2019 08 27

Lietuvos šešiolikmetės pateko į pasaulio čempionatą

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų rinktinė antradienio vakarą perkopė jai iškeltus Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) tikslus ir Europos čempionate pratęs žygį dėl medalių.
Lietuvių triumfas
Lietuvių triumfas / FIBA nuotr.

Viliaus Stanišausko auklėtinės ketvirtfinalyje 72:69 (24:18, 19:16, 14:16, 15:19) įveikė Čekijos rinktinę ir pateko į pusfinalį, kuriame ketvirtadienį susitiks su Prancūzija. Rungtynių pradžia – 19:45 val. Lietuvos laiku.

LKF U16 merginų rinktinei buvo iškėlę tikslą užimti 5-12 vietas. Tai geriausias šios vasaros Lietuvos jaunimo merginų rinktinių rezultatas.

Lietuvos rinktinė antradienį sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po 10 min. kovos pirmavo 6 taškais (24:18), o jau antrojo ketvirčio metu padidino pranašumą iki 9 taškų (43:34).

Trečiojo kėlinio metu čekės laimėjo atkarpą 8:0 ir buvo sumažinusios savo atsilikimą iki trijų taškų, tačiau Lietuvos rinktinės krepšininkės nesutriko ir dar trečio ketvirčio metu grąžino saugesnę persvarą (57:50).

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, tačiau lietuvės atlaikė varžovių spaudimą, išlaikė savo pranašumą ir rungtynių pabaigoje sėkmingai pataikiusios baudų metimus, iškovojo kelialapį į pusfinalį.

Įdomus faktas, kad Lietuvos rinktinėje taškus pelnė tik 5 žaidėjos, o trys iš jų surinko net 63 taškus iš 72 pelnytų komandos.