2021 05 25

Pusfinalio starte – vienos krypties eismas: „Rytas“ užmėtė tritaškiais „Lietkabelį“

Didelę intrigą žadėjęs Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalis prasidėjo visai intrigos neatnešusiomis rungtynėmis. Tritaškius lyg iš kulkosvaidžio šaudęs Vilniaus „Rytas“ namuose 97:72 (24:16, 32:23, 21:14, 20:19) sudorojo Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0.
Dovis Bičkauskis
Dovis Bičkauskis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Rytas“ tiesiog įspūdingai plėšė „Lietkabelio“ krepšio tinklelį tolimais metimais. Vien per antrąjį ketvirtį vilniečiai jų pataikė septynis, o rungtynes užbaigė su 16 pataikytų tritaškių iš 31.

Palyginimui, „Lietkabelis“ pataikė tik du tolimus metimus iš 15.

Intriga rungtynėse išsilaikė tik kiek daugiau nei kėlinį. „Lietkabelis“ įpusėjus pirmajam ketvirčiui dar pirmavo 11:5, bet aikštėje pasirodęs Augustas Marčiulionis inicijavo „Ryto“ spurtą 16:0, po kurio sostinės ekipa pirmą sykį susikrovė dviženklę persvarą – 21:11.

Nors „Lietkabelis“ antrajame ketvirtyje buvo nukirpęs varžovų pranašumą iki 5 taškų, tritaškių banga varžovus užliejęs „Rytas“ po dviejų kėlinių jau pirmavo 56:39.

Antroje rungtynių pusėje panevėžiečiai atsitiesti taip ir nebesugebėjo. Trečiajame kėlinyje „Ryto“ persvara pasiekė net 24 taškus (77:53), o per paskutines 10 minučių skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs ir 28 taškus.

Tiesa, nors skirtumas tarp komandų paskutiniame ketvirtyje nekėlė abejonių, žaidėjų emocijų tai neatvėsino.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kovodami dėl kamuolio susikibo Kristjanas Kitsingas ir Gabrielius Maldūnas, kol „Ryto“ estas nustūmė varžovą ir įplieskė konfliktą, kuriame sudalyvavo Kyle'as Vinalesas ir dar keli abiejų komandų žaidėjai. Galiausiai, arbitrai kilusią emocijų audrą numalšino skirdami techninę pražangą K.Kitsingui.

Tai buvo jau penktosios šių komandų rungtynės šį sezoną įskaitant ir reguliarųjį sezoną, o pergales kol kas iškovoja tik namuose žaidžiančios komandos – „Rytas“ pagal laimėjimus „Lietkabelį“ pranoksta 3-2.

Antrosios serijos rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Panevėžio „Cido“ arenoje.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Echodas po 14, Ivanas Buva 12, Andrew Goudelockas ir Augustas Marčiulionis po 10, Dovis Bičkauskis ir Arnas Butkevičius (6 rez. perd.) po 9, Gytis Radzevičius 8 (7 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 17, Kyle'as Vinalesas 12, Paulius Valinskas 10, Panagiotis Kalaitzakis (7 atk. kam.) ir Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) po 8.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 97:72 (24:16, 32:23, 21:14, 20:19)

40 min. Abiejų komandų treneriai galėjo „ištuštinti“ atsarginių suolus ir pakelti nuo jų jaunimą, o „Rytas“ pasiekė lengvą pergalę.

37 min. „Rytas“ nemažina apsukų ir turėdamas didžiulę persvarą, o „Lietkabelis“ turės apie ką pamąstyti prieš antrąją akistatą. 94:66.

35 min. 16-2. Tokiu skirtumu „Rytas“ pranoksta „Lietkabelį“ pagal taiklius tritaškius. O rezultatas švieslentėje rodo 87:61.

33 min. Nors skirtumas tarp komandų didžiulis, emocijų netrūksta – dėl kamuolio susipešė Kristjanas Kitsingas ir Gabrielius Maldūnas, kol estas galiausiai nustūmė lietuvį ir įplieskė konfliktą, kuriame sudalyvavo dar keli komandų žaidėjai. Teisėjai situaciją išsprendė skirdami techninę pražangą K.Kitsingui.

III kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 77:53 (24:16, 32:23, 21:14)

30 min. Jei „Rytas“ nekaišios pirštų į ugnį ir ketvirtajame kėlinyje neatsipalaiduos, panašu, kad serijoje po pirmųjų rungtynių pirmaus.

29 min. Vilniečiai smaginasi – 77:53.

28 min. Rekordinė „Ryto“ persvara – 71:51.

26 min. Jei toliau taip ginsis, niekas „Lietkabelio“ Panevėžyje su gėlėmis nepasitiks. Svečiai per 26 minutes į savo krepšį praleido jau 13 tolimų metimų – 69:51.

25 min. Margiris Normantas pabėgęs pelno dvitaškį su pražanga, o arbitrams iš tribūnų tenka švilpimai. 62:49.

24 min. Daugiausia Dž.Gagičiaus pastangomis „Lietkabelis“ bent jau neleidžia „Rytui“ tolti – 62:47.

21 min. „Lietkabelis“ kėlinį pradėjo keturiais taškais, bet Mindaugas Girdžiūnas atsakė gražiu reidu ir dvitaškiu su pražanga – 59:43.

II kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 56:39 (24:16, 32:23)

20 min. Po dviejų kėlinių visiškas „Ryto“ dominavimas.

20 min. „Lietkabelio“ gynyba skylėta lyg šveicariškas sūris – „Rytas“ dar nesibaigus antrajam kėliniui jau yra pataikęs 11 tritaškių. 56:37.

19 min. „Lietkabeliui“ po ilgosios pertraukos norėsis versti naują lapą – kol „Rytas“ šaudo tritaškius, panevėžiečiai švaisto net baudų metimus. 51:35.

17 min. Per ilgąją pertrauką „Jeep“ arenoje teks keisti tinklelius – „Rytas“ pataiko jau devintą tritaškį. 45:29.

16 min. „Rytas“ lieja tritaškius lyg „Milwaukee Bucks“ praėjusią naktį – pataikė jau 7 iš 11 ir pirmauja dviženkliu skirtumu 39:27.

15 min. D.Bičkauskio ir A.Goudelocko tritaškiai – 36:27.

13 min. P.Kalaitzakio ketvirtas taškas iš eilės – 30:25.

12 min. Galinga „Lietkabelio“ pradžia antrajame ketvirtyje – 28:23.

I kėlinys. „Rytas“ – „Lietkabelis“ 24:16

10 min. Panevėžiečiai bent kiek geriau užbaigė kėlinį.

9 min. „Lietkabeliui“ nesiseka pataikyti net iš po krepšio, o „Rytas“ skuodžia į priekį – 24:12.

8 min. Panevėžiečiai pamiršo kaip rinkti taškus – jų nepelnė jau daugiau nei tris minutes. O A.Marčiulionis pataikė antrą tritaškį ir pratęsė „Ryto“ spurtą iki 14:0. Vilniečiai pirmauja 19:11.

7 min. Kol „Lietkabelis“ klimpsta klaidų liūne, A.Marčiulionis tritaškiu išveda vilniečius į priekį – 14:11.

6 min. Galinga „Ryto“ atkarpa – A.Marčiulionio perimtas kamuolys ir dvitaškis bei M.Echodo dėjimas leidžia priartėti iki 10:11.

5 min. Po P.Valinsko taškų skirtumas jau 6 taškai – 5:11.

3 min. Solidi panevėžiečių pradžia – 2:7.

1 min. Pirmieji taškai rungtynėse nugula į „Lietkabelio“ mažylio K.Vinaleso kraitį – 0:2.