2021 06 29

Nelengvas startas – Lietuvos rinktinė kelionę link Tokijo pradėjo pergale

Kelionę link Tokijo olimpinių žaidynių Lietuvos rinktinė pradėjo nelengva pergale. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Kaune prasidėjusio olimpinio atrankos turnyro starte 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21) įveikė Venesuelos krepšininkus.

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir po susitikimo pabaigos jo aptarimą ir karščiausius komentarus galėjote stebėti 15min laidoje „Karštom pėdom“.

Tai – pirmas žingsnis link olimpinių žaidynių. Antrąjį lietuviai mėgins žengti ketvirtadienį, kai žais prieš Pietų Korėją, o sėkmės atveju šeštadienį ir sekmadienį lietuviai žais pusfinalyje ir finale.

Pirmosiose atrankos rungtynėse lietuviai ypač sunkiai įsibėgėjo ir per pirmąjį kėlinį sukrapštė tik 11 taškų, bet venesueliečiai puolė dar prasčiau ir Lietuva pirmavo 11:10.

Pagaliau į priekį lietuviai truktelėjo antrajame ketvirtyje, kuriame vieną metimą po kito vertė Jonas Valančiūnas, o pagaliau pirmą tritaškį pataikė Rokas Giedraitis ir lietuviai nurūko į priekį 28:19. Nors kėlinio viduryje Venesuela buvo išlyginusi rezultatą, po dviejų ketvirčių lietuviai pirmavo 36:28.

Nors Lietuvos rinktinė pirmavo visos antrosios rungtynių dalies metu, Venesuelos rinktinė laikėsi koviniu atstumu iki pat antrosios ketvirtojo kėlinio pusės.

Dar likus keturioms minutėms Dariui Maskoliūnui teko prašyti minutės pertraukėlės, kai Venesuela buvo priartėjusi iki 53:61, bet po tritaškį smeigė Rokas Giedraitis ir Mantas Kalnietis, Lietuva susikrovė 16 taškų persvarą ir ramiai užbaigė rungtynes.

Lietuvos rinktinės gretose siautėjo lygių nesutikęs Jonas Valančiūnas.

„Memphis Grizzlies“ bokštas pelnė 20 taškų, pramesdamas tik vieną metimą (8/9 dvit., 4/4 baud.), atkovodamas 11 kamuolių ir surinkdamas 30 naudingumo balų.

Neblogai jam talkino ir Domantas Sabonis – kito NBA žaidėjo iš Lietuvos sąskaitoje 12 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 16 naudingumo balų.

Kitos rungtynės lietuvių laukia ketvirtadienį prieš Pietų Korėją. Jos vėl prasidės 19.30 val. Korėjiečiai Kaune kojas apšils rytoj, kai kausis prieš Venesuelą.

Primename, kad kitoje grupėje varžosi Lenkijos, Slovėnijos ir Angolos rinktinės. Prieš kažkurią/-ias iš šių komandų lietuviams gali tekti kautis pusfinalyje ir finale.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 20 (8/9 dvit., 11 atk. kam., 30 naud. bal.), Domantas Sabonis (6/8 dvit., 8 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis po 12, Rokas Giedraitis 10, Marius Grigonis 8 (2/9 metimai, 6 kld.), Rokas Jokubaitis 7 (5 rez. perd.), Lukas Lekavičius 4, Eimantas Bendžius 3. Mindaugas Kuzminskas, Gytis Masiulis, Arnas Butkevičius ir Tomas Dimša taškų nepelnė.

Venesuela: Davidas Cubillanas 11, Michaelas Carrera 9 (1/8 trit.), Heissleris Guillentas 8, Garly Sojo 7, Miguelis Ruizas 6.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius, o žurnalistas Kęstas Rimkus dalinosi karščiausiais komentarais iš „Žalgirio“ arenos.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. Lietuva – Venesuela 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21)

40 min. Venesueliečiai dar sušvelnino skirtumą, bet pergalės iš lietuvių rankų išplėšti nebepajėgė.

37 min. Tolimą metimą smeigia ir M.Kalnietis – 69:53.

37 min. Roko Giedraičio tritaškis – 66:53.

Kęstas Rimkus Kęstas RIMKUS, 15min žurnalistas „Žalgirio“ arenoje
Arvydas Sabonis nesukrutėjo, kai Domantas Sabonis įkrovė kamuolį pirmojoje mačo dalyje, be emocijų jis seka ir ne tokius širdžiai mielus epizodus. Lietuvos legendos galva kyšo tribūnoje tarp Pietų Korėjos rinktinės narių, su kuriais mūsų krepšininkai pasimatys ketvirtadienį.

35 min. Svečiai pataiko dar ir tritaškį – 61:53.

33 min. Venesueliečiai dar nesudeda rankų – 59:50.

32 min. Gražus D.Sabonio suktukas – 59:46.

31 min. Prieš tai išprovokavęs, dabar M.Grigonis pats užsidirbo nesportinę pražangą.

III kėlinys. Lietuva – Venesuela 55:44 (11:10, 25:18, 19:16)

30 min. Prieš paskutinį kėlinį turime 11 taškų pranašumą.

30 min. Nesportinė pražanga prieš M.Grigonį – 55:44.

29 min. Oho, koks Heisslerio Guillento tritaškis iš maždaug aštuonių metrų. 51:44.

28 min. M.Grigonis pagaliau pralaužia ledus ir pataiko tritaškį – 51:41.

28 min. Taškus pelno L.Lekavičius, o su puolimu problemų nebėra, bet apsiginti niekaip nepavyksta – 48:41.

