2019 09 15

Charakterį pademonstravę prancūzai nukovė australus ir iškovojo pasaulio čempionato bronzą

Pasaulio vyrų krepšinio čempionate Kinijoje buvo sužaistos priešpaskutinės rungtynės. Mūšyje dėl bronzos medalių Prancūzijos rinktinė panaikino 15 taškų deficitą ir 67:59 (11:16, 10:14, 21:16, 25:13) palaužė australus, kurie paleido istorinę progą iškovoti pirmuosius pasaulio čempionato medalius.
Prancūzijos krepšinio rinktinė – pasaulio čempionato trečios vietos laimėtoja
Patty Millsas ir Evanas Fournier / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prancūzijos rinktinė planetos pirmenybių bronzos medalius iškovojo antrą čempionatą iš eilės. 2014 metais jie taip pat liko treti. Australija siekė pirmojo pasaulio čempionato medalio. Nepaisant pralaimėjimo, ketvirtoji vieta – geriausias pasiekimas per šalies istoriją.

Pirmajame kėlinyje užtikrinčiau, ypatingai gynyboje, atrodė Australija. Prancūzai ne tik, kad nesusikūrė gerų pozicijų metimams, bet ir turėjo vargti kiekviename aikštelės centimetre. Australai provokavo pražangas puolime ir tik N.De Colo tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis sušvelnino rezultatą (12:18).

Antrajame kėlinyje savo žaidimą kiek suaktyvino prancūzai. Iš pradžių L.Labeyrie greitoje atakoje efektingai įkrovė kamuolį į krepšį, o netrukus tris baudas realizavęs Evanas Fournier deficitą aptirpdė iki trijų taškų. Prancūzai gerai tvarkėsi su Patty Millsu, tačiau savo žodį tarė Joe Inglesas, kuris pirmoje rungtynių pusėje surinko 12 iš 30 visos komandos taškų.

Sunku patikėti, tačiau per pirmąsias 20 minučių „Les Bleus“ surinko vos 21 tašką. Iš žaidimo jie atakavo kraupiu 25 procentų taiklumu ir padarė net 9 klaidas, iš kurių daugiau nei pusė – pražangos puolime. Vien Matthew Dellavedova pirmoje mačo dalyje išprovokavo tris pražangas puolime.

Trečiojo kėlinio pradžioje ir toliau dominavo australai. J.Inglesas pelnė du taškus su trečiąja Rudy Goberto pražanga ir skirtumas tarp komandų tapo rekordinis (38:23). Tačiau būtent atsisėdus prancūzų aukštaūgiui „Les Blues“ atkuto. Jie inicijavo trijų minučių spurtą 16:2 ir prieš lemiamas dešimt minučių turėjo tik dviejų taškų deficitą.

Ketvirtajame kėlinyje „boomerių“ jėgos išseko. Iš pradžių N.De Colo, vėliau ir netikėtumo faktoriumi tapęs A.Albicy inicijavo lemiamus spurtus, kuriems australai atsako neturėjo. Atsarginis Prancūzijos įžaidėjas pataikė net tris tritaškius, o Prancūzija triumfavo 67:58.

Antroje mačo dalyje susitikimo nugalėtojai suklydo tik keturis kartus.

Australijos gretose prasčiausias turnyro rungtynes sužaidė „San Antonio Spurs“ gynėjas Patty Millsas. Nors krepšininkas pelnė 15 taškų, tačiau akimirkomis jis atrodė pervargęs ir išsekęs. Šiame čempionate jis vidutiniškai rungtyniavo beveik po 34 minutes.

Prancūzija: N.De Colo 19, E.Fournier 16, N.Batumas ir A.Albicy po 9.

Australija: J.Inglesas 17, P.Millsas 15, N.Kay'us 9.

Prancūzija STATISTIKA Australija
16/45 (36 proc.) Dvitaškių pataikymas 21/37 (57 proc.)
9/21 (43 proc.) Tritaškių pataikymas 4/17 (24 proc.)
8/13 (62 proc.) Baudų metimų pataikymas 5/9 (56 proc.)

Po keturių kėlinių: Prancūzija – Australija 67:59

Liko 30 sek. Taškus pelno ir prancūzai, o kitoje atakoje varžovai prameta ir rungtynių baigtis tampa aiški.

Liko 38 sek. P.Millsas pataiko tritaškį ir jo vedamos rinktinės viltis dar gyva – 59:64.

