Nežemiškai žaidęs Ąžuolas Tubelis surengė LKL metraščių vertą pasirodymą

Įspūdingai šį sezoną rungtyniaujantis Ąžuolas Tubelis sužaidė geriausią karjeros mačą ir atvedė Klaipėdos „Neptūną“ (12-12) link šeštosios pergalės iš eilės. Klaipėdiečiai svečiuose 81:78 (18:20, 15:18, 14:22, 34:18) palaužė Jonavos „CBet“ (9-15).

Fenomenaliai rungtyniavęs Ą.Tubelis į Jonavos komandos krepšį įmetė net 34 taškus (12/14 dvit., 1/4 trit., 7/11 baud.), atkovojo 13 kamuolių, blokavo 4 metimus, perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 8 pražangas ir pats tris sykius prasižengė.

„Neptūno“ lyderis surinko net 49 naudingumo balus ir užfiksavo ne tik savo karjeros, bet ir visos lygos sezono rekordą.

Tai – ir devintas pagal naudingumą pasirodymas per LKL istoriją, kuri tęsiasi nuo 1993-1994 m. sezono. Absoliutus rekordas priklauso Gintarui Einikiui, kuris 1995 metais surinko net 68 balus.

Šiame amžiuje daugiau nei Ąžuolo surinktus 49 naudingumo balus buvo pasiekę tik trys žaidėjai: Martynas Echodas (53), Svajūnas Airošius (51) ir Elvaras Fridrikssonas (51).

Ą.Tubelis su 21,4 naudingumo balo vidurkiu pirmauja visoje lygoje, o pagal rezultatyvumą (17,5 taško) yra trečias.

Nepaisant puikaus „Neptūno“ bokšto žaidimo, jonaviečiai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, o antrajame kėlinyje pasiekė dviženklį pranašumą – 36:26.

Dar toliau „CBet“ atitrūko po ilgosios pertraukos, kai spurtu 9:0 susikrovė 13 taškų persvarą po trijų kėlinių – 60:47.

Vis dėlto lemiamame ketvirtyje dominavo „Neptūnas“. Klaipėdiečiai, vedami Ą.Tubelio, kėlinį pradėjo atkarpa 20:6 ir jam įpusėjus jau veržėsi į priekį – 67:66.

Jonaviečiai dar buvo susigrąžinę pranašumą, bet galiausiai neatsilaikė prieš svarbius metimus sumetusius Ą.Tubelį ir Deividą Gailių.

„Betsafe-LKL“ nuotr./Ąžuolas Tubelis ir Deividas Gailius

Ąžuolas vien per ketvirtą kėlinį pelnė 14 taškų ir surinko 22 naudingumo balus. Pastarųjų galėjo būti ir daugiau, jei ne keturi iš eilės pramesti baudų metimai.

„Neptūnas“ po vyr. trenerio Georgio Vovoro paskyrimo išlieka nepralaimėjęs ir jau iškovojo tiek pat pergalių, kiek prieš tai per 18 mačų – šešias. Klaipėdiečiai žengia šeštoje vietoje, Jonavos klubas yra aštuntas.

„CBet“: Justas Furmanavičius 23 (10/11 baud., 7 atk. kam., 34 naud. bal.), Ivanas Marinkovičius (7 atk. kam.) ir Ryanas Larsonas po 12.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 34 (12/14 dvit., 13 atk. kam., 4 blk., 49 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas ir Martynas Pacevičius po 11.