2022 08 03

Be vargo: U18 rinktinė sutraiškė Čekiją ir žengė į ketvirtfinalį

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė tęs kovas dėl Europos čempionato medalių. Jaunieji Karolio Abramavičiaus auklėtiniai aštuntfinalyje sudorojo bendraamžius iš Čekijos 88:57 (27:16, 24:13, 21:13, 16:15).
Paulius Murauskas
Paulius Murauskas / nuotr. FIBA

Lietuva buvo laikoma aštuntfinalio favorite, o tą tvirtino ir visiškai skirtingi komandų rezultatai: lietuviai laimėjo visas trejas rungtynes grupių etape, čekai į atkrintamąsias žengė be pergalių.

Motiejus Krivas pelnė pirmus 8 lietuvių taškus, o iš viso per pirmą kėlinį surinko 12 taškų, sugriebė net 9 kamuolius ir surinko net 22 naudingumo balus. Lietuvos komanda jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą 27:16.

Per antrąjį ketvirtį lietuviai dar labiau padidino skirtumą – 51:29 pirmaudami jie išžygiavo į pertrauką ir buvo atsakę į svarbiausius klausimus šiose rungtynėse. Antroji jų pusė tapo formalumu.

Iš viso M.Krivas pelnė 16 taškų (7/9 dvit.), atkovojo 14 kamuolių, blokavo 2 metimus ir surinko net 30 naudingumo balų per vos 15 minučių.

Paulius Murauskas pelnė 20 taškų ir buvo rezultatyviausias Lietuvos komandoje, jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Kovoje dėl kamuolių lietuviai tiesiog dominavo – 65:29. Vien puolime mūsų šalies jaunimo komanda nusiėmė 26 kamuolius, o antraisiais šansais pelnė 28 taškus.

Tiesa, Lietuvos rinktinė suklydo net 19 kartų, tuo pasinaudoję oponentai pelnė 14 taškų. Vien iš baudos aikštelės lietuviai surinko 54 taškus.

Pusfinalyje Lietuvos rinktinės lauks Turkija, kuri 82:38 nupūtė Didžiąją Britaniją.

Lietuva: P.Murauskas 20 (5 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Krivas 16 (14 atk. kam., 30 naud. bal.), K.Leliukas 10 (8 atk. kam.), D.Šarauskas 8, K.Keinys 7.

Čekija: A.Lukesas 13, T.Slowiakas 10.