2016 07 21

Neišgelbėjo ir Pau Gasolis: Lietuvos rinktinė antrąkart nugalėjo ispanus

Ketvirtadienio vakarą Malagoje Ispanijos krepšininkai siekė atsirevanšuoti už pralaimėjimą Kaune. Jiems nepavyko. Net ir 16 taškų atsilikę lietuviai neišsigando Pau Gasolio ir šventė septintąją pergalę iš eilės. Jono Valančiūno ir Mindaugo Kuzminsko vedama rinktinė 78:76 (15:23, 24:16, 23:20, 16:17) palaužė ispanus ir be Manto Kalniečio pagalbos.
Lietuvos rinktinė
Lietuvos rinktinė / Ray Vyšniausko nuotr.
Pakeliui į Rio | Ispanija – Lietuva 76:78 | Malaga

Suprasti akimirksniu

• Lietuviai antrąkart iš eilės nugalėjo ispanus 78:76.
  • Pirmojo kėlinio pradžioje ispanai pirmavo 16 taškų skirtumu.
  • Nugalėtojams J.Valančiūnas ir M.Kuzminskas pelnė po 15 taškų.
  • Lietuvos rinktinė vertėsi be Manto Kalniečio.
  • Ispanai jau žaidė su Pau Gasoliu ir Ricky Rubio.
  • Lietuva kol kas laimėjo visas 7 draugiškas rungtynes.

Ispanai rungtynes pradėjo labai užtikrintai ir spurtavo 7:0. Lietuviai atsilikinėjo net 16 taškų skirtumu, tačiau kėlinio pabaigoje komandą įkvėpė į žaidimą įsiliejęs Mindaugas Kuzminskas, kuris padėjo sumažinti skirtumą 15:23.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Ispanijos rinktinėje pasirodė ir ovacijų sulaukė Pau Gasolis. Jis žaidė iki antrojo kėlinio vidurio, kai sėdo ant suolo ispanams pirmaujant dešimčia taškų. Lietuviai tuo puikiai pasinaudojo ir ištirpdė ispanų pranašumą. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 39:39.

Po pirmosios rungtynių dalies Lietuvos rinktinėje dominavo po 10 taškų surinkę Jonas Valančiūnas ir Mindaugas Kuzminskas.

Trečiajame kėlinyje lietuviai spurtavo 7:0. Kėliniui įsibėgėjus ispanai priartėjo, bet lietuviams impulsą davė 9 iš eilės pelnęs Marius Grigonis. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai pirmavo trimis taškais 62:59.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo lietuviai ir ispanams pasižymėti leido tik sužaidus tris minutes. Rungtynių atmosfera kaito. Ispanams nepavyko pavyti lietuvių. Domantas Sabonis likus žaisti tris minutes sėdo ant suolo dėl pražangų limito. Lietuvos rinktinė pirmavo trimis taškais. Sergio Rodriguezas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą.

Rungtynių pabaiga susiklostė pagal lietuvių scenarijų – rinktinę ištempė svarbūs J.Valančiūno ir R.Seibučio metimai.

J.Valančiūnas buvo rinktinės lyderis – pelnė 15 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Tiek pat taškų pelnė ir M.Kuzminskas.

Šiose rungtynėse nežaidė Mantas Kalnietis. Jonas Kazlauskas nusprendė leisti pailsėti pagrindiniam komandos įžaidėjui. Vietoje jo žaidė į galutinį dvyliktuką nepatekęs Vaidas Kariniauskas. Jis pelnė 5 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, užgoždamas Adą Juškevičių.

Ispanijos rinktinėje rezultatyviausias buvo 12 taškų pelnęs Sergio Llullas, Pau Gasolis surinko 10 taškų.

Kaune po atkaklios kovos ir pratęsimo lietuviai 87:83 palaužė ispanus. Tiesa, Ispanija šiame mače vertėsi be Pau Gasolio, Ricky Rubio ir Pau Ribaso.

Prieš tai Lietuvos rinktinė pasiekė pergales prieš Naująją Zelandiją, Tunisą, Venesuelą, Nyderlandus ir Baltarusiją.

Po kovos su ispanais lietuviai persikels į Pietų Ameriką. Buenos Airėse liepos 25 dieną jų laukia akistata su Australijos ekipa.

Lietuva: J.Valančiūnas (7 atk. kam.) ir M.Kuzminskas po 15, R.Seibutis 13, M.Grigonis 9, D.Sabonis 6, V.Kariniauskas 5 (5 rez. perd.), J.Mačiulis 3, A.Juškevičius ir A.Kavaliauskas po 2, E.Ulanovas 0, R.Javtokas nežaidė.