39 min. Andrew Albicy smeigia dar vieną tritaškį (63:56). Bronzos medaliai prancūzams jau pasiekiami ranka.

38 min. Šiurkšti P.Millso klaida, prarandant kamuolį prie vidurio linijos.

37 min. Kova taškas į tašką. Svarbų tritaškį smeigia A.Albicy, netrukus įžaidėjas atlieka rezultatyvų perdavimą R.Gobertui, o prancūzai pirmauja 60:56.

34 min. Komandos apsikeičia taikliais metimais – Prancūzija priekyje 53:52. Mūsų laukia dar vienas trileris.

33 min. N.De Colo! Gynėjas įskraidina dar vieną tritaškį – 50:48.

31 min. Štai taip. Kėlinį N.De Colo pradeda penkių taškų serija be atsako ir Prancūzija pirmą kartą išsiveržia į priekį – 47:46.

Po trijų kėlinių: Australija – Prancūzija 46:42

29 min. N.De Colo iškiša tikrą saldainį Vincentui Poirier, o šis drebina varžovų krepšį. Komandas skiria vienas metimas – 44:42.

28 min. Situacija aikštėje keičiasi žaibiškai. J.Inglesas užsidirba dvi pražangas puolime iš eilės (44:40).

27 min. N.De Colo pelno keturis taškus paeiliui, o N.Batumas aukojasi gynyboje ir traukia sudėtingą kamuolį. Intriga grįžta (44:38).

26 min. C.Gouldingas užsidirba nesportinę pražangą ir Prancūzija vienos atakos metu pelno keturis taškus (42:32).

25 min. Prancūzai pagaliau suranda progų pasižymėti, tačiau puolime nesnaudžia ir australai – 42:28.

23 min. Bravo. J.Inglesas maudo savo kolegą „Utah Jazz“ klube R.Gobertą, pastarajam uždirba trečią pražangą, o australai siaučia – 38:23.

21 min. Kėlinys prasideda dviem N.Kay'aus taškais su pražanga. Australų pranašumas pirmą kartą tampa dviženklis – 33:21.

Po dviejų kėlinių: Australija – Prancūzija 30:21

20 min. J.Inglesas pelno 12 tašką iš komandos 30. Po dviejų kėlinių Australija pirmauja 30:21.

18 min. Pagaliau pirmąjį savo tritaškį pataiko E.Fournier, kitoje atakoje dvitaškį įmeta J.Inglesas (21:28).

17 min. Rudy Gobertas prameta abu baudų metimus, o gynyboje aukštaūgis pasimeta apgaulingų Jocko Landale'o judesių sukūryje. Australija ir vėl pirmauja aštuoniais taškais (26:18).

16 min. Evanas Fournier gudriai provokuoja pražangą atliekant metimą nuo trijų taškų linijos. Prancūzijos deficitas – keturi taškai (18:22).

14 min. Labai gražu! N.De Colo greitajame puolime meta kamuolį į priekį Louisui Labeyrie ir šis galingai krauna į krepšį (15:21).

12 min. Australijai aštuonių taškų pranašumą atstato Joe Ingleso tritaškis.

Po pirmojo kėlinio: Australija – Prancūzija 16:11

Pirmajame kėlinyje užtikrinčiau, ypatingai gynyboje, atrodė Australija. Prancūzai ne tik, kad nesusikūrė gerų pozicijų metimams, bet ir turėjo vargti kiekviename aikštelės centimetre. Australai provokavo pražangas puolime ir tik N.De Colo tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis sušvelnino rezultatą.

Rungtynes po P.Millso ir N.Kay'aus taškų spurtu pradėjo Australija (5:0), tačiau E.Fournier ir F.Ntilikinos sėkmingi įsiveržimai į baudos aikštelę skirtumą aptirpdė (4:5). Rungtynių pradžia – klampi. Prancūzai stringa kibioje varžovų gynyboje, o P.Millsas toliau renka taškus puolime (10:4). Antroje kėlinio dalyje A.Baynesas rodo savo snaiperio sugebėjimus ir įskraidina tritaškį nuo lentos (13:8).

Australijos startinis penketas: Patty Millsas, Matthew Dellavedova, Joe Inglesas, Nickas Kay'us, Andrew Bogutas.

Prancūzijos startinis penketas: Frankas Ntilikina, Evanas Fournier, Nicola Batumas, Amathas M'Baye, Rudy Gobertas