Ir vasarą naujienų netrūksta. 3 mėn. prenumerata vos už 1,49 Eur!
2019 11 24

Atkakliame mūšyje – dviženklį deficitą dukart naikinusio „Neptūno“ pergalė prieš „Rytą“

Sunkiai sezono pradžioje įsibėgėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ (7-4) ir toliau skrieja ant prieš mėnesį pasigautos bangos. Klaipėdiečiai namuose 91:84 (16:25, 27:20, 18:20, 30:19) nugalėjo Vilniaus „Rytą“ (7-3) ir iškovojo jau penktąją pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).
Žygimantas Janavičius
Žygimantas Janavičius / Karolis Bakūnas

„Neptūnas“ šiose rungtynėse net dusyk turėjo dviženklį deficitą, tačiau ginklų taip ir nesudėjo.

Klaipėdiečiai 11 taškų skirtumu (14:25) atsiliko jau pirmajame kėlinyje, kai tritaškiais juos užpylė buvę komandos žaidėjai – po du pataikė Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

Lemiamą atkarpą uostamiesčio ekipa sužaidė trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje, kai iš 10 taškų deficito (49:59) rezultatas persisvėrė į „Neptūno“ pusę – po Tomo Delininkaičio tritaškio likus 4 minutėms šeimininkai jau pirmavo 79:74.

Per likusį laiką „Rytas“ dar turėjo galimybių išsikapstyti, bet jas paskandino netaiklūs baudų metimai ir fantastiškas „Neptūno“ amerikiečio Andre Williamsono žaidimas.

Vilniečiai per antrąją rungtynių pusę pataikė vos 8 baudų metimus iš 19, o vien Evaldas Kairys nuo linijos netiksliai atakavo net septynis kartus (3/10).

Kur kas užtikrinčiau šiame mače pasirodė Klaipėdos komandos centras. A.Williamsonas per 21 minutę pelnė 19 taškų (9/12 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 23 naudingumo balus, sužaisdamas geriausias rungtynes šiame LKL sezone.

Karolis Bakūnas/Andre Williamson

7-ąją pergalę iškovojęs „Neptūnas“ pagal šį rodiklį pavijo „Rytą“. Tiesa, vilniečiai vis dar lieka aukščiau ne tik dėl didesniu skirtumu laimėto pirmojo tarpusavio susitikimo (85:75), bet ir dėl to, jog yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Jas „Rytas“ žais ateinantį ketvirtadienį, kai namie bandys nugalėti Panevėžio „Lietkabelį“. Galimybė perkelti rungtynes atsivėrė dėl šią savaitę vyksiančios pertraukos FIBA Čempionų lygos ir Europos taurės turnyruose.

„Neptūnas“: Andre Williamsonas 19 (9/12 dvit., 10 atk. kam., 23 naud. bal.), Tomas Delininkaitis 16 (4/4 trit.), Deividas Gailius 11, Tadas Sedekerskis 10 (8 atk. kam.), Simas Galdikas 9 (7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 8 (12 rez. perd.).

„Rytas“: Arnas Butkevičius 16 (7 atk. kam., 26 naud. bal.), Pako Cruzas 14 (4/10 dvit., 2/7 trit., 7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 13, Tu Holloway 12, Evaldas Kairys 9 (3/10 baud.), Mindaugas Girdžiūnas 8.

Svarbiausius rungtynių „Švyturio“ arenoje įvykius fiksavo 15min portalas.

Ketvirtas kėlinys

40 min. T.Delininkaitis ir O.Olisevičius padeda tašką rungtynėse, o Klaipėda triumfuoja – 91:84.

40 min. Deividas Sirvydis tritaškiu likus 24 sek. gaivina svečių viltis – 87:84.

40 min. „Rytas“ antroje rungtynių pusėje prametė jau 11 baudų metimų, o sparnus užsiauginęs A.Williamsonas beveik įtvirtina klaipėdiečių pergalę – 87:81 likus žaisti 34 sek.

