2015 08 19

Kroatų pamoka: lyderį radusi Lietuvos rinktinė išvengė sutriuškinimo

Trečiadienį Lietuvos krepšinio rinktinei nepavyko džiaugsmingai atsisveikinti su Kauno „Žalgirio“ arena. Tris dienas sirgalius džiuginę krepšininkai 59:72 (9:19, 9:20, 15:20, 26:13) nusileido Kroatijos rinktinei. Renaldo Seibučio šturmas rungtynių pabaigoje leido lietuviams išvengti gėdingo sutriuškinimo. Tai buvo pirmasis lietuvių pralaimėjimas per septynerias rungtynes. Visgi Lietuvos rinktinė laimėjo „Huawei Cup“ turnyrą.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš rungtynes buvo pagerbtas ilgametis Lietuvos rinktinės įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius. Jam įteikti specialūs įrėminti marškinėliai.

Kroatai jau nuo pat rungtynių pradžios atrodė solidžiai ir spaudė lietuvius priversdami daryti klaidas. Po pirmųjų dešimties minučių lietuviai atsiliko 9:19.

Antrajame kėlinyje kroatai toliau siautėjo, o lietuviai toliau klydo. Po pirmosios rungtynių dalies lietuvių ir kroatų klaidų santykis buvo 13:5, o varžovų pranašumas išaugo 39:18.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi lietuvių klaidos ir kroatų triuškinantis siautulys. Šiek tiek gyvumo puolime įnešė Deividas Gailius, tačiau gynyboje toliau žiojėjo skylės.

Likus žaisti penkias minutes, Renaldas Seibutis pelnė penkis taškus iš eilės, o K.Simonas nespėjo išsimesti kamuolio. Tačiau po kroatų paprašytos minutės pertraukėlės ir vėl laukė lietuvių klaida. Jau 19-a.

Iki rungtynių pabaigos lietuviams pavyko sušvelninti rezultatą, o komandą į priekį vedęs Renaldas Seibutis pelnė 16 taškų. Antras pagal rezultatyvumą Domantas Sabonis surinko 8.

Iš viso lietuviai padarė net 19 klaidų, kroatai – 16-a.

Iš viso lietuviai padarė net 19 klaidų, kroatai – 16-a. Mūsiškiai pataikė vos tris tritaškius iš 16-os.

Nors J.Kazlauskas registravo visus 14 krepšininkų, ant atsarginių suolo liko Artūras Gudaitis ir Adas Juškevičius.

Kitose „Huawei Cup“ rungtynėse Turkija 85:68 nugalėjo Makedoniją.

Lietuvos rinktinė šiame pasirengimo cikle jau dukart įveikė Australiją, nugalėjo Suomiją, Turkiją, Austriją ir Makedoniją.

Rugpjūčio 27-29 d. lietuviai dar rungtyniaus „Akropolio“ turnyre Atėnuose. Į Graikiją J.Kazlauskas vešis 14 žaidėjų. Po paskutinio turnyro paaiškės ir nacionalinės komandos dvyliktukas.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Kroatija 59:72 (9:19, 9:20, 15:20, 26:13)

40 min. Rezultatyviausias rungtynių žaidėjas R.Seibutis jau pelnė 16 taškų. D.Sabonis pridėjo dar du taškus.

38 min. R.Seibutis pataikė dar vieną dvitaškį. M.Tomas atsakė tritaškiu. D.Sabonis pataikė du baudos metimus. R.Seibutis pataikė antrą tritaškį – 53:72.

36 min. R.Seibutis pataikė dvitaškį ir tritaškį iš eilės. Kroatai nespėjo išsimesti kamuolio ir varžovų treneris paprašė pasitarimo. Po jo – jau 19-a lietuvių klaida – 46:69.

34 min. R.Ukičius pelnė dar du taškus. D.Gailius realizavo baudos metimus. D.Rudezas pataikė iš toli. D.Gailius pataikė dar vieną dvitaškį – 41:68.

32 min. L.Zoričius didino kroatų pranašumą. D.Sabonis pelnė dar du taškus. Pirmuosius taškus pelnė ir D.Gailius – 37:61.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Kroatija 33:59 (9:19, 9:20, 15:20)

30 min. R.Javtokas pelnė du taškus. D.Šaričius pataikė du baudos metimus. A.Milaknis pelnė dar du taškus. Po R.Javtoko dar vieno sėkmingo prasiveržimo pasitarimo jau prašė kroatai. L.Zoričius atsakė taškais su pražanga.

27 min. B.Bogdanovičius pataikė dar vieną metimą. D.Gailius pakeitė J.Mačiulį. A.Milaknis pataikė du baudos metimus. M.Hezonja atsakė dvitaškiu – 26:53.

26 min. M.Kalnietis pelnė dvitaškį su pražanga – 24:49.

24 min. R.Seibutis mažino atsilikimą. B.Bogdanovičius pataikė dar vieną tritaškį – 22:49.

23 min. Po B.Bogdanovičiaus tritaškio ir D.Šaričiaus dvitaškio J.Kazlauskas prašė pasitarimo – 20:44.

22 min. M.Kuzminskas pirmuosius taškus pelnė baudos metimais. A.Tomičius atsakė taškais iš po krepšio – 20:41.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Kroatija 18:39 (9:19, 9:20)

20 min. T.Zubčičius toliau didino lietuvių pranašumą, o lietuviai toliau klydo – nesusikalbėjo J.Mačiulis ir M.Kuzminskas. Tris baudos metimus pataikė M.Kalnietis. Po greitos atakos iš po krepšio pataikė A.Milaknis.

17 min. K.Simonas pelnė dar du taškus. Renaldas Seibutis ir Jonas Mačiulis pakeitė Domantą Sabonį ir Artūrą Milaknį. Po dar vienos lietuvių klaidos D.Rudezas didino pranašumą – 13:36.

15 min. L.Zoričius ir toliau lengvai skynėsi kelią iki lietuvių krepšio. Lietuviai padarė jau dešimtą klaidą. M.Hezonja pataikė tritaškį – 13:32.

13 min. Pirmuosius taškus pelnė D.Sabonis, bet L.Zoričius pelnė net keturis taškus iš eilės. A.Kavaliauskas pasižymėjo dar dviem taškais – 13:27.

11 min. R.Stipcevičius dar didino atotrūkį, o J.Kazlauskas paprašė dar vieno pasitarimo – 9:21.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Kroatija 9:19

10 min. Po A.Tomičiaus dvitaškio skirtumas didėjo iki dešimties taškų.

7 min. B.Bogdanovičius ir R.Javtokas apsikeitė dvitaškiais. B.Bogdanavičius pataikė ir du baudos metimus – 9:17.

6 min. J.Mačiulis pataikė du baudos metimus. Tą patį padarė ir A.Tomičius – 7:13.

4 min. D.Šaričius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 5:11.

3 min. M.Tomas pataikė ir antrą tritaškį. R.Ukičius pridėjo du baudos metimus, o R.Seibutis pataikė iš vidutinio nuotolio – 5:10.

2 min. M.Tomas ir J.Mačiulis rungtynių pradžioje apsikeitė tritaškiais. R.Ukičius pridėjo dvitaškį – 3:5.

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.