2021 05 08

Kėdainiuose – arti trigubo dublio buvusio J.Kazakausko vedamo „Nevėžio“ pergalė prieš „Rytą“

Julius Kazakauskas sužaidė ne tik šio „Betsafe-LKL“ sezono, bet ir karjeros rungtynes, o kovingojo puolėjo vedamas Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (10-25) namuose 90:82 patiesė (24:19, 16:21, 32:22, 18:20) patiesė Vilniaus „Rytą“ (27-8).
Julius Kazakauskas
Julius Kazakauskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Vilniečių strategas Giedrius Žibėnas prieš rungtynes teigė, kad nieko nelemiančioje dvikovoje Kėdainiuose LKL vicečempionai spręs savo uždavinius ir duos atsikvėpti ilgą dvikovų maratoną atlaikiusiems krepšininkams – „Rytas“ šiame mače vertėsi be kapitono Arno Butkevičiaus, Martyno Echodo ir Andrew Goudelocko, nerungtyniavo ir jaunasis Adas Šimonis.

Praretėjusiomis varžovų gretomis sėkmingai naudojosi kėdainiškiai, kurių lemtis „Betsafe-LKL“ pirmenybėse jau aiški – jie tikrai liks paskutiniai.

Nuo pirmųjų rungtynių Kėdainiuose minučių siautėti abiejose aikštės pusėse pradėjo Julius Kazakauskas, pasiuntęs rimtą pavojaus signalą varžovams. Puolėjas jau per pirmą mačo dalį surinko galingą dvigubą dublį (13 tšk., 10 atk. kam., 22 naud. bal.), tačiau nesiruošė sustoti ir po pertraukos.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus (40:40), o būtent trečiajame kėlinyje „Nevėžiui“ pavyko perlaužti rungtynes į savo pusę. Net penkis tolimus metimus per pusę ketvirčio įskraidinę aikštės šeimininkai užsivedė ir truktelėjo į priekį dviženkliu skirtumu.

Ketvirtajame kėlinyje jų persvara siekė net 15 taškų (81:66), tačiau vilniečiai trauktis neketino ir po spurto 9:0 grėsmingai priartėjo. Visgi lemiamomis mačo akimirkomis „Nevėžiui“ pergalę garantavo du Sedricko Barefieldo ir vienas rungtynių herojaus J.Kazakausko tolimas šūvis – kėdainiškiai antrą kartą šiame sezone namuose patiesė „Rytą“.

Svečius į neviltį varė jau minėtasis J.Kazakauskas, buvęs labai arti trigubo dublio. Vos 196 cm ūgio puolėjas pelnė 21 tašką (3/6 dvit., 4/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo net 18 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 44 naudingumo balus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Julius Kazakauskas

30-metis krepšininkas pagerino „Betsafe-LKL“ karjeros pelnytų taškų (iki šiol – 17), atkovotų kamuolių (16), rezultatyvių perdavimų (6) ir naudingumo balų (33) rekordus.

J.Kazakauskas pretendavo tapti vos dešimtuoju krepšininku per visą lygos istoriją, surinkusiu trigubą dublį.

Pralaimėtojų gretose po krepšiais karaliavo Ivanas Buva, kurio sąskaitoje – 25 taškai ir 15 atkovotų kamuolių.

„Rytas“ reguliariajame sezone tikrai finišuos antras. Tai buvo vos trečiasis klubo pralaimėjimas vietiniame fronte, kuomet prie ekipos vairo stojo Giedrius Žibėnas.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“: Spenceris Barefieldas 25 (5/11 trit.), Julius Kazakauskas 21 (18 atk. kam., 8 rez. perd., 44 naud. bal.), Domantas Vilys 12.

Vilniaus „Rytas“: Ivanas Buva 25 (15 atk. kam.), Gytis Radzeviius 17 (7 atk. kam., 27 naud. bal.), Dovis Bičkauskis 16 (5 rez. perd., 19 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas 10.