2015 03 28

„Juventus“ ketvirtajame kėlinyje nokautavo „Šiaulius“

Galingas ketvirtasis kėlinys nutiesė kelią į pergalę Utenos „Juventus“ komandai. Uteniškiai BEKO-LKL čempionate namuose 67:61 (10:20, 18:16, 13:13, 26:12) pranoko „Šiaulių“ krepšininkus.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dviem galingomis atkarpomis 9:0 lemiamu metu smogę uteniškiai panaikino apčiuopiamą „Šiaulių“ persvarą ir lemiamomis minutėmis parbloškė svečius ant žemės.

Šiauliečiai bandė atkurti intrigą, bet „Juventus“ garvežys jau buvo nuvažiavęs.

Rungtynės prasidėjo taškas į tašką, bet „Šiauliai“ paskutinę pirmojo kėlinuko trijų minučių atkarpą laimėjo 9:0 ir susikrovė dviženklę persvarą 20:10.

„Juventus“ taškų iš viso nepelnė bent šešias minutes, bet į taškų duobę įkrito ir šiauliečiai. Jie pirmuosius taškus pelnė penktąją antrojo kėlinuko minutę. Tiesa, Utenos klubas to neišnaudojo ir atsiliko 14:23.

Po dviejų kėlinių „Šiauliai“ šeimininkavo „Juventus“ arenoje 36:28.

Po pertraukos trečiojo kėlinuko pradžioje uteniškiai sumažino atsilikimą 37:41, bet R.Olanderis inicijavo „Šiaulių“ spurtą ir R.Giedraitis atstatė 10 taškų pranašumą (49:39). Prieš lemiamą žaidimo dalį šiauliečių situacija buvo patogi – 49:41.

Vis dėlto svarbiausiu metu svečiai palūžo. E.Stanionis pelnė 7 taškus iš eilės, „Juventus“ spurtavo 9:0 ir šeimininkai persvėrė rezultatą – 51:49. R.Giedraitis trumpam išlygino rezultatą (51:51), bet netrukus sekė dar viena „Juventus“ atkarpa 9:0 (60:51) ir „Šiauliai“ buvo priversti kapituliuoti. „Juventus“ užtikrintai atrėmė paskutiniuosius šiauliečių bandymus išsikapstyti.

„Juventus“: E.Dimša 19, E.Stanionis ir R.Broadusas (6 rez. perd.) po 14, V.Čepukaitis 8 (8 atk. kam.), A.Šikšnius 5, S.Kulvietis 3, S.Buterlevičius ir V.Dabkus po 2.

„Šiauliai“: R.Giedraitis 14, J.Jucikas 13, G.Leonavičius 9, R.Olanderis 8, V.Šulskis 7, K.Bapkauskas 5, R.Alijevas 3, J.Allenas 2.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):