2020 02 01

Fantastiškai tritaškius svaidžiusio E.Bendžiaus vedamas „Rytas“ pervažiavo „Šiaulius“

Vilniaus „Rytas“ (14-7) trečią kartą šiame „Betsafe-LKL“ sezone įveikė „Šiaulių“ (6-15) ekipą, savoje arenoje pergalę iškovodamas 96:75 (19:17, 30:12, 25:18, 22:28).
Eimantas Bendžius
Eimantas Bendžius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Rungtynes aktyviau pradėjo „Šiaulių“ krepšininkai – Evaldo Šaulio ir Beno Griciūno taškai svečiams padėjo įpusėjus pirmajam kėliniui turėti kelių taškų persvarą.

Bėgant paskutiniosiomis ketvirčio minutėmis tolimas Eimanto Bendžiaus šūvis rezultatą persvėrė, tačiau „Rytas“ toliau pabėgti nesugebėjo – 19:17.

Antrajį kėlinį atidarė keturi paeiliui Roko Gusčio taškai.

Vis tik Karolis Giedraitis kitoje aikštės pusėje varžovams įsūdė tritaškį, o šis „Rytui“ padėjo įsibėgėti ir įpusėjus ketvirčiui jau turėti dviženklį pranašumą (35:23).

Arno Strumilos / 15min nuotr./Eimantas Bendžius

Skirtumą dar labiau padidino E.Bendžius, pataikęs net keturis tolimus metimus paeiliui ir „Rytą“ prieš ilgąją pertrauką į priekį išvedęs dvidešimčia taškų – 49:29.

Iš viso E. Bendžius per pirmąją mačo dalį pelnė 16 taškų.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – „Rytas“ ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose, E. Bendžius trečiajame kėlinyje smeigė dar du tritaškius ir šeimininkai jau turėjo beveik 30 taškų persvarą.

Per paskutines dešimt mačo minučių D.Adomaitis suteikė daugiau žaidimo laiko jauniesiems ekipos žaidėjams.

Aikštėje vienu metu pasirodė Deividas Sirvydis, Ąžuolas Tubelis, Karolis Giedraitis ir Marekas Blaževičius, o „Rytas“ ramiai užbaigė rungtynes.

Karjeros tritaškių rekordą pagerinęs E.Bendžius iš viso pataikė 7 tolimus metimus iš 8, o su 24 taškais tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Terrell Holloway

Dėmesio vertą pasirodymą surengė ir Terrellas Holloway. Amerikietis pelnė 13 taškų, tačiau atliko net 14 rezultatyvių perdavimų ir rungtynes baigė su 33 naudingumo balais.

Dainius Adomaitis šiame mače ilsino Martyną Echodą, o minutes ant parketo puikiai išnaudojo jaunasis Ąžuolas Tubelis, pelnęs 11 taškų.

Svečių komandoje pirmais smuikais griežė priekinės linijos galiūnai Benas Griciūnas ir Rokas Gustys, kartu pelnę 38 taškus.

Vilniaus „Rytas“: Eimantas Bendžius 24, Terrellas Holloway 13, Karolis Giedraitis ir Ąžuolas Tubelis po 11.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 21 (9/12 dvit., 6 atk. kam., 23 naud. bal.), Rokas Gustys 17 (8/11 dvit., 9 atk. kam., 25 naud. bal.), Evaldas Šaulys 16 (23 naud. bal.).