2014 04 19

„Lietuvos rytas“ sutriuškino Prienų „TonyBet“ ir užsitikrino LKL reguliariojo sezono nugalėtojo vardą

Vilniaus „Lietuvos rytas“ su kaupu atsirevanšavo Prienų „TonyBet“ komandai. Dainiaus Adomaičio treniruojama ekipa savų sirgalių akivaizdoje 111:67 (37:17, 21:19, 29:17, 24:14) sutrypė prieniškius ir užsitikrino pirmąją vietą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariajame sezone.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Antrajame ketvirtyje D.Adomaičio komanda puolime ir toliau demonstravo uraganinį krepšinį.

Ši pergalė galutinai užtikrino Dainiaus Adomaičio treniruojamiems vilniečiams reguliaraus sezono nugalėtojų vardą.

Prieniškiai vis dar tęsia kova dėl 2–4 vietų.

Sostinės klubas pataikė net 17 tritaškių iš 29 bandymų – 59 procentai. Taip pat padarė vos 8 klaidas, kai varžovai prarado 16 kamuolių. „TonyBet“ šiame mače rungtyniavo be Artūro Valeikos, Arvydo Šikšniaus ir Pauliaus Ivanausko.

Pirmosiomis susitikimo minutėmis vyko permaininga kova, sužaidus 4 minutes svečiai pirmavo 12:9, tačiau tada „Lietuvos rytas“ stojo į šturmą. Juano Palacioso dvitaškis su nesportine pražanga inicijavo spurtą 14:0, kuris pasiuntė varžovus į nokdauną (23:12). Įspūdingai iš toli atakavo visus keturis tritaškius pataikęs M.Gecevičius, puikiai nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilo ir Steponas Babrauskas. Kėlinio pabaigoje „Lietuvos ryto“ toliašaudė artilerija nesustojo – jau penktasis M.Gecevičiaus tolimas šūvis padidino sostinės klubo pranašumą iki 20 taškų – 37:17.

Antrajame ketvirtyje D.Adomaičio komanda puolime ir toliau demonstravo uraganinį krepšinį – po S.Babrausko ir Eimanto Bendžiaus tritaškių komandas skyrė 22 taškai. Nors „TonyBet“ ekipa vis dažniau pralauždavo vilniečių gynybą, „Lietuvos ryto“ snaiperiai toliau varė varžovus į neviltį tolimais metimais. Įpusėjus rungtynėms aikštės šeimininkai buvo pataikę 10 tritaškių iš 15 (67 proc.) ir pirmavo solidžia persvara – 58:36.

Po didžiosios pertraukos beveik nesulaikomai rungtyniavę „Lietuvos ryto“ krepšininkai vis labiau tolo. Kėlinio pradžioje vienintelis Prienų ekipai taškus rinko Mindaugas Lukauskis, tuo tarpu įvairiapusiškai rungtyniavęs sostinės klubas įpusėjus ketvirčiui perlipo 30 taškų pranašumo ribą (76:45). Vilniečiai nebuvo linkę atsipalaiduoti – vienu metu pirmavę 43 taškų skirtumu paskutinėmis ketvirčio sekundėmis leido varžovams priartėti, tačiau „Lietuvos ryto“ persvara buvo neabejotina – 87:53.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 24, Juanas Palaciosas 16, Steponas Babrauskas 15, Gediminas Orelikas ir Stevanas Jelovacas po 13, Eimantas Bendžius 12.

„TonyBet“: Mindaugas Lukauskis 23, Laimonas Kisielius 12, Žygimantas Janavičius 11.

Antroje vietoje lieka Klaipėdos „Neptūno“ (13/4) krepšininkai, o į trečiąją poziciją pakilo čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (14/5).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):