Europos čempionato pirmajame etape Egidijaus Ženevičiaus treniruojamos Lietuvos krepšininkės 80:90 pralaimėjo belgėms, 48:89 nusileido turnyro favoritėms italėms ir 101:95 įveikė Izraelio komandą.
Aštuntfinalyje lietuvaitės dramatiškai 62:61 palaužė slovėnes, o ketvirtfinalyje 96:76 nepaliko vilčių islandėms.
Pusfinalio pirmajame kėlinyje aikštėje vyko lygi kova, pirmaujanti komanda keitėsi, bet nė vienai iš jų atitrūkti toliau nepavyko. Po 10 min. kovos švedės buvo priekyje 21:19.
Antrajame kėlinyje beveik visą laiką priekyje buvo Lietuvos krepšininkės, bet jokie klausimai nebuvo atsakyti – didžioji pertrauka prasidėjo mūsų komandai pirmaujant 35:33.
Trečiajame kėlinyje beveik visą laiką pirmavo jau Švedijos rinktinė, bet per paskutinę minutę Lietuvos ekipa susigrąžino minimalų pranašumą ir ketvirtą kėlinį pasitiko pirmaudama 56:55.
Ketvirtąjį kėlinį Švedijos rinktinė pradėjo spurtu 8:0 ir pirmą kartą įgijo apčiuopiamą persvarą – 63:56. Egidijaus Ženevičiaus minutės pertraukėlė sustabdyti varžovių taip pat nepadėjo – visus metimus pradėjusios pataikyti Švedijos krepšininkės netrukus padidino savo pranašumą iki dviženklio (69:58).
Būtent tada skandinavių taikikliai nusimušė, o sesių Miglės ir Eglės Kisarauskaičių metimų truktelėta Lietuvos rinktinė, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, ištirpdė deficitą iki 1 taško (70:71).
Netrukus M.Kisarauskaitė antrą kartą iš eilės perėmė kamuolį ir vienu taikliu baudos metimu išlygino rezultatą (71:71).
Per artimiausias 20 sek. švedė Tiffany Barbosa ir Danielė Paaunksnytė apsikeitė tritaškiais, paskutinė švedžių ataka nebuvo sėkminga, tad komandoms teko žaisti pratęsimą (74:74).
Papildomos 5 min. prasidėjo Viktorijos Matulevičius, D.Paunksnytės ir E.Kisarauskaitės dvitaškių serija ir Lietuvos rinktinė pateikė rimtą paraišką į pergalę (80:74).
Likus žaisti 2 min., švedės pelnė pirmuosius savo taškus pratęsime, o dar po minutės priartėjo vieno metimo atstumu (80:78). Netrukus skandinavės perėmė kamuolį ir turėjo idealią galimybę išlyginti rezultatą, bet ja nepasinaudojo.
Likus žaisti vos 4,2 sek. Lourdes Da Silva Costa stojo mesti lemiamų baudos metimų, bet nepataikė jau pirmojo. Antrasis buvo pramestas specialiai, o kamuolį atkovojo Lietuvos rinktinė, kuri ir šventė pergalę rezultatu 80:78.
Lietuvos rinktinei pusfinalyje D.Paunksnytė pelnė 21 tašką (9 atk. k., 4 rez. p.), S.Aukštikalnytė – 17 (7 atk. k., 3 rez. p.), V.Matulevičius – 14, E.Kisarauskaitė – 12 (4 per. k.), M.Kisarauskaitė – 11 (4 per. k.), Rosita Rusovičiūtė – 3, Urtė Ratavičiūtė – 2.
Patekimas į finalą jau yra geriausias Lietuvos merginų jaunimo rinktinės visų laikų rezultatas. Iki šiol aukščiausia šios amžiaus grupės rinktinės užimta vieta Europos čempionate buvo 2010 metais pasiekta šeštoji pozicija.
Kitame pusfinalyje Ispanijos rinktinė palaužė Italijos krepšininkes 73:67 ir tapo Lietuvos ekipos varžove lemiamose turnyro rungtynėse. Europos čempionato finalas sekmadienį bus žaidžiamas nuo 22.30 val.



