2015 02 27

Galingai antrąją mačo dalį sužaidęs „Lietkabelis“ LKL turnyre įveikė „Nevėžį“

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (9/19) klubas, namuose 88:71 (22:21, 21:27, 22:7, 23:16) pranokęs Kėdainių „Nevėžio“ (5/23) krepšininkus.
Dainius Šalenga
Dainius Šalenga / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Galingai susitikimą pradėjo „Lietkabelio“ klubas, kuris sužaidęs beveik 7 minutes pirmavo net 22:9. „Nevėžis“ nepalūžo ir per likusį laiką pademonstravo gerą žaidimą, kuris leido pasivyti varžovus – 21:22 po pirmųjų dešimties žaidimo minučių.

Antrajame ketvirtyje svečiai galutinai perėmė iniciatyvą ir pirmą kartą išsiveržė į priekį bei susikrovė 6 taškų persvarą – 39:33. „Lietkabelis“ toliau pabėgti varžovams neleido ir įpusėjus mačui komandas skyrė 5 taškai – 43:48.

Pylos nuo savo vyr. trenerio gavę „Lietkabelio“ žaidėjai po pertraukos šovė į priekį – atkarpa 10:0 leido vėl pirmauti – 53:48. Nors „Nevėžis“ atkuto (53:56), tačiau dar vienas galingas šeimininkų smūgis leido susikrauti dviženklį pranašumą – 65:55.

Ketvirtajame ketvirtyje „Lietkabelis“ surengė dar vieną spurtą (9:0), kuris leido susikrauti užtikrintą persvarą – 78:59. Nors „Nevėžis“ atsakė dviem tritaškiais (65:78), šeimininkai išsaugojo pranašumą ir šventė pergalę.

„Lietkabelis“: E.Žabas 21 (10 rez. perd.), M.Kazonas 19 (5/6 tritaškiai), D.Šalenga 17 (5 atk. kam.), J.Žuža 10.

„Nevėžis“: V.Volkus 16, G.Novaras (6 atk. kam.), M.Monroe (5 atk. kam.) ir Th.Davisas po 12, R.Camphoras 9.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (24/2), lenkiantis vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ (23/4) ir praėjusio sezono bronzos medalininką Vilniaus „Lietuvos rytą“ (21/4).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):