2016 05 02 /20:50

„Juventus“ dramatiškoje kovoje palaužė „Vytautą“ ir įgijo namų aikštelės pranašumą

Utenos „Juventus“ ekipa ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1. Uteniškiai išvykoje 66:65 (12:17, 24:7, 8:23, 22:18) tik lemiamo Sauliaus Kulviečio metimo dėka nugalėjo Prienų–Birštono „Vytautą“ ir atėmė iš varžovų aikštės pranašumą.
Chavaughnas Lewisas (40), Egidijus Dimša (21) ir Edgaras Želionis (11)
Chavaughnas Lewisas (40), Egidijus Dimša (21) ir Edgaras Želionis (11) / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes komandos pradėjo įnirtinga kova (4:6), tačiau tada „Vytautas“ surengė spurtą ir susikrovė 5 taškų pranašumą (11:6). Iki ketvirčio pabaigos aikštelės šeimininkams pavyko išsaugoti persvarą (17:12).

Antrąjį kėlinį „Juventus“ pradėjo spurtu 13:0 ir išsiveržė į priekį 8 taškais (25:17). Likus kiek daugiau nei minutei iki ketvirčio pabaigos skirtumas buvo dviženklis (34:24), o prieš ilgąją pertrauką svečiai turėjo 12 taškų pranašumą – 36:24.

Pirmojoje rungtynių pusėje „Juventus“ ekipa dominavo po krepšiu – atkovojo net 10 atšokusių kamuolių daugiau nei „Vytautas“ (24 prieš 14).

Per pirmąsias 20 minučių „Juventus“ pataikė vos 1 tolimą metimą iš 10, o „Vytautas“ prametė visus 3 tritaškius.

„Vytautas“ ganėtinai prastai atakavo iš dviejų taškų zonos pirmojoje rungtynių dalyje – vos 33% taiklumas (9/27). Visgi, „Juventus“ dėl pataikymo negalėjo skųstis – 58% taiklumas (14/24).

Trečiajame kėlinyje komandos lyg apsikeitė vaidmenimis – ketvirtį 23:8 laimėjo jau aikštės šeimininkai, kurie prieš lemiamas dešimt minučių pirmavo 3 taškų persvara – 47:44.

Priešpaskutinė aikštės šeimininkų ataka metimu nepasibaigė, o kitoje aikštės pusėje, likus žaisti apie sekundę, sudėtingą metimą pataikė Saulius Kulvietis. Lemiama „Vytauto“ ataka taip pat buvo nerezultatyvi ir pergalę šventė „Juventus“ – 66:65.

„Vytautas“: Serhijus Zahreba 14 taškų (7/9 dvit.), Šarūnas Vasiliauskas 13, Laimonas Kisielius 12.

„Juventus“: Saulius Kulvietis 12, Egidijus Dimša 12, Spenceris Butterfieldas 11 (0/4 trit.), Edgaras Želionis 11 (9 atk. kam.), Chavaughnas Lewisas 10.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti