2017 03 25

Karjeros rekordą pagerinęs K.Lavrinovičius išplėšė „Lietkabeliui“ pergalę

Geriausias karjeros rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sužaidęs Kšištofas Lavrinovičius vedė Panevėžio „Lietkabelį“ (20-8) į pergalę prieš Prienų-Birštono „Vytautą“ (15-13) – 85:82 (27:17, 19:25, 24:22, 15:18).
Pergalės džiaugsmo akimirkos
Pergalės džiaugsmo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Vytautas“ sėkmingiau pradėjo rungtynes (6:2), tačiau svečiai netruko perimti iniciatyvą. Dar pirmajame kėlinyje „Lietkabelis“ įgijo dviženklę persvarą (17:27), o antrojo ketvirčio pradžioje po Beno Madgeno tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 11 taškų (19:30).

Nors sunkiai sekėsi stabdyti K.Lavrinovičių, iki pertraukos „Vytautui“ pavyko sumažinti skirtumą (42:46).

K.Lavrinovičius vien per du kėlinius, aikštėje praleidęs vos 14 minučių, pelnė 24 taškus (5/5 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.).

Trečias kėlinys prasidėjo dar dviem K.Lavrinovičiaus tritaškiais, sugrąžinusiais „Lietkabeliui“ dviženklę persvarą (42:52).

Tuomet šou surengė „Vytauto“ tritaškininkai, pataikę net penkis tolimus metimus iš eilės. Net keturių jų autorius – Tomas Delininkaitis. „Vytautas“ sumažino skirtumą iki trijų taškų (57:60), tačiau svečius į priekį patraukė penkis taškus iš eilės pelnęs B.Madgenas (57:65).

Dar kartą iš toli pataikė T.Delininkaitis, o ketvirto kėlinio pradžioje po sudėtingo Artūro Valeikos metimo paskutinėmis atakos sekundėmis skirtumas sumažėjo iki minimumo (69:70).

„Lietkabelis“ atsakė dviem iš eilės Donato Tarolio ir Mindaugo Lukauskio dėjimais (69:74), tačiau V.Lipkevčius penkiais taškais iš eilės išlygino rezultatą (74:74).

V.Lipkevičius nesustojo ir, likus 1 min. ir 39 sek., išvedė „Vytautą“ į priekį (82:81). Vis dėlto per likusį laiką „Vytautas“ daugiau taškų nepelnė.

Komandas į pratęsimą galėjusį nublokšti Dariaus Gvezdausko tritaškį K.Lavrinovičius blokavo, ir „Vytautas“ pralaimėjo 82:85.

36 taškus pelnęs K.Lavrinovičius pagerino asmeninį rezultatyvumo LKL lygoje rekordą, kurį krepšininkas užfiksavo dar 2002 metų kovą. Tuomet, atstovaudamas „Alitai“, K.Lavrinovičius į „Neptūno“ krepšį įmetė 32 taškus.

„Vytautas“: Vytenis Lipkevičius 22, Tomas Delininkaitis 20 (6/10 trit.), Tadas Klimavičius ir Artūras Valeika po 12.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 36 (8/9 dvit., 47 naud.), Benas Madgenas 18, Porteris Troupe'as 8.