2017 11 18

Neįveikiama Klaipėdos tvirtovė: „Neptūnas“ nubloškė „Lietuvos rytą“

Šeštadienį Klaipėdoje „Neptūnas“ apgynė savo namų tvirtovę. Klaipėdiečiai LKL dvikovoje šventė pergalę 81:76 (19:20, 17:25, 21:9, 24:22) prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir įsitvirtino trečioje vietoje. Kritiniu metu komandą į priekį tempė dėjimų negailėjęs Edgaras Želionis.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nors Klaipėdos „Neptūnas“ pirmoje rungtynių pusėje atkakliai priešinosi, Vilniaus klubas kontroliavo iniciatyvą ir buvo įgijęs net 12 taškų pranašumą.

Fantastiškas Tomo Delininkaičio tritaškis su sirena prieš didžiąją pertrauką visgi nuteikė optimistiškai „Švyturio“ arenos sirgalius.

Ir jie neliko nuskriausti. Trečiajį kėlinį „Neptūnas“ sužaidė fantastiškai ir leido Vilniaus ekipai pelnyti vos 9 taškus. Prie Klaipėdos ekipos spurto daugiausiai prisidėjo Mindaugas Girdžiūnas, kuris per trečią ketvirtį pelnė 10 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ buvo įgijęs net 8 taškų pranašumą, tačiau „Lietuvos rytas“ išlygino rezultatą 70:70. Visgi paskutinėmis minutėmis dominavo E.Želionis, kuris nulėmė šeimininkų pergalę.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo 19 taškų surinkęs Juanas Palaciosas.

Puikias rungtynes sužaidė Lietuvos rinktinės kovoms besirengiantis Renaldas Seibutis, kuris pelnė 14 taškų.

Vilniaus klubui 20 taškų pelnė ir keturis tritaškius pataikė Loukas Mavrokefalidis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Loukas Mavrokefalidis

Mindaugui Lukauskiui tai buvo jau 550-osios LKL rungtynės. Jis pelnė 5 taškus.

Klaipėdos klubas namų arenoje šį sezoną dar nepralaimėjo.

Devintą pergalę iškovojęs „Neptūnas“ įsitvirtino trečioje LKL vietoje. „Lietuvos rytas“ rikiuojasi ketvirtas.

LKL čempionato viršūnėje įsitaisę „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ klubai turi po 10 pergalių.

Spalio viduryje „Siemens“ arenoje vykusiame mače vilniečiai buvo stipresni 92:79.

„Neptūnas“: J.Palaciosas 19, R.Seibutis 14, E.Želionis 13, M.Girdžiūnas 11, T.Delininkaitis 8, S.Galdikas ir A.Butkevičius po 7.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 20, R.Giedraitis 11, A.Jomantas ir R.Carteris po 9, C.Krameris ir T.Petersonas po 7, M.Lukauskis 5, M.Echodas ir J.Baronas po 4.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 81:76

Kėlinio pradžioje R.Giedraitis persvėrė rezultatą 58:57. Po E.Želionio galingo dėjimo su pražanga „Neptūnas“ pirmavo 65:60.

Po J.Palacioso metimo Klaipėdos klubas jau turėjo 7 taškų pranašumą ir R.Kurtinaičiui neliko nieko kito kaip naudoti paskutinę minutės pertraukėlę, likus žaisti šešias minutes.

L.Mavrokefalidis pataikė ketvirtą tritaškį ir sugrąžino intrigą 67:70. R.Carteris netrukus lygino rezultatą 70:70.

E.Želionis smeigė labai svarbų tritaškį – 76:70. Paskutinėmis sekundėmis itin svarbius metimus pataikė ir J.Palaciosas.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 57:54

Trečiojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai spurtavo ir sumažino skirtumą iki 4 taškų – 41:45. Vilniaus klubas ir vėl buvo atitrūkęs, tačiau M.Girdžiūnas priartino šeimininkus 48:51.

T.Delininkaitis baudos metimais mažino skirtumą iki vieno taško (50:51). „Neptūno“ atkarpą vainikavo L.Kisieliaus dėjimas. Po M.Girdžiūno taiklaus metimo šeimininkai jau pirmavo 54:51. Jis per trečią kėlinį surinko net 10 taškų.

Prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ pirmavo trimis taškais.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 36:45

T.Delininkaitis persvėrė rezultatą tritaškiu, tačiau L.Mavrokefalidis nustebino jau trečiu tolimu metimu. „Lietuvos rytas“ ir vėl buvo pabėgęs 30:24, tačiau R.Seibutis bandė atgaivinti intrigą su tritaškiu.

Tačiau netrukus vilniečiai jau turėjo rekordinę 11 taškų persvarą – 40:29. Ir ji tik didėjo iki fantastiško T.Delininkaičio tritaškio su sirena.

A.Butkevičius pirmuosius taškus pelnė tik pačioje kėlinio pabaigoje, o R.Seibutis jau buvo surinkęs 14.

Vilniaus klube rezultatyviausias su 13 taškų buvo L.Mavrokefalidis.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 19:20

Pirmuosius 7 taškus Klaipėdos ekipai pelnė R.Seibutis, o Vilniaus ekipoje pirmu smuiku grojo A.Jomantas, kuriam buvo patikėtos keturios pirmosios atakos. L.Mavrokefalidis pataikė net du tritaškius pirmajame kėlinyje ir savo sąskaitoje jau turėjo 8 taškus.

Pirmuosius taškus pelnė ir R.Carteris, kuris sunkiai randa vietą Rimo Kurtinaičio schemose. Savo šansą gavo ir aikštėje pasirodęs Margiris Normantas.

„Lietuvos rytas“ pirmavo 20:13, tačiau paskutinę minutę Edgaras Želionis pataikė metimą su pražanga. Pražangą išprovokavo ir S.Galdikas. Šis nepataikė abiejų baudos metimų, bet kamuolį atkovojęs J.Palaciosas sumažino skirtumą iki taško.