Ispanija: S.Llullas 12, N.Mirotičius 11, P.Gasolis 10, R.Fernandezas ir W.Hernangomezas po 8.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ispanija – Lietuva

Ketvirtas kėlinys: Ispanija – Lietuva 76:78

40 min. Lietuviai po J.Valančiūno baudos metimų ir R.Seibučio tritaškio šventė pergalę.

38 min. S.Rodriguezas tritaškiu išlygino rezultatą – 69:69.

37 min. Ketvirtą asmeninę pražangą užsidirbo D.Sabonis. S.Rodriguezas pataikė du baudos metimus – 65:69.

36 min. R.Seibutis pataikė iš vidutinio nuotolio pačiu tinkamiausiu laiku. Ispanams niekaip nepavyko pelnyti taškų po lietuvių krepšiu. N.Mirotičius sunkiai tramdė emocijas – 63:69.

33 min. Ispanai pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė tik sužaidus tris minutes. Į aikštę sugrįžo A.Juškevičius – 62:67.

32 min. Pirmuosius taškus įsirašė ir Antanas Kavaliauskas – 59:64.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pau Gasolis

Trečias kėlinys: Ispanija – Lietuva 59:62

30 min. M.Grigonis trečią kėlinį baigė devyniais taškais iš eilės. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai pirmavo trimis taškais.

29 min. M.Grigonis taškų kraitį atidarė tritaškiu. A.Kavaliauskas keitė J.Valančiūną – 53:56.

26 min. P.Gasolis dėjimu bandė užvesti savo komandą kovai. R.Fernandezo tritaškis mažino skirtumą iki keturių taškų – 49:53.

24 min. Nepasitenkinimą teisėjų darbu reiškęs J.Valančiūnas gavo techninę pražangą – 44:50.

23 min. M.Kuzminsko tritaškis didino skirtumą iki 7 taškų. Šį spurtą nutraukė P.Gasolis, tačiau lietuvių sirgalius džiugino J.Valančiūno ir D.Sabonio tandemas – 41:48.

22 min. Po D.Sabonio dvitaškio lietuviai pirmą kartą šiose rungtynėse pirmavo – 41:39.

Antras kėlinys: Ispanija – Lietuva 39:39

Lietuva: J.Valančiūnas ir M.Kuzminskas po 10, R.Seibutis 8.

Ispanija: N.Mirotičius 7, W.Hernángomezas 6.

20 min. P.Jankūnas baudos metimais išlygino rezultatą.

19 min. J.Calderono tritaškis leido lengviau atsikvėpti ispanams, tačiau J.Valančiūnas grąžino dviejų taškų skirtumą – 39:37.

17 min. P.Gasolis atstatė ispanų dešimties taškų skirtumą ir sėdo ant suolo. Lietuviai tuo greitai pasinaudojo. R.Seibučio tritaškis, A.Juškevičiaus taškai iš po krepšio ir taiklūs R.Seibučio baudos metimai sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 34:32.

15 min. Juanas Carlosas Navarro pataikė pirmą vakaro tritaškį. Tuo pačiu atsakė ir Mindaugas Kuzminskas, kuris tapo rezultatyviausiu Lietuvos rinktinėje su 10 taškų – 33:24.

13 min. V.Claveras užsidirbo nesportinę pražangą prieš D.Sabonį. P.Gasolis atsakė pirmaisiais taškais – 27:19.

12 min. J.Valančiūnas sumažino skirtumą iki šešių taškų – 23:17.

Pirmas kėlinys: Ispanija – Lietuva 23:15

10 min. Taškus pelnė V.Kariniauskas, bet W.Hernangomezas atsakė dėjimu iš viršaus. Ispanai dominavo aikštėje. Netrukus aikštėje pasirodė ir ovacijų susilaukė Pau Gasolis. Kėlinys baigėsi Mindaugo Kuzminsko tritaškiu, kuris sumažino skirtumą iki 8 taškų.

6 min. Adui Juškevičiui skirta nesportinė pražanga prieš Ricky Rubio. J.Kazlauskas jį keitė Vaidu Kariniausku – 18:4.

5 min. N.Mirotičius ir toliau rinkosi taškus, o J.Valančiūnas švelnino skirtumą – 11:4.

3 min. Ispanai užtikrintai pradėjo rungtynes ir spurtavo 7:0. Lietuviams pirmuosius taškus pelnė Renaldas Seibutis – 7:2.