2015 02 15 /18:29

LKL rungtynėse su dramatiška pabaiga „Neptūnas“ parklupdė „Žalgirį“ 67:65

Klaipėdos „Neptūno“ komanda iš pradžių bandė šalies čempionus užmėtyti tritaškiais metimais, tačiau Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsilaikė. Šalies vicečempionai per pirmąją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) dvikovos dalį svečiams iš Kauno įsūdė 9 tritaškius ir atsiliko prieš didžiąją pertrauką tik 35:36, tačiau galiausiai surado silpnąsias žalgiriečių vietas ir pirmą kartą šiame sezone įveikė „Žalgirį“ 67:65 (20:23, 15:13, 19:17, 13:12).
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Sekmadienio akistata jau buvo trečiasis „Neptūno“ ir „Žalgirio“ mačas šio sezono LKL čempionate. Praėjusių metų lapkritį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai „Neptūną“ įveikė negailestingai – 86:48.

Sausio 18-ąją Klaipėdoje kova buvo žymiai atkaklesnė. Panaikinę dviženklį deficitą žalgiriečiai galiausiai palaužė varžovus 80:76.

Trečias kartas „Neptūnui“ buvo sėkmingas – Eurolygos komandų mūšyje stipresni buvo akistatos pabaigą šįkart sėkmingiau sužaidę klaipėdiečiai.

Tai buvo pirmoji „Žalgirio“ nesėkmė po 23 pergalių iš eilės. LKL pirmenybėse kauniečiai nebuvo pralaimėję nuo praėjusių metų rugsėjo 30-osios.

"Neptūnas" laimėjo penkioliktą kartą per pastarąsias 16 rungtynių ir priartėjo prie „Žalgirio“ LKL turnyrinėje lentelėje.

Atkakliose ir intriguojančiose rungtynėse abiem komandoms buvo pasisekę įgyti 6 taškų persvarą, tačiau ji naudos nedavė: varžovai sugebėdavo ištirpdyti skirtumą. Net ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ buvo įgijęs būtent šį pranašumą – 62:56, tačiau sustojo, leido šeimininkams ne tik išlyginti rezultatą, bet ir jį persverti 64:62.

Likus kovoti 30 sek. tritaškį įmetė Artūras Milaknis ir atrodė, kad „Žalgiris“ vėl bus „gimęs su marškiniais“. Bet Vytautas Šarakauskas ir vėl persvėrė rezultatą „Neptūno“ naudai. Svečiai ilgai ieškojo variantų pelnyti taškus, bet buvo nuspėjami. Lemiama ataka vėl buvo patikėta Jamesui Andersonui, bet jo metimą blokavo Simas Galdikas. Žalgiriečiai greitai prasižengė.

Tuomet, kai liko žaisti 8 sek., prie baudų linijos stojo Martynas Mažeika, pataikė vieną metimą iš dviejų, o per likusį laiką „Žalgiris“ nesugebėjo įmesti dvitaškio ar tritaškio – kamuolį vėl pasičiupęs J.Andersonas jo niekam neatidavė ir netaikliai metė iš sunkios padėties. Tad „Neptūnas“ šį sezoną pirmą kartą nurungė „Žalgirį“ 67:65.

Tai buvo antroji kauniečių nesėkmė šiame LKL sezone.

„Neptūnas“: D.Gailius 13 (3/10 tritaškiai, 5 atk. kam.), M.Mažeika, M.Girdžiūnas ir D.Zavackas (5 atk. kam.) po 10, M.Shakuras ir V.Šarakauskas po 8, S.Galdikas 5 (7 atk. kam.), A.Butkevičius 3.

„Žalgiris“: J.Andersonas 11 (1/6 tritaškiai, 6 kl.), A.Gudaitis (4/5 dvitaškiai, 6 atk. kam.) ir A.Milaknis (3/6 tritaškiai) po 10, E.Ulanovas 9, D.Songaila ir W.Cherry po 6, R.Javtokas 5 (8 atk. kam.), T.Dimša ir P.Jankūnas po 3, L.Lekavičius 2.

Antrąją vietą LKL čempionate užimantys neptūniečiai 2014 metų gruodžio 28 dieną Vilniuje po pratęsimo rezultatu 94:90 palaužė „Lietuvos ryto” krepšininkus ir pateikė rimtą argumentą, jog šiemet klaipėdiečių tikslai – patys aukščiausi.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.Mažeikių „Mažeikiai“ 28 2 26 1914:2322

Į atkrintamąsias LKL varžybas pateks aštuonios geriausios komandos.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 67:65 (20:23, 15:13, 19:17, 13:12).

