2017 12 10 /19:18

Kovingas „Lietuvos rytas“ Kauną palieka pakeltomis galvomis: nukautas „Žalgiris“

Įspūdingos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės sužaistos Kaune, kur Vilniaus „Lietuvos rytas“ (10-4) rezultatu 65:63 (18:16, 12:13, 18:22, 17:12) palaužė lygos čempioną „Žalgirį“ (12-2). Vilniaus klubas „Žalgirio“ arenoje laimėjo daugiau nei po 3 metų pertraukos.
Lietuviška krepšinio klasika: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“
Rungtynių akimirka / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Agresyviai rungtynes pradėjęs „Lietuvos rytas“ sutrikdė Kauno „Žalgirį“ – Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai per pirmas keturias minutes suklydo net 6 kartus, ir vilniečiai tuo pasinaudojo. Tiesa, trumpam.

„Žalgiris“ netruko ištirpdyti dviženklį deficitą (5:16) – iš pradžių dviem Vasilje Micičiaus tritaškiais, o po to puikiai į žaidimą įsiliejusio Pauliaus Jankūno pastangomis.

„Lietuvos ryto“ puolimas užstrigo, spurtavęs „Žalgiris“ atsidūrė priekyje 22:18. Kauniečiai galėjo atitrūkti dar labiau, tačiau „Žalgirio“ snaiperiai pro šalį svaidė iš patogių padėčių (3/13 iki pertraukos).

Įspūdingo tempo ir įtampos rungtynėse vilniečiai po dviejų kėlinių buvo priekyje vienu tašku (30:29). Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytą“ į priekį patempė Travisas Petersonas, iki pertraukos surinkęs 10 taškų.

„Prastai žaidžiame, prastai pradėjome. Daug klaidų. Plika akimi matyti, kad „Lietuvos rytas“ labiau nori laimėti. Mums rezultatas yra geras, nes nežaidžiame gerai“, – per didžiąją pertrauką BTV sakė Edgaras Ulanovas.

Nervų karas bei taktinė trenerių kova tęsėsi ir po didžiosios pertraukos. Rimas Kurtinaitis rizikavo žaisdamas mažu ir greitu penketu, o „Žalgiris“ išnaudojo P.Jankūno ir Brandono Davieso pranašumą baudos aikštelėje.

„Žalgiriui“ vis pavykdavo šiek tiek nutolti (49:41, 57:50), tačiau „Lietuvos rytas“ kabinosi į atlapus.

Mačo pabaigoje P.Jankūnas atrodė nuvargęs ir „Lietuvos rytas“ tuo pasinaudojo – Martynas Echodas ir T.Petersonas dukart iš eilės „išmaudė“ „Žalgirio“ kapitoną, išvesdami svečius į priekį (61:62).

M.Echodas dar kartą sužibėjo blokuodamas link krepšio prasiveržusio Kevino Pangoso metimą – metimą, galėjusį išplėšti pergalę „Žalgiriui“.

Kauniečiai dar bandė gelbėtis pražangomis, bet nepavyko.

„Antroje pusėje, manau, susitvarkėme kovą dėl kamuolių. Kovėmės iš visų jėgų, labai norėjome laimėti“, – po mačo kalbėjo M.Echodas.

Iš tiesų, „Žalgiris“ puolime atkovojo net 16 kamuolių, tačiau kauniečiai tritaškius metė tik 18 proc. taiklumu (4/22). Svečiai pataikė 7 tritaškius iš 20 (35 proc.).

„Padarėme per daug klaidų pradžioje ir pabaigoje. Reikia analizuoti vaizdo įrašą“, – sakė P.Jankūnas.

„Tikriausiai“, – paklaustas, ar grįžta sena gera „amžinų varžovų“ priešprieša, ištarė „Žalgirio“ kapitonas.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 18, Vasilije Micičius 12, Brandonas Daviesas 8, Kevinas Pangosas, Aaronas White’as ir Artūras Milaknis po 7.

„Lietuvos rytas“: Travisas Petersonas 17, Martynas Echodas 14 (6 atk. kam.), Rokas Giedraitis ir Benas Madgenas po 10.

Rungtynių eiga:

40 min. R.Giedraitis likus 32 sek. atsidūrė laisvas po krepšiu – 64:63. M.Echodas įspūdingai blokavo K.Pangoso metimą, tačiau „Žalgiris“ išsaugojo kamuolį. Po minutės pertraukėlės P.Jankūnas nepataikė, o A.White'ui kamuolio atsikovoti nepavyko. Likus 8 sek. B.Madgenas stojo mesti baudas – pataikė vieną. Sudėtingas A.Milaknio metimas tikslo nepasiekė ir „Žalgiris“ pralaimėjo 63:65.

39 min. A.White'as sudrebino krepšį po V.Micičiaus perdavimo, o „Lietuvos rytas“ prametė tris tritaškius iš eilės (63:62).

37 min. Nuvargusį P.Jankūną „išmaudė“ ir T.Petersonas – du taškai su pražanga ir „Žalgiris“ jau atsilieka (61:62).

36 min. M.Echodas taškais pavertė nesportinę P.Jankūno pražangą, o netrukus įspūdingai pataisė netikslų M.Lukauskio metimą 59:61).

35 min. Po netaiklaus K.Pangoso tritaškio „Lietuvos rytas“ suteikė dar vieną šansą „Žalgiriui“ ir K.Pangosas jį išnaudojo sėkmingai prasiverždamas link krepšio (61:55).

34 min. „Žalgiris“ gerokai pagerino gynybą perimetre, „Lietuvos rytui“ vis sunkiau rasti laisvą snaiperį. T.Petersonas pasinaudojo greičio persvara prieš P.Jankūną ir pelnė du taškus po prasiveržimo. B.Madgenas pridėjo tritaškį ir šeimininkų persvara vėl aptirpo (57:55).

33 min. „Lietuvos rytas“ dvi atakas iš eilės prarado kamuolį – P.Jankūnas nubaudė tolimu dvitaškiu 57:50.

31 min. „Lietuvos ryto“ gynyba paliko be priežiūros E.Ulanovą, kuris pelnė pirmuosius savo taškus šiose rungtynėse. Po A.Milaknio prasiveržimo „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki 55:48.

30 min. B.Daviesas sumetė du baudos metimus, bet kėlinį užbaigė B.Madgeno tolimas dvitaškis – 51:48.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuviška krepšinio klasika: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“

29 min. „Per gynėjus“ bandantis žaisti „Lietuvos rytas“ sunkiai sugaudomas „Žalgiriui“ – po R.Giedraičio tritaškio 49:46.

27 min. M.Echodas įspūdingai blokavo A.White'o metimą iš po krepšio, bet B.Daviesas pirmas suskubo prie kamuolio – tai jau 14-as „Žalgirio“ puolime atkovotas kamuolys (49:41).

26 min. B.Daviesas taip pat pasinaudojo susilpnėjusia „Lietuvos ryto“ gynyba baudos aikštelėje ir galingai įkrovė iš viršaus (45:39).

25 min. „Lietuvos ryto“ rizika žaisti labai žemu ir greitu penketu P.Jankūną paliko centruoti prieš R.Giedraitį. P.Jankūnas tuo pasinaudojo ir dvitaškiu atsakė į to paties R.Giedraičio tritaškį (42:39).

24 min. Po keturių netaiklių tritaškių pagaliau pataikė A.Milaknis (40:36).

23 min. P.Jankūnas tapo didžiausiu „Lietuvos ryto“ galvos skausmu. Veteranas per 14 aikštėje minučių jau pelnė 14 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus (35:34).

21 min. R.Giedraitis dėjimu pradėjo trečią kėlinį, o dviem tritaškiais mačą pradėjęs Loukas Mavrokefalidis patyrė kirkšnies traumą ir ant parketo greičiausiai jau nebepasirodys.

20 min. Ch.Krameris prasiveržimu užbaigė antrą kėlinį, po kurio „Žalgiris“ atsilieka vienu tašku – 29:30.

19 min. Ch.Krameris prašovė iš toli, tačiau šokdamas į užribį kamuolį fantastiškai atsikovojo A.Jomantas – tai leido B.Madgenui galiausiai įsūdyti tritaškį (27:28).

18 min. T.Petersonas išprovokavo P.Jankūno pražangą mesdamas iš toli ir baudų metimais išlygino rezultatą (25:25).

16 min. B.Daviesas užsidirbo pražangą puolime, o audringai sureagavęs Š.Jasikevičius nubaustas technine pražanga.

14 min. A.White'as dėjimu pataisė netikslų P.Valinsko metimą, o „Lietuvos ryto“ puolimas strigo. Tiesa, netikslūs tolimi šūviai neleido „Žalgiriui“ atitrūkti – 24:21.

12 min. Dvi minutės be taškų R.Kurtinaitį privertė pakeisti iš karto tris žaidėjus. A.Milaknis prametė du tolimus metimus būdamas laisvas, bet „Žalgirį“ gelbėjo P.Jankūno „uoslė“ kovojant dėl kamuolių – 22:18.

11 min. P.Jankūnas išlygino rezultatą (18:18).

10 min. „Žalgiris“ paskutinės kėlinio atakos metu galėjo persverti ar išlyginti rezultatą, bet D.Bosto sudėtingas metimas tikslo nepasiekė. Po pirmojo ketvirčio – 16:18.

8 min. V.Micičius ėmėsi žaliai baltų gelbėtojo vaidmens – pataikė du tritaškius iš eilės ir privertė R.Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės (11:16).

7 min. M.Echodas nusiėmė kamuolį iš po B.Davieso nosies ir įkrovė iš viršaus (16:5).

6 min. Ypač agresyvią gynybą ir zoninį spaudimą taikęs „Lietuvos rytas“ išmušė „Žalgirį“ iš vėžių – 14:5.

5 min. P.Jankūnas pasirodė aikštėje. Po jo perdavimo K.Pangosas pataikė iš toli (5:10).

4 min. Dar du vilniečių baudų metimai ir rezultatas 10:2.

3 min. Loukas Mavrokefalidis įsmeigė du tritaškius. Klystantis „Žalgiris“ (5 klaidos per 4 minutes) atsiliko 2:8.

2 min. A.Jomantas pademonstravo tobulą gynybą prieš E.Ulanovą – ne tik perėmė kamuolį šiam centruojant, bet ir išprovokavo žalgiriečio pražangą.

1 min. Artūras Jomantas pasinaudojo Kevino Pangoso klaida ir pabėgęs į greitą ataką atidarė rungtynių taškų sąskaitą. A.Kavaliauskas atsakė metimu iš po krepšio – persikėlęs į „Žalgirį“ šis vidurio puolėjas per rungtynes su „Lietuvos rytu“ renka vos po 2,5 taško.

Į Kauną stebėti šių rungtynių išvyko rekordinė grupė „Lietuvos ryto“ sirgalių – daugiau nei 600. Kaune vilniečius pasitiko gausios policijos pajėgos, kurios padėjo „Lietuvos ryto“ aistruolių eisenai saugiai pasiekti rungtynių vietą.

Vėlai vakare į Vilnių grįžusius „Lietuvos ryto“ sirgalius dėl viso pikto pasitiko policijos mobiliosios kuopos pareigūnai. Jokių incidentų neužfiksuota, sirgaliai pasveikino policininkus su pergale ir taikiai išsiskirstė.