taip ir nerado žaidėjo, galinčio patempti komandą į priekį. Pirmajame kėlinyje toks buvo 10 taškų įmetęs D.Zavackas, tačiau per likusį laiką dažniau pro šalį mesdavęs nei pataikęs lyderis pridėjo tik 5 taškus.

„Levallois“: M.Ndoye (4/6 dvit., 5/6 trit.) 23, Sh.Fordas (9/14 dvit., 9 atk. kam.) 20, M.Greenas (15 rez. perd.) 12, L.Lebeyrie 10.

„Neptūnas“: D.Zavackas (2/4 dvit., 2/5 trit., 7 atk. kam.) 15, M.Mažeika (4/7 dvit., 0/2 trit., 3 klaid.) 12, S.Galdikas (4/5 dvit., 6 atk. kam.), D.Gailius (2/4 dvit., 2/6 trit.) ir A.Butkevičius (4/4 dvit.) po 10, M.Girdžiūnas 9, M.Shakuras (4/8 dvit., 4 rez. perd.) 8, K.Bensonas 5.

Kitose grupės rungtynėse Izmiro „Pinar Karsyaka“ (5/0) namuose 73:64 įveikė Stambulo „Bešiktaš“ (2/3), tad antrojo kelialapio į atkrintamąsias varžybas savininkas po savaitės paaiškės „Bešiktaš“ ir „Levallois“ rungtynėse.

A. Venskus nuotr. /„Levallois“ komanda

Ketvirtasis kėlinys: „Levallois“ – „Neptūnas“ 88:79 (21:22, 26:24, 20:21, 21:12)

10 min. D.Zavackas net laisvas nepataikė dvitaškio. Apsiginti pavyko ir D.Zavackas ištaisė savo klaidą, tačiau laiko jau nebebuvo likę nė minutės. Šeimininkai pataikė dvi baudas, o paskutinėmis sekundėmis suklydęs M.Mažeika padovanojo „Levallois“ dar du taškus – 88:79.

8 min. Po „Levallois“ minutės pertraukėlės M.Shakuras dvitaškiu sumažino persvarą – 77:80. Nė taško neturėjęs G.Oniangue įmetė dvitaškį – 82:77. A.Butkevičius prarado kamuolį, o Sh.Fordas dvitaškiu priartino „Levallois“ prie pergalės – 84:77.

7 min. „Neptūnas“ dovanėlės neišnaudojo, S.Galdikas gavo bloką, o vėliau pražanga sustabdė varžovą, kuris pataikė vieną baudą – 80:75.

6 min. D.Gailius suklydo, o greitoje atakoje pražanga sustabdytas M.Ndoye prametė abi baudas.

5 min. M.Mažeika pagaliau pataikė dvitaškį, bet tuoj gavo ketvirtąją pražangą. Pražanga sustabdytas M.Greenas pataikė tik vieną baudą, o M.Mažeika sumetė abi ir sumažino skirtumą iki 75:79.

3 min. S.Galdikas privertė Sh.Fordą prasižengti 4-ąjį kartą, o po pražangos sumetė baudas. D.Christmas už ginčus su teisėjais gavo techninę pražangą, tačiau D.Zavackas prametė baudos metimą. D.Gailius tada prametė dvitaškį, o „Levallois“ pataikė ir toliau buvo priekyje – 78:71.

2 min. Dar vieną dvitaškį pataikė Sh.Fordas ir padidino šeimininkų pranašumą iki 6 taškų – 73:67. Atsibudęs D.Gailius pagaliau įmetė pirmuosius svečių taškus ketvirtyje, tačiau M.Ndoye smeigė jau penktąjį savo tritaškį – 76:69.

1 min. Ketvirtis pradėtas itin blogai – varžovai įmetė du iš eilės dvitaškius ir pirmavo 71:67.

A. Venskaus nuotr./Martynas Mažeika

Trečiasis kėlinys: „Levallois“ – „Neptūnas“ 67:67 (21:22, 26:24, 20:21)

10 min. V.Vasylius prametė jau trečią savo tolimą metimą, po kurio greitoje atakoje iš po krepšio įmetė M.Greenas. A.Butkevičius pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau po K.Bensono bloko ir padrikos lemiamos atakos A.Butkevičius metimu su sirena rezultatą išlygino – 67:67.

9 min. Puikų perdavimą atliko K.Bensonas ir A.Butkevičius pataikė iš po krepšio. Sh.Fordas vėl atsakė dviem taškais – 65:64.

8 min. Po puikaus M.Shakuro prasiveržimo ir gražaus perdavimo visiškai laisvas iš po krepšio pataikė M.Mažeika. Kitoje atakoje jis gudriai perėmė kamuolį.

7 min. Dvitaškiais apsikeitė M.Shakuras ir B.Schilbas – 61:60. „Neptūnas“ suklydo ir praleido dar du taškus nuo Sh.Fordo – 63:60.

6 min. Iš rekordinės persvaros liko šnipštas. D.Gailius nepataikė abiejų baudų, M.Shakuras gavo bloką ir N.Langas tritaškiu persvėrė rezultatą – 59:58.

5 min. Du iš eilės M.Shakuro dvitaškiai leido „Neptūnui“ pirmauti rekordine penkių taškų persvara (58:53), tačiau M.Ndoye pataikė dar vieną tritaškį – 56:58.

4 min. M.Mažeika taip pat pataikė dvitaškį, tačiau M.Ndoye įmetė jau trečiąjį savo tolimą metimą ir persvėrė rezultatą – 53:52. „Neptūnas“ atsakė greitais S.Galdiko ir M.Shakuro dvitaškiais.

2 min. Žaidimą po pertraukos klaipėdiečiai pradėjo klaida ir „Levallois“ greitoje atakoje pelnė dvitaškį. S.Galdikas netrukus atsakė tuo pačiu, o po prancūzų klaidos pataikė ir dar vieną metimą – 50:49.

Algirdo Venskaus nuotr./Mindaugas Girdžiūnas

Antrasis kėlinys: „Levallois“ – „Neptūnas“ 47:46 (21:22, 26:24)

10 min. Pirmuosius taškus iš po krepšio įmetė S.Galdikas, o kamuolį perėmęs M.Girdžiūnas surengė puikią greitą ataką, kurioje A.Butkevičius vėl persvėrė rezultatą – 46:45. Ketvirtis baigėsi Sh.Fordo dėjimu.

9 min. Varžovo pražangą, anot teisėjo, gynyboje suvaidinęs M.Mažeika gavo techninę pražangą. Po taiklaus baudos metimo L.Lebeyrie smeigė tritaškį – 45:42.

8 min. Puikus M.Girdžiūno žaidimas vienas prieš vieną leido gynėjui dukart iš eilės stoti mesti baudų ir visi 4 bandymai buvo sėkmingi – 42:41.

7 min. „Levallois“ į „Neptūno“ sėkmingą atkarpą atsakė dviem greitais dvitaškiais – 41:38.

6 min. M.Girdžiūnas pataikė dvitaškį, o M.Mažeika sumetė baudas. Gynyboje pavyko priversti varžovą atlikti sunkų metimą ir D.Zavacko tritaškis vėl persvėrė rezultatą „Neptūno“ naudai – 38:37.

5 min. Nepataikius dviejų iš eilės tritaškių „Neptūnas“ vėl leido nutolti varžovams daugiau nei per vieną metimą. Po L.Labeyrie tritaškio prancūzai buvo priekyje 34:30. A.Butkevičius pataikė tik vieną baudą ir N.Langas smeigė tritaškį – 37:31.

3 min. A.Butkevičius puikiu prasiveržimu išlygino rezultatą, tačiau M.Greenas vėl persvėrė – 29:27. „Iš žaidimo“ pagaliau pataikė ir K.Bensonas, tuo pačiu išprovokuodamas pražangą, po jo baudos metimo „Neptūnas“ pirmavo 30:29.