10 min. A.Milaknis įmetė tritaškį – 65:64. Likus kovoti 30 sek. V.Šarakauskas vėl persvėrė rezultatą klaipėdiečių naudai 66:65. S.Galdikas blokavo J.Andersono metimą, o M.Mažeika, likus kovoti 8 sek., pataikė vieną baudos metimą, kitą prametė, tačiau „Neptūnas“ vis tiek laimėjo 67:65.

9 min. J.Andersonas prarado kamuolį ir D.Zavackas metė baudas – „Neptūno“ žaidėjas pasinaudojo galimybe išvesti ekipą į priekį 64:62.

8 min. Komandos bandė reikalus spręsti tritaškiais, tačiau nė vienai ekipai nekrito. D.Zavackas baudomis išlygino rezultatą 62:62.

7 min. „Neptūnas“ po V.Šarakausko metimo sumažino atsilikimą iki 60:62.

4 min. J.Andersonas įgrūdo kamuolį į krepšį ir „Žalgiris“ ir vėl pirmavo 6 taškų skirtumu – 62:56.

2 min. „Žalgiris“ persvėrė rezultatą savo naudai – 55:54, bet M.Girdžiūnas dar kartą pastūmėjo ekipą į priekį. Tačiau jau kitoje atakoje A.Milaknis įmetė tritaškį – 58:56 pirmavo svečiai.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 54:53 (20:23, 15:13, 19:17).

8 min. „Žalgiris“ suskubo skirtumą mažinti – J.Andersonas įmetė tritaškį ir skirtumas tapo 49:52.

7 min. S.Galdikas po ilgo laiko tarpo ir vėl išvedė „Neptūną“ į priekį – 47:46. Maža to – M.Girdžiūnas penkiais taškais padidino skirtumą iki 52:46.

4 min. „Žalgiris“ pirmavo 46:40, bet D.Gailius atkūrė intrigą – 46:43. O po dar dviejų šio klaipėdiečių ekipos lyderio taškų skirtumas tapo minimalus – 46:45.

3 min. D.Gailius dar vienu tritaškiu sumažino atsilikimą iki 40:38. Komandos po to apsikeitė taškais – 42:40.

2 min. E.Ulanovas ir R.Javtokas padidino „Žalgirio“ persvarą iki 40:35.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 35:36 (20:23, 15:13).

10 min. J.Andersonas nepataikė dviejų baudos metimų, o likus kovoti 30 sek. M.Mažeika sumažino baudos metimu skirtumą iki 35:36.

8 min. D.Gailius įsūdė tritaškį, bet A.Milaknis atsakė tuo pačiu. Kita vertus, jau kitoje atakoje D.Zavackas įmetė savo tritraškį – 35:33 pirmavo kauniečiai.

6 min. V.Šarakauskas įmetė savo 6-ąjį tašką ir sumažino „Neptūno“ atsilikimą iki 27:30, tačiau P.Jankūnas atsakė dvitaškiu – 32:27.

4 min. „Žalgiris“ įmetė 4 taškus be atsako, o V.Šarakauskas pelnė pirmąjį dvitaškį pajūrio ekipai – 29:25 pirmavo „Žalgiris“.

1 min. M.Girdžiūnas tritaškiu ir vėl išygino rezultatą – 23:23. Klaipėdiečiai taškus pelnė tik tritaškiais ir baudomis.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 20:23

8 min. Kauno krepšininkai pasinaudojo klaipėdiečių klaidomis ir persvėrė rezultatą 20:18.

6 min. „Neptūnas“ įmetė 6 tritaškius ir pirmavo 18:10.

3 min. „Neptūnas“ trimis tritaškiais iš eilės pirmavo 9:4.

„Neptūno“ starto sudėtis: D.Zavackas, M.Mažeika, D.Gailius, M.Shakuras, S.Galdikas.

„Žalgirio“ starto sudėtis: J.Andersonas, R.Javtokas, E.Ulanovas, L.Lekavičius, P.Jankūnas.

----------------

Praėjusių metų lapkritį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai „Neptūną“ įveikė net 86:48. Tada rezultatyviausiai Lietuvos čempionų gretose žaidė Vytenis Lipkevičius, pelnęs 13 taškų. Po 12 taškų pridėjo Jamesas Andersonas ir Darius Songaila.

Sausio 18 d. Klaipėdoje kova buvo žymiai atkaklesnė. Panaikinę dviženklį deficitą žalgiriečiai galiausiai palaužė varžovus 80:76.

Abi komandos LKL čempionate yra sužaidusios po 25 rungtynes. Kauno ekipa yra iškovojusi 24 pergales ir patyrusi 1 pralaimėjimą, o „Neptūno“ sąskaitoje –  dviem pralaimėjimais daugiau.