2016 05 16

Intriga nepakvipo: Kauno „Žalgiris“ nesunkiai žengė į LKL finalą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tiesiausiu keliu žengė į LKL superfinalą. Pirmadienio vakarą šalies čempionai namuose 80:72 (30:15, 19:18, 17:19, 14:20) įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkus ir, laimėję pusfinalio seriją „sausu“ rezultatu 3:0, gali ramiai ruoštis lemiamai sezono akistatai.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Atkrintamosiose varžybose Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai dar nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

Pirmajame pusfinalio serijos mače „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo varžovus 91:76, o penktadienį Utenoje šventė pergalę 88:73.

Finale kauniečių varžovais bus Klaipėdos „Neptūnas“ arba Vilniaus „Lietuvos rytas“. Šioje poroje kol kas sensacingai 2:0 pirmauja uostamiesčio atstovai.

Pirmadienio mače žalgiriečiai juokauti nebuvo linkę nuo pat pirmųjų dvikovos minučių. Aikštės šeimininkai pradėjo mačą spurtu 7:0.

Pirmuosius taškus uteniškiams sužaidus beveik tris minutes pelnė komandos kapitonas Egidijus Dimša, tačiau į tai favoritai atsakė Renaldo Seibučio taikliu metimu su pražanga (10:2).

Įpusėjus kėliniui, po Pauliaus Jankūno septintojo taško „Žalgirio“ persvara tapo dviženklė – 15:5.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei visus 11 uteniškių taškų buvo pelnęs kaunietis E.Dimša.

Po pirmojo kėlinio intriga nekvepėjo – 30:15.

Po pertraukėlės žalgiriečiai kiek atleido vadeles, tad „Juventus“ gavo progą įmesti keletą lengvų taškų. Vis dėlto mažinti atsilikimą sekėsi sunkiai.

Antrą kėlinį kauniečiai laimėjo 19:18, tad jų pranašumas dar labiau išaugo. Įpusėjus mačui – 49:23.

Per pirmąją rungtynių pusę taškus buvo pelnę 11 iš 12 žalgiriečių. Vienintelis be taškų iki didžiosios pertraukos buvo Vytenis Lipkevičius.

Kauniečiai jau pradėjo gyventi finalo laukimo nuotaikomis, o tuo pasinaudoję „Juventus“ krepšininkai trečią kėlinį pradėjo spurtu 5:0. Nors svečiai ir sugebėjo laimėti ketvirtį, intrigos šiame mače jau buvo nedaug.

Ir po trečio kėlinio žalgiriečiai išsaugojo dviženklę persvarą 66:52.

Paskutinės dešimt dvikovos minučių tebuvo formalumas. Uteniškiams pavyko nežymiai priartėti, bet šeimininkai išsaugojo pranašumą ir nesunkiai laimėjo.

„Žalgiris“: R.Seibutis 12 taškų (3 per. kam.), J.Randle‘as (5 rez. perd., 3 per. kam.), B.Motumas (5/6 dvit.) ir P.Jankūnas (13 atk. kam.) po 11, I.Vougioukas 10.

„Juventus“: E.Dimša 20 (7/8 dvit., 5 atk. kam., 3 blk.), C.Lewisas 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam.), S.Kulvietis 13 (4 rez. perd.), E.Želionis 10 (8 atk. kam.).