1 min. M.Greenas ir M.Girdžiūnas antrąjį ketvirtį pradėjo apsikeisdami tritaškiais. Netrukus iš toli pataikė ir D.Christmas – 27:25.

Algirdo Venskaus nuotr./Donatas Zavackas

Pirmasis kėlinys: „Levallois“ – „Neptūnas“ 21:22

10 min. Prasidedant lemiamai minutei D.Gailiaus tritaškis persvėrė rezultatą „Neptūno“ naudai – 20:19. Pirmuosius taškus pataikė vienas paryžiečių lyderių B.Schilbas. Po J.Sinicos nepataikyto tritaškio D.Zavackas nusiėmė jau 5-ąjį kamuolį, išprovokavo 4-ąją pražangą ir sumetė baudas – 22:21.

9 min. K.Bensonas netrukus pasitaisė – išprovokavo pražangą ir sumetė baudų metimus. Po perimto kamuolio prie baudų linijos stojo ir abukart pataikė ir D.Zavackas.

8 min. Į aikštę žengusiam K.Bensonui nepavyko taip puikiai pradėti mačo, kaip praėjusią savaitę – amerikietis nepataikė iš po krepšio, o kitoje atakoje suklydo. „Levallois“ tuo pasinaudojo ir atstatė pranašumą – 19:13.

7 min. Šeimininkų puolimas kiek užstrigo. Nors „Neptūnas“ ir toliau sunkiai rengė atakas, tačiau po D.Gailiaus tritaškio su pražanga komandas skyrė tik taškas, nes bauda nebuvo taikli – 13:14.

5 min. Vienintelis gero žaidimo švyturys Klaipėdos ekipoje buvo D.Zavackas, pataikęs du taškus su pražanga. Jis įmetė 6 iš 10 komandos taškų – 14:10.

4 min. Iš pirmų 10 taškų Paryžiaus ekipoje net 8 įmetė M.Ndoye. Prie jo netrukus prisijungė ir Sh.Fordas – 12:5. Pirmuosius taškus pelnė ir D.Gailius.

2 min. Pirmos dvi atakos buvo nesėkmingos, tada šeimininkai perėmė kamuolį ir įmetė taškus greitoje atakoje. M.Mažeika kitoje atakoje pataisė savo paties metimą ir rezultatą išlygino – 2:2. Paryžiečiai smeigė tritaškį, o „Neptūnas“ vėl suklydo ir gavo antrą tritaškį į savo krepšį – 8:2.

Paryžiaus ir Klaipėdos klubai M grupėje yra iškovoję po vieną pergalę per ketverias rungtynes.„Neptūnas“ pirmose grupės rungtynėse namuose 82:73 įveikė tą patį „Levallois“, kuris vienintelę pergalę (93:83) iškovojo namie prieš „Bešiktaš“.

Abiems klubas trečiadienį ne tik reikalinga pergalė, bet ir „Bešiktaš“ (2/2) klubo pralaimėjimas prieš kitą Turkijos komandą – Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (4/0). Jeigu Stambulo klubas laimėtų, „Neptūnui“ jis būtų nebepavejamas net jų pačių pergalės prieš „Levallois“ atveju.

Nors Paryžiaus klubas „Neptūnui“ pirmoje dvikovoje pralaimėjo, tačiau lenkia LKL vicečempionus kone visose statistikos kategorijose.

Statistikos palyginimas: „Levallois“ – „Neptūnas“

Taškai: 76,6 – 76,8
Dvitaškiai: 50,2% – 48%
Tritaškiai: 35,6% – 38,7%
Baudos: 69,6% – 79,8%
Atk. kam.: 38,5 (11,1/27,4) – 33 (10,3/22,8)
Rez. perd.: 18,3 – 15,8
Per. kam.: 5,7 – 4,3