26 min. E.Bendžiaus tritaškis, bet į jį Venesuela atsako penkiais taškais – 44:39.

„Kur esi?“ – garsiai, lyg turėtų garsiakalbį M.Kalnietis surinko Eimantui Bendžiui, kai Lietuvos rinktinės derinys užstrigo. Lietuvos rinktinės veiksmai dar tikrai nesuderinti, nenušlifuoti, komanda neįsibėgėja taip, kaip norėtų.

23 min. Manto Kalniečio tritaškis – 41:32.

23 min. Keturi iš eilės Venesuelos taškai ir Dariaus Maskoliūno minutės pertraukėlė – 38:32.

22 min. Jonas Valančiūnas pirmaisiais taškais po pertraukos pirmą kartą didina persvarą iki dviženklės – 38:28.

II kėlinys. Lietuva – Venesuela 36:28 (11:10, 25:18)

20 min. Panašu, kad išlygindami rezultatą venesueliečiai prabudino lietuvius, o ypač jau 14 taškų pelniusį J.Valančiūną. 36:28.

19 min. Kai labiausiai reikia, kvieskite Joną – Valančiūnas pelno taškus, dar dvitaškį prideda ir R.Giedraitis, o situacija jau malonesnė. 32:28.

19 min. Dabar jau ir lygu... 28:28.

Abu Jono Valančiūno sūnus arenoje gal ir ne visada seka rungtynes, bet užmetę akį berniukai regi, kaip po krepšiais dominuoja jų tėvas. Jis jau surinko 16 naudingumo balų, pataikęs visus metimus, pelnęs 10 taškų. Tačiau labai trūksta kitų žaidėjų indėlio.

18 min. Varžovai grėsmingai arti. 28:26.

17 min. Jau ketvirtas venesueliečių tritaškis – svečiai nesudeda ginklų. 28:24.

16 min. R.Giedraičio „kiauras“ tritaškis ir rekordinė lietuvių persvara – 28:19.

15 min. Luko Lekavičiaus „balionas“ į krepšį – 25:17.

14 min. J.Valančiūnas dominuoja baudos aikštelėje – uteniškio nesustabdo net pražangos. 23:15.

13 min. Aikštėje kartu ir J.Valančiūnas, ir D.Sabonis.

12 min. Pirmas lietuvių tritaškis! Jo autorius R.Jokubaitis. 18:12.

11 min. Koks aštrus R.Jokubaičio perdavimas! D.Sabonis pasimėgaudamas verčia dar vieną dvitaškį iš po krepšio. 15:10.

11 min. Pirmieji Roko Giedraičio taškai prasiveržus – 13:10.

I kėlinys. Lietuva – Venesuela 11:10

10 min. D.Sabonis užbaigė kėlinį dvitaškiu ir po labai nykaus pirmojo kėlinio turime bent jau minimalią persvarą – 11:10.

9 min. Po varžovų tritaškio jau atsiliekame – 9:10.

„Kalbam, kalbam!“ – nuo suolo rėkia Mantas Kalnietis. Lietuvos krepšininkams tikrai trūksta komunikacijos puolime. Jau 5 klaidos ir daug metimų (3/13) iš prastų pozicijų.

7 min. D.Sabonis apsuka galvą varžovui ir dėdamas į krepšį vos nenulaužia lanko – 9:5.

7 min. Pirmieji venesueliečių taškai po šešių minučių pertraukos – 7:5.

6 min. Aikštėje pirmą kartą Domantas Sabonis ir Rokas Jokubaitis.

5 min. Arbitrai po ilgos peržiūros skiria nesportinę pražangą prieš J.Valančiūną, kuris renka lengvus taškus – 7:3.

Trečią kartą Venesuelos krepšininkų metimai neliečia lanko. Venesueloje krepšiai žemesni?

4 min. Mantas Kalnietis pirmą kartą išvedė Lietuvos rinktinę į priekį – 5:3.

2 min. Pirmuosius taškus Lietuvai pelnė Jonas Valančiūnas! 2:3.

1 min. Pirmieji taškai krenta į lietuvių krepšį – tritaškį pataikė Pedro Chourio. 0:3.

1 min. Olimpinė atranka Lietuvai prasidėjo!

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius, Jonas Valančiūnas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir jo žmona Diana Nausėdienė įsitaisė trečioje eilėje, greta buvusio rinktinės trenerio Ramūno Butauto. Kitoje aikštės pusėje seniai matytas Martynas Pocius, dabar dirbantis „Denver Nuggets“, į mačą atvykęs su tėvu Gintaru Pociumi.
Sveiki, linkėjimai iš Kauno arenos, kuri bunda didžiajam krepšiniui! Apie 3-4 tūkst. sirgalių laukiama šįvakar, kai dar reikalingi galimybių pasai. Kalbama, kad su Sveikatos apsaugos ministerija sutarta, kad kitose rungtynėse jau bus įleidžiami žiūrovai ir be jų, tad aistruolių bus arčiau 11 tūkst. – maksimalaus leistino kiekio arenoje (viso 75 proc.). Lietuvos rinktinė atvyko į areną likus pusantros valandos iki mačo, savo trenerius-žvalgus T.Masiulį ir B.Matkevičių atsiuntusi anksčiau į pirmą mačą tarp Lenkijos ir Angolos. Kiti varžovai bus išanalizuoti, dabar įdomiausia, kaip pasirengta kovai su šią vasarą mačų nežaidusia Venesuela. Gero krepšinio!