2019 08 27

Prieš kelionę į pasaulio čempionatą – dramatiška Lietuvos rinktinės pergalė

Paskutinis egzaminas prieš pasaulio čempionatą Lietuvos krepšinio rinktinei nebuvo lengvas, bet labai reikalingas. Po atkaklios kovos Seule Lietuvos rinktinė draugišką turnyrą baigė pergale 82:79 (14:22, 28:17, 23:25, 17:15) prieš Čekiją. Dramatiškoje kovoje lietuvių pergalę nulėmė Jono Mačiulio tritaškis ir Manto Kalniečio bei Domanto Sabonio baudų metimai.
Paskutinis kontrolinis mačas: Lietuva – Čekija. Domantas Sabonis
Paskutinis kontrolinis mačas: Lietuva – Čekija. Domantas Sabonis / krepsinionamai.lt

Dainiaus Adomaičio auklėtiniams tai buvo jau devintosios ir paskutinės draugiškos rungtynės pasiruošimo pasaulio čempionatui Kinijoje cikle – iškovotos šešios pergalės ir patirtos trys nesėkmės.

Rungtynes su Čekija praleido Žygimantas Janavičius ir Martinas Gebenas. Būtent jie, Dainiaus Adomaičio sprendimu, ir nedalyvaus pasaulio čempionate.

Jau nuo rungtynių pradžios buvo aišku, kad Čekijos rinktinė yra pavojingiausias varžovas lietuvių kelyje Seule. Jie iškart ėmėsi greito žaidimo ir išmušė lietuvius iš vėžių. Jau pirmajame kėlinyje čekai atitrūko 19:8. Tačiau lietuviai greitai atsigavo ir ne tik panaikino skirtumą, bet ir išsiveržė į priekį antrojo kėlinio pradžioje. Lietuvos rinktinę patempė Renaldo Seibučio ir Arno Butkevičiaus tritaškiai. Po pirmosios rungtynių pusės Lietuvos komanda pirmavo 42:39.

Trečiajame kėlinyje lietuviai buvo pabėgę 55:45, bet čekai nepasidavė ir sugrįžo į rungtynes. Prieš lemiamą kėlinį lietuviai pirmavo minimaliai – 65:64.

Rungtynių pabaigoje Jonas Mačiulis tritaškiu sumažino skirtumą iki taško 78:79. Manto Kalniečio baudų metimai persvėrė rezultatą 80:79, o pergalę įtvirtino Domanto Sabonio baudų metimai.

Lietuvos rinktinei taškų pelnė: Mantas Kalnietis 12 (6 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 2/2 baudos), Mindaugas Kuzminskas (3 atk. kam., 5/5 dvitaškiai, 1/1 baudos) ir Domantas Sabonis (6 atk. kam., 4/12 dvitaškiai, 3/4 baudos) po 11, Renaldas Seibutis 9 (3 rez. perdav., 2/2 tritaškiai, 3/3 baudos), Jonas Valančiūnas 8 (9 atk. kam., 3/7 dvitaškiai, 2/4 baudos), Lukas Lekavičius 7 (2 rez. perdav., 2 per. kam., 2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Arnas Butkevičius (3 atk. kam., 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Edgaras Ulanovas (2 atk. kam.) po 5, Marius Grigonis (2/4 dvitaškiai) ir Paulius Jankūnas (1/4 dvitaškiai, 2/2 baudos) po 4, Rokas Giedraitis (1/3 tritaškiai) ir Jonas Mačiulis (3 atk. kam., 1/2 tritaškiai) po 3.

Čekija: Jaromiras Bohačikas 16 (5 atk. kam., 5/7 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), Tomašas Satoransky (6 rez. perdav.) ir Martinas Peterka po 13, Ondrejus Balvinas (9 atk. kam.) ir Patrikas Auda po 10, Vojtechas Hrubanas 7, Blake‘as Schilbas ir Tomašas Vyoralas po 5.

krepsinionamai.lt/Paskutinis kontrolinis mačas: Lietuva – Čekija. Domantas Sabonis

Su Čekijos rinktine žaidė Marius Grigonis, kuris dėl apsinuodijimo maistu praleido rungtynes su Pietų Korėja ir Angola.

Prieš tai lietuviai Pamplonoje pralaimėjo Ispanijai (70:78), Klaipėdoje ir Espe įveikė Suomiją (80:60 ir 87:46), Belgrade ir Kaune buvo priversti nusileisti Serbijai (68:72 ir 91:95), Espe įrodė savo pranašumą prieš Rusiją (88:72) ir Seule pranoko Pietų Korėją (86:57) bei Angolą (91:56).

Jau rugsėjo 1 dieną Lietuva pradės kovą planetos pirmenybėse rungtynėmis su Senegalu.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Čekija 82:79

40 min. M.Kalnietis ir D.Sabonis pataikė lemiamus baudų metimus.

39 min. Jonas Mačiulis! Po jo tritaškio skirtumas yra minimalus – 78:79.

