2019 05 23

„Žalgiris“ pratęsė įspūdingą seriją – patiesė „Lietkabelį“ ir pateko į LKL finalą

Kauno „Žalgiris“ 26-ąjį kartą iš eilės žais LKL finale. Tai paaiškėjo po antrosios pergalės 84:63 (17:19, 22:13, 24:21, 21:10) prieš „Lietkabelį“ Panevėžyje. Šeimininkai kovojo du kėlinius, bet „Žalgiris“ įrodė pranašumą antroje rungtynių pusėje.
LKL pusfinalis: „Lietkabelis“ - „Žalgiris“
LKL pusfinalis: „Lietkabelis“ - „Žalgiris“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 8:0 ir buvo įgijęs 15 taškų persvarą, tačiau „Lietkabelis“ sugebėjo dar sugrįžti į rungtynes. Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ pirmavo 63:53.

Ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumu. „Žalgiris“ sparčiai didino persvarą ir pasiekė pergalę.

Kauno ekipą į pergalę vedė 18 taškų surinkęs Marius Grigonis.

Panevėžio ekipoje rezultatyviausias buvo 18 taškų pelnęs Jamaras Wilsonas.

Panevėžio klubas vertėsi tik su aštuoniais žaidėjais. „Lietkabeliui“ negalėjo padėti Simas Jasaitis, Saulius Kulvietis ir Ikenna Iroegbu.

„Žalgiriui“ trūko tik Aarono White'o, kuris rungtynių dieną pasijuto prastai.

Pirmajame pusfinalio susitikime žalgiriečiai „Lietkabelį“ namie pranoko 78:58.

LKL finalo serijoje „Žalgirio“ lauks Klaipėdos „Neptūno“ arba Vilniaus „Ryto“ barjeras. Po vakarykštės dvikovos uostamiestyje sostinės klubas serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18, Deonas Thompsonas 16, Brandonas Daviesas 13 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Thomasas Walkupas 12, Nate’as Woltersas 7.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 18, Paulius Valinskas ir Žiga Dimecas – po 12, Donatas Tarolis 8 (9 atk. kam.), Stefanas Sinovecas 6, Mindaugas Kupšas 5.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 63:84

39 min. Panevėžio ekipoje pasirodė 17-metis M.Rabštavičius. Rungtynių baigtis jau aiški.

35 min. Pirmuosius taškus pelnė R.Jokubaitis – 57:75.

34 min. D.Thompsonas padidino skirtumą iki 20 taškų – 53:73.

33 min. M.Grigonis padidino persvarą iki rekordinės, 17 taškų – 53:70.

31 min. A.Milaknis pataikė svarbų tritaškį – 53:66.

Trečiasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 53:63

30 min. P.Valinskas pataikė du identiškus metimus iš eilės. Prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė 10 taškų.

28 min. B.Daviesas sugrąžino dviženklį pranašumą žalgiriečiams. N.Woltersas pataikė po individualaus reido – 49:60.

27 min. N.Woltersas pataikė du baudų metimus – 48:56.

26 min. D.Thompsonas atliko įspūdingą dėjimą po B.Davieso perdavimo. P.Valinskas atsakė tritaškiu – 48:55.

25 min. J.Wilsonas sumažino skirtumą iki 10 taškų. Po pertraukos pasižymėjo B.Daviesas. L.Westermannas užsidirbo techninę pražangą ir baigė pasirodymą šiose rungtynėse – 45:53.

24 min. Ž.Dimecas pataikė sunkų metimą, bet M.Grigonis pataikė antrą žalgiriečių tritaškį – 38:50.

23 min. D.Tarolis baudos metimu pelnė pirmąjį panevėžiečių tašką šiame kėlinyje, kuris netrukus pataikė ir tritaškį – 36:47.

22 min. M.Grigonis atliko dar vieną reidą su varžovo pražanga ir N.Čanakas nusprendė, kad reikia pasitarti. Šeimininkų žaidimas griūva – 32:47.

21 min. M.Grigonis kėlinį pradėjo metimu su pražanga ir „Žalgiris“ pirmą kartą pasiekė dviženklę persvarą – 32:42.

Antrasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 32:39

20 min. M.Grigonis pataikė du baudų metimus, o D.Thompsonas kėlinį užbaigė taškais iš po krepšio. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai atitrūko 7 taškais.

19 min. CIDO areną sudrebino B.Davieso dėjimas. J.Wilsonas prametė pirmąjį „Lietkabelio“ baudos metimą. M.Kupšas mažino skirtumą – 32:35.

18 min. Po P.Jankūno pražangos Ž.Dimecas pataikė du baudų metimus – 29:33.

17 min. Dar vienas D.Thompsono dėjimas – 27:33.

16 min. P.Valinskas pataikė jau penktą šeimininkų tritaškį – 27:31.

14 min. J.Wilsonas pataikė tritaškį, D.Thompsonas atsakė dėjimu. N.Woltersas pasižymėjo greitajame puolime – 24:31.

13 min. „Žalgirį“ ir toliau tempė Th.Walkupo prasiveržimai. Pirmuosius taškus pelnė ir N.Woltersas, o po Th.Walkupo dėjimo žalgiriečių persvara išaugo iki 6 taškų – 21:27.

12 min. Th.Walkupas persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai. D.Tarolis baudų metimais išlygino rezultatą – 21:21.

11 min. Po efektingo reido rezultatą išlygino A.Milaknis – 19:19.

Pirmasis kėlinys: „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 19:17

10 min. Aistras Panevėžyje gesino D.Thompsonas. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelis“ pirmavo dviem taškais.

9 min. Po dar vieno S.Sinoveco tritaškio pasitarimo jau paprašė Šaras. Po jos labai sudėtingą metimą kaire ranka pataikė Ž.Dimecas – 19:15.

8 min. M.Kupšas pelnė pirmuosius taškus šeimininkams. Tuo pačiu atsakė M.Grigonis – 14:15.

7 min. Th.Walkupas surengė dar vieną rezultatyvų reidą ir N.Čanakas nusprendė paprašyti minutės pertraukėlės. S.Sinovecas pataikė tritaškį su atakai skirto laiko sirena – 12:13.

6 min. Th.Walkupas greitu prasiveržimu pelnė taškus iš po krepšio – 9:11.

5 min. B.Daviesas išlygino rezultatą – 9:9.

4 min. E.Ulanovo tritaškis išlygino rezultatą. J.Wilsonas išprovokavo P.Jankūno pražangą ir pataikė du baudų metimus – 9:7.

3 min. Teisėjai po peržiūros paskyrė nesportinę pražangą L.Westermannui. P.Valinskas pataikė du baudų metimus – 7:4.

2 min. B.Daviesas toliau pildė savo sąskaitą. Ž.Dimecas realizavo du baudų metimus – 5:4.

1 min. Galingiausių Europos klubų medžiojamas B.Daviesas pelnė pirmuosius rungtynių taškus baudų metimais. J.Wilsonas atsakė tritaškiu paskutinėmis atakos sekundėmis – 3:2.

Startiniai penketai:

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis, Paulius Valinskas, Jamaras Wilsonas, Stefanas Sinovecas, Žiga Dimecas.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis, Leo Westermannas, Brandonas Daviesas.