2020 01 18

Martyną Echodą praradęs „Rytas“ neturėjo vargo su „Neptūnu“

„Betsafe-LKL“ čempionatas oficialiai persirito į antrąją pusę. Centrinėse 19-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Jeep“ arenoje intrigos beveik nebuvo, o „Rytas“ (13-6) svečius iš uostamiesčio sutriuškino 23 taškų persvara – 92:69 (21:16, 27:22, 30:18, 14:13)
Dovis Bičkauskis
Dovis Bičkauskis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Antrą savaitę iš eilės skaudų pralaimėjimą svečiuose patiriantis „Neptūnas“ (10-9) ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą yra priverstas užleisti Utenos „Juventus“ (11-8). Rungtyniaudami svečiuose Lietuvos krepšinio lygoje klaipėdiečiai patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą iš eilės.

„Rytas“ lieka antras.

Pačioje mačo pradžioje LKL vicečempionai prarado vieną klubo lyderių ir pagrindinį vidurio puolėją Martyną Echodą. Komentatoriaus Vaido Čeponio teigimu, jaunasis „Ryto“ krepšininkas susižeidė pėdą. Aukštaūgis vėliau sugrįžo ant atsarginių suolelio, tačiau aikštėje daugiau nepasirodė.

Rungtynes solidžiau pradėjo „Jeep“ arenos šeimininkai. Netikėtumu varžovams tapo aktyviai savo paslaugas baudos aikštelėje pasiūlęs Cameronas Bairstow, o greitajame puolime tarsi savo antruose namuose besijaučiantis Arnas Butkevičius per pirmą ketvirtį surinko aštuonis taškus. „Neptūnas“ gelbėjosi pavieniais veiksmais, tačiau po pirmojo kėlinio prieš save turėjo penkių taškų deficitą (16:21) ir daug atsivėrusių skylių baudos aikštelėje.

Rungtynių tęsti negalėjusį M.Echodą „Ryto“ gretose solidžiu žaidimu pakeitė Evaldas Kairys, po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjęs 2 galingus blokus ir 11 naudingumo balų. Puolime įsižaidęs „Rytas“ vis truktelėdavo į priekį, tačiau „Neptūną“ į žaidimą sugrąžindavo tolimi T.Delininkaičio šūviai. 37-erių veteranas po per kėlinį įsūdė tris tritaškius, bet „Rytas“ pirmavo 48:38. Svečiai iš uostamiesčio per antrą ketvirtį praleido net 27 taškus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Arnas Butkevičius

Situacija aikštėje nesikeitė ir po ilgosios pertraukos. Atvirkščiai, „Rytas“ savo pozicijas tik dabar labiau sustiprino. Beviltiškai gynyboję atrodę svečiai iš Klaipėdos strigo ir puolime, o kėlinio pabaigoje tritaškiais prapliupę vilniečiai (80:56) pasirūpino, kad ketvirtasis kėlinys tebūtų formalumas.

Naudingiausiu mačo krepšininku tapo savo buvusią komandą skriaudęs Arnas Butkevičius. Puolėjas pelnė 19 taškų (4/5 dvit., 2/2 trit., 5/5 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus kamuolį perėmė ir surinko 25 naudingumo balus.

„Neptūno“ nuo sutriuškinimo neišgelbėjo ir visi penki pataikyti Tomo Delininkaičio tritaškiai. Įdomu tai, kad likusi komanda pataikė tik 3 tolimus metimus iš 18.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Terrell Holloway

Šeimininkai tritaškius realizavo labai solidžiu 52% taiklumu (10/19) ir atliko net 27 rezultatyvius perdavimus (T.Holloway ir M.Girdžiūnas po 7).

Vilniaus „Rytas“: Arnas Butkevičius 19, Dovis Bičkauskis 15 (4/5 trit.), Cameronas Bairstow (7 atk. kam.) ir Evaldas Kairys (20 naud. bal.) po 14.

Klaipėdos „Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 18 (5/5 trit.), Osvaldas Olisevičius 12 (6/6 dvit.).

Rungtynių eiga:

Po keturių kėlinių: „Rytas“ – „Neptūnas“ 92:69 (21:16, 27:22, 30:18, 14:13).

39 min. Bravo C.Bairstow už pasiaukojamą kovą. Australas čiumpa viena atkovotą kamuolį puolime po kito.

Kitoje aikštės pusėje įspūdingu stiliumi kamuolį ore krauna Matas Jogėla (89:69).

38 min. Vilniečių gretose pasižymi ir Karolis Giedraitis, o savo statistiką gerinasi T.Delininkaitis, kurio sąskaitoje net penki tritaškiai (88:67).

35 min. Svečiai inicijuoja mini spurtą 4:0 – tai nepatinka Dainiui Adomaičiui, kuris prašo pasitarimo (82:60).

33 min. Rungtynių tempas ir intensyvumas nukrito, tačiau tai palankiau dar vieną rekordinę persvarą susikūrusiam „Rytui“ (82:56).

Po trijų kėlinių: „Rytas“ – „Neptūnas“ 78:56 (21:16, 27:22, 30:18)

30 min. Doooovis Bičkauskis!!! Snaiperio sugebėjimais įprastai nepasižymintis gynėjas smeigia ir dar vieną tritaškį (jau ketvirtąjį) – 78:56.

29 min. Tik trečiojo kėlinio pabaigoje pirmuosius taškus sumedžioja E.Bendžius. Kitoje atakoje tritaškį pataiko D.Bičkauskis, o „Jeep“ arena – siaučia (75:56).