38 min. M.Kalnietis sušvelnino rezultatą, bet kitos atakos metu nepataikė svarbaus tritaškio – 75:77.

37 min. Po Lietuvos rinktinės klaidų čekai sugebėjo išsiveržti į priekį – 73:77.

35 min. Ketvirtasis kėlinys priklauso M.Kuzminskui, kuris pataikė dar vieną sunkų metimą – 73:70.

34 min. D.Sabonis ir M.Kuzminskas leido pirmauti Lietuvos rinktinei, bet čekai atsakė galingu dėjimu – 71:70.

32 min. M.Kuzminskas ir vėl antruoju šansu rinko taškus lietuviams – 67:66.

krepsinionamai.lt/Paskutinis kontrolinis mačas: Lietuva – Čekija. Lukas Lekavičius

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Čekija 65:64

30 min. Pirmą kartą turnyre Seule po trijų kėlinių Lietuvos rinktinė neturi pranašumo. L.Lekavičiaus fantastiškas metimas kėlinio pabaigoje leido lietuviams turėti taško persvarą.

28 min. Šiandien gana sunkiai sekasi D.Saboniui, bet jis pataikė metimą iš po krepšio – 63:58.

26 min. Čekai apmažino skirtumą, bet pagrindinis jų centras O.Balvinas susirinko keturias pražangas. Gera žinia lietuviams – 57:53.

24 min. Po dar vieno Manto tritaškio pirmą kartą šiose rungtynėse Lietuvos rinktinė įgijo dviženklį pranašumą – 55:45.

23 min. Į aikštę žengęs R.Giedraitis smeigė tritaškį. Tai pakartojo ir M.Kalnietis – 52:45.

22 min. Po sunkios kėlinio pradžios lietuviams taškus rinko po krepšiu vėl pasistumdęs J.Valančiūnas. Tada jau pataikė ir M.Grigonis – 46:41.

Rezultatyviausi Lietuvos rinktinėje po dviejų kėlinių: R.Seibutis 9, M.Kuzminskas, A.Butkevičius, E.Ulanovas, L.Lekavičius, D.Sabonis po 5.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Čekija 42:39

20 min. Efektinga kėlinio pabaiga. Pirma, čekai pataikė labai tolimą tritaškį, bet D.Sabonis atsakė dėjimu. R.Seibutis dar pavogė kamuolį ir išprovokavo pražangą. Dviženklį deficitą panaikinusi Lietuvos rinktinė po pirmosios rungtynių dalies turėjo trijų taškų pranašumą.

19 min. Po pastabų teisėjui čekai užsidirbo techninę pražangą, o A.Butkevičius ramiai sumetė baudas – 38:34.

17 min. Laisvas A.Butkevičius pataikė tritaškį ir dar atidirbo gynyboje, o R.Seibutis dar vienu tritaškiu išlygino rezultatą – 34:34.

16 min. Čekai pataikė tritaškį su pražanga ir vėl išsiveržė į priekį – 28:34.

15 min. Po M.Kuzminsko dvitaškio ir R.Seibučio greito tritaškio lietuviai persvėrė rezultatą – 28:27.

13 min. L.Lekavičius pataikė po puikaus prasiveržimo, o M.Grigonio perdavimas nežiūrint į M.Kuzminską sužavėjo visą areną – 22:24.

11 min. J.Valančiūną pakeitė P.Jankūnas, kuris nepataikė į krepšį, bet jo metimą pataisė šiandien ypač energingas E.Ulanovas. Lietuviai sumažino skirtumą – 18:22.

krepsinionamai.lt/Paskutinis kontrolinis mačas: Lietuva – Čekija. Marius Grigonis

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Čekija 14:22

10 min. E.Ulanovas sekundę sudvejojo, bet nusprendė pats mesti į krepšį. Tritaškis! Tiesa, čekai įrodė, kad bus kietas riešutėlis. Po pirmojo kėlinio lietuviai atsilieka 8 taškais.

9 min. Ir tai pasiteisino. Lukas iškart smeigia tritaškį – 11:19.

8 min. Čekai kaip reikiant įsibėgėjo ir įgijo dviženklį pranašumą. D.Adomaitis meta į aikštę L.Lekavičių – 8:19.

6 min. Bauginantis čekų pataikymas privertė D.Adomaitį paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės – 8:14.

5 min. D.Sabonis pataikė greitoje atakoje – 8:10.

4 min. J.Valančiūnas individualiomis pastangomis pelnė taškus iš po krepšio, išstumdęs varžovus – 6:10.

2 min. M.Kalnietis išvedė Lietuvos rinktinės į priekį, bet čekai netrukus persvėrė rezultatą – 4:6.

1 min. T.Satoransky išmaudė lietuvių gynybą ir dėjimu pradėjo rungtynes. J.Valančiūnas lygino rezultatą baudų metimais – 2:2.

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Mantas Kalnietis, Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Marius Grigonis, Jonas Mačiulis.