2021 02 20

Psichologiniai antpečiai sutrupinti: V.Kariniausko vedama Lietuvos rinktinė pranoko čekus

Du kartus skaudžiai ant grėblio Europos čempionato atrankoje užlipę lietuviai šį kartą nejuokavo. Šeštadienį Dariaus Maskoliūno auklėtiniai laimėjo priešpaskutinę atrankos akistatą, Vilniaus „burbule“ 94:74 (31:15, 18:18, 16:22, 29:19) pranokę čekus. Visgi kur kas rimtesnė akistata laukia pirmadienį, kai mūsiškiai susitiks su danais.
Vaidas Kariniauskas
Vaidas Kariniauskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Pirmadienį mūšyje su danais spręsis, kuri komanda iškovos paskutinį C grupės bilietą į kitąmet vyksiančias žemyno pirmenybes, o šeštadienį Lietuva turėjo kokybišką repeticiją nieko nelėmusiame mače su čekais.

Lietuviai dvikovą pradėjo maksimaliai susikaupę ir jau pirmajame kėlinyje smogė atkarpa 15:0 bei tvirtai perėmė iniciatyvą. Vien per pirmąjį kėlinį D.Maskoliūno vyrai pelnė 31 tašką ir pirmavo daugiau nei užtikrintai (31:15).

Agresyviai žaidę šeimininkai iš lėto didino persvarą ir atkurti intrigos oponentams neleido. Tiesa, trečiajame kėlinyje čekai pamėgino spurtuoti (10:0) ir buvo sumažinę deficitą iki vienženklės žymos, bet pasivyti nutolusių šeimininkų neįstengė.

Lietuvos rinktinę į priekį tempė po penkių metų į nacionalinę komandą sugrįžęs Vaidas Kariniauskas. Utenos „Juventus“ gynėjas pelnė 15 taškų bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai talkino visus keturis tritaškius pataikęs ir 14 taškų surinkęs Eimantas Bendžius.

Anksčiau vykusiame kitame C grupės mače Belgija 88:65 pranoko danus bei iškovojo bilietą į Europos pirmenybes. Čekija taip pat čempionate žais, nes bus viena iš keturių turnyro šeimininkių.

Prieš paskutinę dvikovą su danais mūsiškiai turi tašku daugiau už varžovus, tačiau pirmadienį bilietą į Europos čempionatą garantuos tik pergalė, nes danai sensacingai laimėjo pirmąją tarpusavio akistatą.

Čekija: Martinas Peterka 18, Simonas Puršlas ir Martinas Križas po 12, Jaromiras Bohačikas 11, Vojtechas Hrubanas 10.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas 15, Eimantas Bendžius 14, Gytis Masiulis 13, Tomas Dimša 12, Mindaugas Kuzminskas 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Lietuva – Čekija 94:74 (31:15, 18:18, 16:22, 29:19).

40 min. Rungtynės baigiasi.

38 min. Rami mačo pabaiga. Kvepia pergale.

35 min. Eimantas Bendžius. Ketvirtas jo taiklus tolimas šūvis.

33 min. Dar vienas Mindaugo Kuzminsko tritaškis. Jis jau irgi dviženklėje zonoje.

32 min. Dar vienas puikus Vaido Kariniausko perdavimas ir Mindaugas Kuzminskas šauna tritaškį – 70:55.

31 min. Vaidas Kariniauskas toliau dominuoja. 67:55.

III kėlinys. Lietuva – Čekija 65:55 (31:15, 18:18, 16:22).

30 min. Vaidas Kariniauskas išprovokuoja tris pražangas, bet įmeta tik trečią – 63:53.

28 min. Mindaugas Kuzminskas taikliai meta baudas. Persvara vėl dviženklė – 60:49.

26 min. Regimantas Miniotas vėl sėkmingai žaidžia vienas prieš vieną – 56:47.

25 min. Taškų sausrą nutraukia Regimantas Miniotas – 54:45.

24 min. Lietuvių atakos pradėjo strigti, o čekai toliau iš lėto renka taškus. 52:45.

23 min. Čekų spurtas 12:0. Štai taip! Džiaugtis dar ankstoka.

21 min. Puiki antros dalies pradžia. Eimantas Bendžius įleidžia trečią tritaškį – 52:33.

II kėlinys. Lietuva – Čekija 49:33 (31:15, 18:18).

18 min. Darius Maskoliūnas jau panaudojo visus 12 mačui registruotus žaidėjus.

16 min. Greitą ataką užbaigia Mindaugas Kuzminskas. Panašu, kad psichologiniai antpečiai jau sutrupinti – 42:23.

15 min. Į aikštę žengia Šarūnas Vasiliauskas ir iš karto prabangiai pamaitina perdavimu Gytį Masiulį.

13 min. Čekai kiek atkuto, tačiau tvarkytis su šeimininkų aukštaūgiais jiems sekasi sunkiai. Gytis Masiulis verčia taškus su pražanga – 36:21.

I kėlinys. Lietuva – Čekija 31:15.

9 min. Lietuviai žaidžia agresyviai ir susikaupę. Į aikštę žengia Jonas Mačiulis ir Mindaugas Kuzminskas. Po penkių metų pertraukos su rinktinės marškinėliais taškus pelno ir Vaidas Kariniauskas.

8 min. Tritaškį pataiko Eimantas Benžius ir lietuviai pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 21:11.

7 min. Eimantas Bendžius sviedžia tritaškį iš aikštės kampo ir dar išprovokuoja pražangą. 18:9. Lietuviai spurtuoja 15:0.

5 min. Tomas Dimša atrodo užsikūręs. Lietuva pirmą kartą priekyje – 11:9.

4 min. Pirmosiomios minutėmis lietuvius traukia Tomas Dimša. Laurynas Birutis dvižingsniu iš po krepšio lygina rezultatą (9:9). Lietuviai daugumą savo atakų rengia per pagrindinį vidurio puolėją.

2 min. Čekai pirmieji atidarė taškų sąskaitą, tačiau netrukus po kelių nesėkmingų išpuolių tritaškį pataikė ir Tomas Dimša. Visgi į tai čekai vėl atsakė keturiais taškais – 3:9.

Lietuviai dvikova pradėjo tokiu penketuku: Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Laurynas Birutis.