2015 02 11

LKL lygoje „Dzūkija“ trečiame kėlinyje palaužė Kėdainių „Nevėžį“

LKL čempionato rungtynėse antrą pergalę iš eilės iškovojo „Dzūkijos“ (14-12) ekipa. Alytiškiai išvykoje 81:60 (25:20, 16:14, 21:11, 19:15) nugalėjo „Nevėžio“ (4-22) krepšininkus.
Adamas Waldemaras Lapeta
Adamas Waldemaras Lapeta / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynės prasidėjo apylygiu komandų žaidimu, todėl per pirmąją kėlinio pusę nė vienai ekipai nepavyko atitrūkti (8:9). Martyno Paliukėno inicijuota „Dzūkijos“ rezultatyvi atkarpa 10:3 suteikė pranašumą svečiams (11:19). Per dvi likusias ketvirčio minutes Gadsono Novaro vedini kėdainiškiai sugebėjo šiek tiek sumažinti savąjį deficitą – 20:25.

„Nevėžio“ krepšininkai atkakliai kibo varžovams į atlapus ir atsakė į kiekvienus taškus savaisiais (26:32). Po Artūro Jomanto, Giedriaus Gusto ir Osvaldo Mačernio taškų „Dzūkija“ vėl buvo arti dviženklės persvaros (29:37). Nepaisant „Nevėžio“ pastangų rezultatas palankus varžovams išliko iki pat kėlinio pabaigos – 34:41.

Po ilgosios pertraukos pirmuosius keturis taškus pelnė „Dzūkija“, o į tai dvitaškiu su pražanga atsakė Vaidotas Volkus (37:45). Po šio metimo įvyko ketvirčio lūžis – prasidėjus „Nevėžio“ taškų badui dviženklį pranašumą susikrovė „Dzūkija“ (37:53). Netaiklių metimų seriją nutraukė G.Novaras, bet tai vienženklio deficito sugrąžinti nepadėjo (43:59). Aikštelėje įvykus susistumdymui M.Paliukėnas ir Joshua Crawfordas buvo nubausti techninėmis pražangomis, o Roderickas Camphoras – nesportine (45:60). Po trijų kėlinių svečiai pirmavo – 45:62.

Galingas O.Mačernio dėjimas greitos atakos metu padidino „Dzūkijos“ persvarą iki 21 taško (45:66). Tai galutinai palaužė „Nevėžio“ krepšininkus, kurie atsitiesti ir sumažinti deficito nesugebėjo (51:72). Per paskutines rungtynių minutes komandos tik keitėsi taškais ir pergalę iškovojo svečiai – 60:81.

„Nevėžis“: Thomas Davisas 12 tšk., Gadsonas Novaras ir Roderickas Camphoras po 9 tšk.

„Dzūkija“: Osvaldas Mačernis 16 tšk. 9 atk. kam., Fedoras Dimitrievas 13 tšk., Paulius Dambrauskas 11 tšk., Artūras Jomantas 10 tšk., Adamas Lapeta 8 tšk.