2016 01 16

Auganti žvaigždė: I.Hartensteinas atvedė Kauno „Žalgirio“ jaunius į finalą

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda pratęsė pergalingą žygį Eurolygos jaunimo atrankos turnyre. Šeštadienį po kauniečių kojomis krito Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkai – 94:70 (28:10, 24:17, 15:14, 27:29).
Isaiah Hartensteinas
Isaiah Hartensteinas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Sekmadienį žalgiriečių laukia finalas, kurio nugalėtojas iškovos kelialapį į pagrindinį turnyrą Berlyne. Finalo pradžia – 13.30 val.

Rungtynių su „Fenerbahče“ pradžioje puikiai veikė jau patikrintas Arno Veličkos ir Isaiah Hartensteino tandemas: keturių Arno perdavimų ir vienuolikos vokiečio taškų dėka jaunieji žalgiriečiai staigiai šovė į priekį – 17:0. Susikrovę solidų pranašumą turnyro šeimininkai jautėsi vis laisviau, rengė greitas, vieno perdavimo atakas ir privertė minutės pertraukėlę sušaukti Stambulo komandą (24:5). Kėlinio pabaigoje A.Velička toliau maitino komandos draugus kamuoliais, aštuntąjį savo tašką rinko Gytis Masiulis – 28:10.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ atrado naujus puolimo lyderius, po krepšiu dominavo Volodymyras Markovetskis, ištampius gynybą tritaškį smeigė Ignas Sargiūnas – 36:14. Toliašaudė artilerija vis skriaudė svečius iš Turkijos, o po keturių G.Masiulio taškų skirtumas pasiekė naujas aukštumas (46:19). Prieš didžiąją pertrauką keturiais taškais savo kraitį papildė Justinas Marcinkevičius – 52:27.

Trečio kėlinio pirmoje pusėje kauniečių pranašumui varžovai augti nebeleido – 58:37. Po Tomo Masiulio paprašytos minutės pertraukėlės puolimą aštrino A.Velička, krepšio link sėkmingai nardė Džiugas Slavinskas ir Tadas Pažėra – 67:41.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje žiūrovai išvydo tritaškių konkursą: dvi tolimas bombas smeigė „Fenerbahce“ komanda, o į tai tritaškiais jiems atsakė I.Sargiūnas, Lukas Uleckas bei D.Slavinskas – 78:49. Mačo pabaigoje jokių kardinalių pokyčių neįvyko, turkų gynybą lengvai gliaudė I.Hartensteinas ir buvo pasiekta lengva pergalė rezultatu 94:70.

„Žalgiris“: I.Hartensteinas 20 (8/12 dvit., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam., 3 blk.), G.Masiulis 16 (8/13 dvit., 10 atk. kam., 2 per. kam.), A.Velička 13 (9 rez. perd.), D.Slavinskas 12 (7 atk. kam.), M.Žukauskas 9 (4/4 dvit., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 6, V.Markovetskis 6, T.Pažėra 4, J.Marcinkevičius 4 (5 atk. kam.), L.Uleckas 3, L.Vabalevičius 1, D.Papas 0.

„Fenerbahče“: A.Duranas 25 (8/16 dvit., 3/5 trit., 11 atk. kam., 5 per. kam.), E.Erolas 14 (2 per. kam.), C.Ivedi 11.