27 min. Šįsyk „Neptūno“ neišgelbėja ir ketvirtasis T.Delininkaičio tritaškis, kadangi į tai tokios pačios vertės metimu atsako A.Butkevičius (69:54). Panašu, kad tai rungtynių lūžis.

25 min. S.Galdikas užsidirba dar vieną pražangą puolime ir dėl ketvirtosios nuobaudos yra priverstas sėstis ant suolo (60:48).

24 min. Pagaliau puolime suspindi T.Sedekerskis. Jaunojo talento tritaškius kerpa šeimininkų persvarą iki 11 (58:47).

22 min. Įsisiautėjusius vilniečius kiek nutildo D.Gailiaus tritaškis su pražanga (54:42). Technine pražanga yra baudžiamas T.Holloway, tačiau varžovų klubas tuo nepasinaudoja.

21 min. „Neptūno“ duobė gilėja – svečių baudos aikštelėje toliau smaginasi E.Kairys ir C.Bairstow. Ekipas skiria rekordinė persvara (54:38).

Po dviejų kėlinių: „Rytas“ – „Neptūnas“ 48:38 (21:16, 27:22)

20 min. Kėlinio pabaigoje spurtavęs „Rytas“ vieną akimirką pirmavo jau 13 taškų, tačiau paskutinėmis kėlinio sekundėmis trečią tritaškį šiame mače pataiko T.Delininkaitis (48:38).

19 min. Vilniečių skanduotės vis garsesnės – M.Girdžiūnas pataiko tritaškį, o kitoje aikštės pusėje laiku į pagalbą atskubėjęs E.Kairys stabdo D.Gailių – 44:35.

18 min. A.Williamsono pražanga prieš E.Kairį buvo tokia kieta, kad pastarasis prameta abu baudų metimus. Tačiau kovotojo charakterį demonstruojantis C.Bairstow ima kamuolį puolime, o galiausiai taškus iš po krepšio pelno tas pats E.Kairys – 39:35.

17 min. O.Olisevičius naudojasi pranašumu baudos aikštelėje prieš M.Girdžiūną. Nė vienai komandai nepavyksta pagauti ritmo – 35:31.

16 min. Po minutės pertraukėlės „Neptūno“ krepšys užkaista nuo D.Sirvydžio tritaškio. Maža to, kitoje aikštės pusėje pražangą puolime užsidirba S.Galdikas – ji krepšininkui trečioji (35:29).

15 min. T.Holloway pasižymi dviem taškais su pražanga, tačiau šeimininkams atitrūkti neleidžia dar vienas T.Delininkaičio tolimas šūvis – 32:27.

14 min. Pirmą kartą G.Masiulis kolegos S.Galdiko nepamatė, tačiau po kelių minučių jį apdovanoja tikra dovanėle, o „Neptūno“ raumenų kalnas drebina varžovų krepšį – 29:24.

13 min. Vadovėlinis F.Cruzo ir M.Blaževičiaus žaidimas „du prieš du“ – 27:21.

Komentatorius Vaidas Čeponis pranešė, kad „Ryto“ aukštaūgis Martynas Echodas susižeidė pėdą. Jaunajam krepšininkui šis mačas greičiausiai baigtas.

12 min. D.Bičkauskis krapšto kamuolį iš T.Delininkaičio, o pastarasis per daug nesivargina grįžti į gynybą. Dovis baudžia savo vyresnį varžovą įmesdamas antrą tritaškį (25:21).

11 min. Pirmojo svečių tritaškio autorius – Tomas Delininkaitis (21:19).

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./LKL rungtynėse susitinka: Vilniaus „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“

Po pirmojo kėlinio: „Rytas“ – „Neptūnas“ 21:16

10 min. Kėlinio pabaigoje įsišaudo tolimoji „Ryto“ artilerija – tritaškį prideda ir D.Bičkauskis (21:16).

9 min. Tik ne mano namuose! M.Blaževičius pučia D.Slavinsko metimą, o tritaškį įskraidina A.Butkevičius – 18:14.

8 min. Norint laimėti „Neptūnui“ privalu išsitraukti netikėtumo faktorių. Tokiu planuoja tapti D.Slavinskas, kurio išėjimas į aikštę iš karto pažymėtas dviem taškais (15:12).

7 min. Žygis prameta abu baudų metimus, tačiau kitoje aikštės pusėje perskaito F.Cruzo perdavimą ir galiausiai suranda būdą pasižymėti – 13:10.

6 min. Solo reidu varžovų gynybą supjausto Ž.Janavičius, tačiau klaipėdiečiai toliau nesusitvarko savo baudos aikštelėje. Šįsyk juos baudžia E.Kairys – 13:8.

5 min. Greitasis puolimas – A.Butkevičiaus stichija. Į „Neptūno“ spurtą 4:0 tokiu pačiu atsako ir „Rytas“ – 11:6.

4 min. Susižeidusį M.Echodą keičia E.Kairys.

2 min. „Ryto“ australas pagal taisykles guldo ant žemės D.Gailių ir pelno dar du taškus. Vilniečiai, atsikovoję kamuolį gynyboje, greitai pereina į puolimą ir po F.Cruzo perdavimo du taškus su pražanga pelno A.Butkevičius – 7:2.

1 min. Šeimininkų taškų sąskaitą atidaro Cameronas Bairstow – 2:0.

Vilniaus „Ryto“ startinis penketas: T.Holloway, F.Cruzas, A.Butkevičius, C.Bairstow, M.Echodas.

Klaipėdos „Neptūno“ startinis penketas: Ž.Janavičius, D.Gailius, O.Olisevičius, T.Sedekerskis, S.Galdikas.