2025-08-21 09:51

Iš pralaimėjimo naudos matantis Radzevičius: „Geriau tokios rungtynės nei kaip buvo Turkijoje“

Nors trečiadienio vakaras sostinėje tikrai šiltu oru nelepino, bet „Twinsbet“ arenoje buvo itin karšta. Priešpaskutiniame kontroliniame susitikime prieš Europos krepšinio čempionatą Lietuvos rinktinė po itin atkaklios kovos turėjo pripažinti Turkijos pranašumą 81:84 (18:21, 22:25, 19:20, 22:18).
Gytis Radzevičius
Gytis Radzevičius / Patricija Adamovič / BNS nuotr.

Nors lietuviai turėjo pergalę savo rankose, tačiau priešpaskutinėje atakoje Rokas Jokubaitis suklydo, perduodamas kamuolį iš užribio, o Sehmusas Hazeris sėkmingai įmetė iš po krepšio.

Paskutinėje atakoje Deividas Sirvydis pametė kamuolį, o S.Hazeris galutinai nutildė sausakimšą areną.

Po rungtynių paskutinį epizodą komentavęs Gytis Radzevičius neslėpė apmaudo. Penkis taškus ir penkis atkovotus kamuolius statistikos protokole užfiksavęs rinktinės lengvasis kraštas teigė, kad pralaimėjimą nulėmė prastas žaidimas rungtynių pradžioje.

„Žinojome, kad turkai bus pasiruošę, įėję į formą. Pradėjome šiek tiek prastai, atrodėme lėti. Pabaigoje praradome kamuolį, bet šios rungtynės tikrai išeis į naudą. Europos čempionate gali būti tokių momentų. Dabar turėsime patirties, iš kurios reikia pasimokyti“, – komentavo dvidešimt minučių žaidęs G.Radzevičius.

– Kaip atrodė paskutinės akimirkos?

– Žinojome, kad turkai bus pasiruošę, įėję į formą. Pradėjome šiek tiek prastai, atrodėme lėti. Pabaigoje praradome kamuolį, bet šios rungtynės tikrai išeis į naudą. Europos čempionate gali būti tokių momentų. Dabar turėsime patirties, iš kurios reikia pasimokyti.

– Kokia buvo nubraižyta idėja paskutiniam deriniui?

– Jie turėjo vieno taško persvarą, tad tiesiog reikėjo išsimesti kamuolį. Nepavyko, bet tai yra geros pamokos.

– Alperenas Šengunas smarkiai baudė komandą po krepšiu. Kuo jo pasirodymas nuo pirmojo Turkijoje ir kada supratai, kad tai – NBA lygio žaidėjas?

– Matėme, kad tai yra du skirtingi žmonės. Kiek jis ten buvo sportavęs ar nesportavęs, bet tikrai matosi forma. Kai NBA renka tokius skaičius, akivaizdu, kad sunku jį stabdyti.

Patricija Adamovič / BNS/Vyrų rinktinės kontrolinės rungtynės: Lietuva – Turkija
Patricija Adamovič / BNS/Vyrų rinktinės kontrolinės rungtynės: Lietuva – Turkija

– Teko susidurti ir su pajėgiu gynėju Shane’u Larkinu. Kaip ši patirtis? Ar pavyko jį gerai „apdengti“?

– Aišku, ne kiekvieną dieną galima sutikti tokį greitą gynėją. Vėlgi, nėra lengva, bet stengiesi viską maksimaliai apsunkinti.

– Jonas Valančiūnas žaidė daugiau negu praėjusiose rungtynėse. Kaip atrodo žaidimas su Jonu?

– Gerai. Matome, kad jis yra mūsų lyderis, jį sunku stabdyti kiekvienam. Jonas įeina į formą ir solidžiai žaidžia.

– Kai Lietuva turėjo devynių taškų deficitą, Rokas Jokubaitis pelnė šešis taškus iš eilės ir atliko rezultatyvų perdavimą Marekui Blaževičiui. Kaip iš šono atrodo toks Roko pasirengimo ciklas ir ar galvoji, kad jis bus esminė sėkmės priežastis Europos čempionate?

– Rokas atvyko po gero sezono. Matome, kad pasitikėjimas yra. Nebijo imtis iniciatyvos. Jis yra gero lygio žaidėjas ir akivaizdu, kad lemiamais momentais kamuolys bus jo rankose, o daug kas priklausys nuo jo.

Patricija Adamovič / BNS/Vyrų rinktinės kontrolinės rungtynės: Lietuva – Turkija
Patricija Adamovič / BNS/Vyrų rinktinės kontrolinės rungtynės: Lietuva – Turkija

– Kodėl galvoji, kad šis pralaimėjimas išeis į naudą?

– Geriau tokios rungtynės nei kaip buvo Turkijoje, kai turėjome dvidešimties taškų persvarą. Iš tų rungtynių nieko gero negali pasiimti. Dabar, manau, tiek treneriai, tiek mes pamatysime daug epizodų, kai pirmoje pusėje per lengvai leidome jiems žaisti. Turėsime iš to pasimokyti.

– Jūs atidavote pergalę ar jie ją pasiėmė?

– Kiekviena komanda norėjo laimėti. Nei taip, nei taip.

– Rungtynės su Islandija bus svarbios?

– Manau, kad kiekvienos rungtynės yra svarbios. Nesvarbu, prieš ką žaidžiame. Prieš kiekvieną komandą einame ir žaidžiame.

– Jaučiasi įtampa dėl artėjančio dvyliktuko paskelbimo?

– Komandoje atrodo, kad nesijaučia. Galbūt kiti kitaip mato. Visi dirbame dėl vieno tikslo, nesvarbu, kiek kas žaidžia. Visi siekiame pasirodyti šimtu procentų ir parodyti, ką galime geriausio.

– Nėra irzlumo?

– Ne, nepasakyčiau.

– Nors tai buvo priešpaskutinės kontrolinės rungtynės, bet matėme nemažai eksperimentų. Marekas pirmoje pusėje žaidė, Laurynas Birutis sėdėjo. Antroje pusėje Laurynas pakilo, o Marekas žaidė mažiau. Nesinorėtų daugiau aiškumo rotacijos klausimu prieš Europos čempionatą?

– Čia yra trenerių darbas. Jie kontroliuoja šį procesą. Mes, žaidėjai, einame į rungtynes ir nesvarbu, kiek žaisime ar kur žaisime. Turime šimtu procentų rodyti save ir žaisti.

Paskutiniąsias kontrolines rungtynes Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žais rugpjūčio dvidešimt antrąją Alytuje. Tai bus paskutinis draugiškas susitikimas – lietuviai susitiks su Islandijos rinktine.

Lietuva kovas Europos čempionate pradės rugpjūčio dvidešimt septintąją rungtynėmis su Didžiąja Britanija.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą