2012 12 22 /19:34

LKL: paskutinėse metų rungtynėse „Prienai“ sudavė skaudų antausį „Lietuvos rytui“ – 82:76

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šeštadienį puikią pergalę namuose iškovojo „Prienų“ krepšininkai.
Gediminas Orelikas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Itin kovingai rungtyniavę ir tik septynis krepšininkus gretose teturėję „Prienai“ namuose 82:76 (24:16, 25:19, 9:22, 24:19) patiesė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir su dešimt pergalių liko turnyro lentelės viršūnėje. Tuo tarpu tris pergales per penkis susitikimus turintys vilniečiai metus užbaigs tik ketvirtoje vietoje.

Aikštės šeimininkai į priekį išsiveržė antro kėlinio viduryje ir po dviejų kėlinių turėjo 14-os taškų pranašumą (49:35), tačiau didžiausia kova laukė antroje mačo pusėje.

Trečią kėlinį vilniečiai pradėjo susikaupę ir jo metu beveik visiškai ištirpdė „Prienų“ pranašumą (58:57). Lemiamo ketvirčio metu vilniečiai jau buvo susikrovę 5 taškų persvarą (62:67), tačiau šeimininkai surengė spurtą 12:0 ir po jo pergalės iš rankų nebepaleido.

Nugalėtojai šiose rungtynėse metė net 47 baudų metimus ir 41 pataikė (87 proc.). „Lietuvos rytui“ nepadėjo net triuškinančiai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (44:31).

„Prienai“: G.Kadžiulis (3/6 trit.) 20, G.Orelikas (0/5 trit., 14/15 baudos, 5 atk. kam., 8 išprov. praž.) 18, S.S.Vene (6 atk. kam.12, A.Labuckas 11, A.Urbutis 10, A.Valeika 9, P.Ivanauskas 2.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 14, J.Blūmas 13, S.Buterlevičius (6 atk. kam.) 12, M.Katelynas (6 atk. kam.) 11, N.Nedovičius 8, S.Babrauskas (6 atk. kam.) ir L.Radoševičius (6 atk. kam., 6 klaidos) po 6, D.Redikas (3 perimti kam.) 4, D.Ivanovas 2. D.Dulkys ir A.Jomantas taškų nepelnė.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, laimėtų rungtynių procentas):

12.„Palanga“                     0 10    0

Kitose rungtynėse Utenos „Juventus“ 86:83 parklupdė „Šiaulius“.

„Juventus“: L.Kisielius 15, D.Leonardas 14, A.Čepulis 10.

„Šiauliai“: L.Samėnas 24, S.Kuzminskas 14, A.Kieža 9.

Rungtynės:

Ketvirtas kėlinys: „Prienai“ – „Lietuvos rytas“

82:76 N.Nedovičius įmetė tritaškį ir vilniečiai iškart prasižengė (81:76). G.Kadžiulio ranka sudrebėjo – jis pataikė tik vieną baudą, tačiau „Prienams“ tai nesutrukdė džiaugtis pergale.

81:73 A .Labuckas pataikė dar du baudų metimus.

79:73 R.Seibutis prasižengė penktą kartą, o A.Labuckas pataikė abi baudas. „Lietuvos ryto“ atakos metu tritaškį prametė S.Babrauskas, o „Prienai“ išprovokavo dar vieną pražangą ir priartėjo prie puikios pergalės.

77:73 A.Labuckas pataikė tik vieną baudą, svečių atakos metu dvitaškį įmetė M.Katelynas, tačiau netrukus „Lietuvos rytas“ perėmė kamuolį ir dar vien lengvą metimą pataikė N.Nedovičius.

76:69 G.Kadžiulis išbėgo vienas prieš krepšį, tačiau L.Radoševičius atliko įspūdingą bloką. Tačiau po to R.Seibutis prasižengė.

76:69 „Prienų“ spurtą taikliu dvitaškiu nutraukė L.Radoševičius (74:69), tačiau S.S.Vene išprovokavo pražangą ir sumetė baudų metimus. „Prienai“ turi vos tris komandines pražangas šiame kėlinyje, tad gynyboje gali žaisti kietai.

74:67 „Lietuvos rytas“ į krepšį nepataikė, o kovojant dėl kamuolio N.Nedovičius prasižengė. A.Labuckas sumetė baudas. Liko 1 min. 30 sek.

72:67 „Prienai“ apsigynė, o jiems puolant aikštės viduryje penktą kartą prasižengė S.Buterlevičius. G.Kadžiulis sumetė baudas ir vėl atitolino šeimininkus.

70:67 Lyderio vaidmens vėl ėmėsi G.Orelikas, kuris prasiveržė po krepšiu, įmetė dvitaškį su varžovo pražanga ir pridėjo baudą.

67:67 „Prienai“ sugebėjo apsiginti ir atakos metu išprovokavo varžovų pražangą. A.Urbutis baudų metimais išlygino rezultatą. Žaisti liko 4 minutės, o vilniečiai sužingsniavo.

66:67 A.Valeika sumetė abi baudas, o S.Vene pridėjo dvitaškį ir „Prienai“ jau beveik pasivijo svečius.

62:67 „Prienų“ atakos metu S.Babrauskas gavo nesportinę pražangą.

62:65 G.Orelikas šiose rungtynėse prametė visus 5 tritaškius ir pataikė vienintelį dvitaškį, tačiau metė jau 14 baudų metimų, pataikė – 13.

60:65 Vilniečiai apsigynė, o S.Buterlevičius pelnė jau 12-ą tašką.

60:63 Be poilsio rungtyniaujantis G.Orelikas sumetė baudas, tačiau S.Babrauskas įmetė jau devintą svečių tritaškį šiame mače.

58:60 Kėlinio pradžioje pirmą kartą nuo pat rungtynių pirmosios minutės vilniečiai išsiveržė į priekį. Tritaškį pataikė J.Blūmas.

58:57 „Lietuvos rytas“ per trečią tvirtį aikštės šeimininkams leido pelnyti tik 9 taškus, o patys įmetė 22.

Trečias kėlinys: „Prienai“ – „Lietuvos rytas“

51:35 S.S.Vene kėlinį pradėjo galingu dėjimu į krepšį. „Lietuvos ryto“ ekipos gynyba šiose rungtynėse itin skylėta.

51:38 „Prienų“ treneris Virginijus Šeškus nubaustas technine pražanga. Antrame kėlinyje techninę pražangą buvo užsidirbęs J.Blūmas.

51:43 Vilniečiai po S.Buterlevičiaus tritaškio kiek sumažino šeimininkų persvarą (51:41), o netrukus iš vidutinio nuotolio pataikė R.Seibutis.

54:43 G.Kadžiulis tritaškiu pelnė jau 17-ą savo tašką ir nutraukė vilniečių spurtą.

54:50 „Lietuvos ryto“ krepšininkai perėmė du kamuolius iš eilės ir vėl aptirpdė persvarą, o netrukus S.Babrauskas įsmeigė tritaškį.

56:55 Likus minutei iki ketvirčio pabaigos R.Seibučio tritaškis skirtumą sumažino iki minimumo.

58:57 Nors G.Orelikas sumetė baudas, tačiau paskutinę ketvirčio sekundę R.Seibutis rezultatą vėl sumažino iki vieno taško.

Po dviejų kėlinių šeimininkai turėjo tvirtą persvarą – 49:35. Vienu metu antrame kėlinyje „Lietuvos rytas“ jau turėjo 16 taškų deficitą – 26:42.

Per pirmas dvidešimt minučių vilniečių ekipoje daugiausia taškų pelnė J.Blūmas – 10, o S.Buterlavičius surinko 5. „Prienų“ ekipoje G.Kadžiulis jau įmetė 14, o G.Orelikas – 9 taškus.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas