Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Siim-Sander Vene, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 6 kamuolius. Apskritai, „Prienų“ komandoje taškus pelnė vos 6 krepšininkai, tačiau keturi iš jų surinko bent po 15 taškų.
„Neptūno“ komandoje rezultatyviausias buvo 17 taškų įmetęs ir 8 kamuolius atkovojęs Deividas Gailius. 13 taškų ir 7 atkovotus kamuolius pridėjo Vytautas Šarakauskas.
Antrosios serijos dėl trečios vietos rungtynės vyks penktadienį Klaipėdoje.
„Prienai“: Siim-Sander Vene – 21, Artūras Valeika, Gediminas Orelikas ir Gintaras Kadžiulis po 15, Arnas Labuckas – 9, Arūnas Milaknis – 3.
„Neptūnas“: Deividas Gailius – 17, Vytautas Šarakauskas – 13, Valdas Vasylius – 12, Matas Runkauskas – 8, Martynas Mažeika – 5, Simas Galdikas ir Evaldas Dainys po 4, Laurynas Mikalauskas ir Roshaunas Broadusas po 2 taškus.
Ilgą laiką antroje vietoje reguliariajame sezone žengęs Virginijaus Šeškaus treniruojama „Prienų“ ekipa LKL atkrintamąsias pasitiko 3-oje vietoje. Ketvirtfinalyje „Prienams“ teko „Šiaulių“ barjeras, kuris buvo įveiktas „sausu“ serijos rezultatu – 2:0.
„Neptūnas“, užėmęs ketvirtąją vietą LKL reguliariajame sezone, ketvirtfinalyje po sunkių kovų įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkų pasipriešinimą – 2:0.
Tarpusavyje bronzinio mūšio dalyvės susitiko du kartus reguliariojo sezono dvikovose. Prienuose šeimininkai nepaliko vilčių Kazio Maksvyčio auklėtiniams 92:69, namuose „Neptūnas“ įrodė savo pranašumą – 85:81.
„Prienų“ komanda pastaruosius du sezonus yra nepralenkiama kovoje dėl bronzinių apdovanojimų. Tuo tarpu uostamiesčio ekipa nėra ne karto pasidabinusi trečiosios vietos medaliais. Paskutinį kartą mažajame finale „Neptūnas“ žaidė 2008-09 metų sezone.
Rungtynių eiga:
Pirmasis kėlinys: „Prienai“ – „Neptūnas“ 18:20
Pirmasis kėlinys neparodė, kas šiose rungtynėse gali tikėtis pergalės. Abi komandos žaidė apylygiai ir neleido per daug išsiveržti į priekį varžovams. „Neptūno“ gretose jau 6 taškus pelnė ir 2 kamuolius atkovojo Deividas Gailius. Šeimininkų komandoje rezultatyviausias su 5 taškais buvo Arūnas Valeika.
Antrasis kėlinys: „Prienai“ – „Neptūnas“ 37:37 (18:20, 19:17)
Antrajame kėlinyje toliau tęsėsi arši kova. Klaipėdos „Neptūno“ gretose Martynas Mažeikia sugebėjo susirinkti tris pražangas. „Prienams“ varžovus vytis labiausiai padėjo Siim-Sander Vene, pelnęs 10 taškų ir atkovojęs 3 kamuolius. Klaipėdiečių gretose ryškaus lyderio nebuvo. Net keturi žaidėjai yra pelnę po 6 taškus. Kėlinio pabaigoje jau su sirena taiklų tritaškį atliko Gintaras Kadžiulis ir išlygino rezultatą 37:37.
Trečiasis kėlinys: „Prienai“ – „Neptūnas“ 55:47 (18:20, 19:17, 18:10)
Kėlinį sėkmingiau pradėjo „Prienai“ ir praėjus 3 minutėms pirmavo 46:40. Tai buvo didžiausia šeimininkų persvara šiose rungtynėse. Įpusėjus kėliniui šeimininkai jau buvo 8 taškais priekyje. Toliau „Prienai“ tik didino savo pranašumą ir Klaipėdos „Neptūnas“ sutrikęs nerado kaip atsakyti varžovams. Tik kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai pabudo ir pelnė taškų sumažindami atsilikimą iki 8 taškų.
Ketvirtasis kėlinys: „Prienai“ – „Neptūnas“ 78:67 (18:20, 19:17, 18:10, 23:20)
Antrą nesportinę pražangą kėlinio pradžioje užsidirbo „Neptūno“ krepšininkas Simas Galdikas ir turėjo sėstis ant suolo. Praėjus dviems minutėms „Prienai“ jau pirmavo 12 taškų. Įpusėjus kėliniui „Neptūnui“ pavyko sumažinti atsilikimą iki 7 taškų, bet rezultatyviausio LKL žaidėjo Gedimino Oreliko vedami „Prienai“ ir toliau užtikrintai pirmavo.