39 min. Penktąją pražangą užsidirba ir 12 rezultatyvių perdavimų išskirstęs Ž.Janavičius, bet „Rytas“ nepataiko baudų metimų – 83:79.

38 min. „Rytas“ rodo kovingumo pavyzdį imdamas kamuolius po „Neptūno“ krepšiu, o skirtumas tirpsta – 81:78.

36 min. Andre Williamsonas pataiko dvitaškį su pražanga, Tomas Delininkaitis prideda tritaškį per P.Cruzo rankas ir „Švyturio“ arena ima užuosti pergalę – 79:74.

35 min. Komandos keičiasi pirmaujančios vaidmeniu – 73:74.

33 min. Klaipėdiečiai kvėpuoja „Rytui“ į nugaras, bet dėl penkių pražangų limito jau prarado D.Gailių – 69:70.

Trečiasis kėlinys

30 min. „Neptūnas“ puikiai finišuoja trečiajame kėlinyje ir po M.Jogėlos skrydžio link krepšio atsilieka jau tik 4 taškais – 61:65.

26 min. „Rytas“ vėl pirmauja dviženkliu skirtumu – 49:59.

24 min. D.Gailius nubaustas technine pražanga, bet vilniečiai tuo beveik nepasinaudojo – 47:55.

23 min. A.Butkevičius toliau daro, ką nori, o „Rytas“ tolsta – 45:52.

Antrasis kėlinys

20 min. „Neptūnas“ neranda priešnuodžių įspūdingai rungtyniaujančiam A.Butkevičiui, kurio sąskaitoje po dviejų kėlinių jau 14 taškų ir 26 naudingumo balai. Jo vedamas „Rytas“ po pusės rungtynių priekyje 43:45.

18 min. Nesportinė pražanga S.Galdikui kelia aistras „Švyturio“ arenoje, bet tuo pačiu vėl auga ir „Ryto“ persvara – 34:38.

17 min. P.Cruzas pataiko iš toli ir nutraukia užsitęsusį „Ryto“ taškų badą – 34:34.

Karolis Bakūnas/Francisco Cruz

16 min. S.Galdikas pelno du taškus su M.Blaževičiaus pražanga ir „Neptūnas“ jau priekyje – 32:31.

14 min. Du iš eilės „Neptūno“ tritaškiai, o po D.Gailiaus metimo iš vidutinio nuotolio skirtumas jau tik 3 taškai – 28:31.

12 min. Antrojo ketvirčio pradžioje – pozityvūs ženklai klaipėdiečiams. 4 taškus iš eilės pelnė Osvaldas Olisevičius – 20:25.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Neptūnas“ rungtyniauja be atsarginio įžaidėjo Darrino Dorsey, o jį pavaduojantis Matas Jogėla padarė jau dvi klaidas ir vilniečiai pirmąjį kėlinį užbaigia spurtu 2:16 bei užtikrintai pirmauja – 16:25.

8 min. „Ryto“ klaipėdiečiai tiesiog užpylė „Neptūno“ krepšį tritaškiais – prie A.Butkevičiaus prisidėjo ir antrą kartą pataikęs M.Girdžiūnas, o svečiai įgija didžiausią persvarą – 14:18.

7 min. Mindaugas Girdžiūnas baudžia savo buvusią komandą tolimu metimu, o antrą tritaškį pataiko ir A.Butkevičius – 14:15.

5 min. Į A.Butkevičiaus tritaškį tuo pačiu atsako ir Ž.Janavičius – 12:9.

Karolis Bakūnas/Žygimantas Janavičius

3 min. Pagaliau „atsidarė“ ir „Neptūnas“ – tritaškį smeigė T.Sedekerskis, o G.Masiulis įkrovė iš viršaus – 5:2.

2 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė T.Holloway – 0:2.

Komandų startiniai penketai:

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius, Deividas Gailius, Tadas Sedekerskis, Gytis Masiulis ir Simas Galdikas.

„Rytas“: Tu Holloway, Pako Cruzas, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow ir Marekas Blaževičius.

„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną