Pirmąsias dviejų pratęsimų pareikalavusias rungtynes namuose „Žalgiris“ pralaimėjo 89:97, sunkiai vargo ir antrajame serijos mūšyje sostinėje, kol mačo pabaigoje galiausiai prieš šalies čempionų titulą ginantį „Rytą“ išsigelbėjo rezultatu 83:79.
Trečiąjį serijos mūšį „Žalgirio“ arenoje stebėti susirinko 12205 žiūrovai, tačiau jų nuotaikos susitikimo metu stipriai svyravo.
Prieš mačą – įsielektrinusi atmosfera, nuo kurios kilnojosi arenos stogas. Antrajame kėlinyje – šokas dėl „Ryto“ sukaupto triuškinamo net 23 taškų pranašumo. Trečiajame ketvirtyje – ekstazė po stebuklingo „Žalgirio“ ketvirčio ir sugrįžusios vilties laimėti. Ketvirtajame kėlinyje – vėl liūdesys ir nerimas dėl galimo fiasko „Betsafe-LKL“ finale antrus metus iš eilės.
Andrea Trinchieri auklėtiniai rungtynes pralaimėjo 80:86 (15:21, 16:28, 33:18, 16:19), o ketvirtas ir galimai paskutinis serijos mūšis ketvirtadienį vyks Vilniaus arenoje „Twinsbet“.
„Sveikinimai „Rytui“. Mes visiškai nusidėjome pirmoje mačo pusėje. Mes buvome vangūs, lėti, o tai yra priežastys, kodėl pralaimėjome rungtynes, – po mačo kalbėjo A.Trinchieri. – Jei atvirai, neturiu paaiškinimo dėl pirmosios mačo pusės.
Po ilgosios pertraukos sumažinome skirtumą, išlyginome rezultatą, bet tuomet individualiai neišsprendėme situacijų nei puolime, nei gynyboje. Tai kainavo mums pergalę, bet negalime savęs įstumti į tokią situaciją, kaip kad šiandien buvo pirmoje mačo pusėje. Žaidėme vidutiniškai pirmose rungtynėse ir pralaimėjome po dviejų pratęsimų. Vilniuje sugrįžome iš deficito, kentėjome ir laimėjome rungtynes.
Tai buvo nuodėmė, ką šiandien padarėme. Mūsų pastangų atvaizdas yra puolime atkovotuose kamuoliuose. Turiu žaidėjų, kurie žaidė virš 20 minučių, bet nesugriebė nei vieno kamuolio. Tai – aukšti, atletiški žaidėjai. Tai yra dalykas, ties kuriuo turime patobulėti. Kitas dalykas – aš esu 100 proc. tikras, jog atsigausime ir sugrįšime į Kauną kautis dėl titulo lemiamose rungtynėse.“
Trečią finalo serijos mačą iš eilės identišku krepšininkų penketuku pradėjęs Kauno „Žalgiris“ trečią mačą iš eilės leido Vilniaus „Rytui“ nuo pirmųjų minučių perimti mūšio kontrolę į savo rankas.
Nepaisant įsielektrinusios atmosferos bei gausiai užpildytos Nemuno salos, puikiai dėl kamuolių puolime kovoję RJ Cole‘o ir Ąžuolo Tubelio vedini vilniečiai šovė į priekį 12:6, o po pirmųjų 10 minučių pirmavo 21:15.
Net 12 iš 15 taškų Andrea Trinchieri auklėtiniai per pirmąjį ketvirtį pelnė iš po krepšio, iš viso metę vos 2 tolimus metimus.
Įkaitusi atmosfera „Žalgirio“ arenoje atšalo sulig antrojo kėlinio pradžia.
A.Trinchieri praėjus vos 30 sekundžių nuo antrojo kėlinio pradžios sudegino pirmąją minutės pertraukėlę, pratrūkęs emocijomis jau po septinto „Ryto“ atkovoto kamuolio puolime. Gaisro aikštelėje tai nenumalšino – Margiris Normantas sugriebė dar vieną kamuolį po savo netaiklaus metimo ir pelnė du taškus, o po Martyno Paliukėno perimto kamuolio ir dvitaškio greitame puolime „Rytas“ atitolo 27:15.
Dar vieną minutės pertraukėlę A.Trinchieri išnaudojo praėjus vos dviem minutės po pirmosios, kai M.Normanto taškai paženklino „Ryto“ ketvirčio pradžią net 10:0. Vilniečių persvara išaugo net iki 16 taškų.
Įspūdingas Gyčio Radzevičiaus dėjimas po prasiveržimo palei galinę liniją kilstelėjo Giedriaus Žibėno kariaunos persvarą iki 20 taškų, ji vienu metu pirmavo 23 taškais, o į ilgąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo atsilikdamas 31:49.
Daug ką pasakanti statistika: „Rytas“ per pirmuosius du kėlinius greitose atakose įmetė 8 taškus, o po varžovų klaidų – 11. „Žalgirio“ rodikliai šiuose statistinėse grafose siekė po 0.
Po ilgosios pertraukos A.Trinchieri auklėtiniai sprogo taškų salve, inspiruota S.Francisco, kuri pažadino Nemuno saloje susirinkusius sirgalius. Pirmųjų trijų minučių atkarpą „Žalgiris“ sužaidė 15:4, staigiai deficitą nukirpęs iki vienženklio (46:53).
Trečiojo ketvirčio viduryje – abiejų komandų žaidėjų susistumdymas, kuriame ryškiausiai sudalyvavo M.Normantas ir D.Sirvydis. Jie abu buvo nubausti techninėmis pražangomis, o abiejų klubų sirgaliai pragydo virtine įžeidžiančių skanduočių.
Stebuklingas „Žalgirio“ kėlinys (33:16), po kurio „Ryto“ persvara ištirpo iki 64:67, buvo pažymėtas magišku S.Francisco 13 taškų pasirodymu, o svarbiausia – gera gynyba, kamuolio judėjimu ir greitu puolimu.
Lemiamame ketvirtyje gyvybės į „Ryto“ žaidimą įpūtė I.Sargiūnas, ne tik pelnęs 6 taškus iš eilės, bet ir turėjęs porą puikių gynybinių epizodų prieš S.Francisco.
Svečiai iš Vilniaus stabilizavo situaciją aikštelėje, o po M.Normanto tolimo metimo, likus kiek daugiau nei 3 minutėms, vėl atitolo dviženkliu (82:72) pranašumu.
Dar vieno stebuklo per paskutines rungtynių minutes „Žalgiriui“ sukurti nebepavyko.
– Kodėl „Žalgiris“ nė vienose finalo rungtynėse nelaimėjo kovos dėl kamuolių?
– Tai lemia koncentracija, noras, pasiaukojimas.
– Jūs sakėte, kad nežinote, kokios buvo pirmos mačo pusės priežastys...
– Nesakiau taip, sakiau, kad neturime paaiškinimo, kaip mes sužaidėme pirmą mačo pusę. Jei suprasčiau priežastį, rasčiau sprendimą. Šiose rungtynėse sužaidėme dvejas rungtynes: pirmą mačo pusę ir antrą mačo pusę.
– Jeigu neturite paaiškinimo, tai kaip reikės ištaisyti situaciją?
– Peržiūrėsime rungtynes. Dalykas, kuris aiškiai šauna į galvą, tai mūsų fizinės pastangos kovoje dėl kamuolių, o tuomet – šiek tiek asmeninių ambicijų, pasididžiavimo. Kai varžovas tave atakuoja, tave laiko taikiniu, tu arba laimi mikrodvikovą, arba pralaimi. Tai susiję su ambicijomis, troškimu, aistra. Mes turėjome visus šiuos dalykus antrajame serijos mače, bet šiandien to neturėjome pirmoje susitikimo dalyje.
– „Rytas“ metė 33 baudų metimus, nors prasižengėte tik 23 kartus. Ar tai buvo problema, kad baudavote krepšį atakavusius žaidėjus?
– Tikiu, kad mes galėjome mesti daugiau baudų metimų. Tikiu, kad buvome mušami, bet nesulaukėme daugybės švilpukų. Bet tu turi nusipelnyti švilpuko. Viskas prasideda nuo to, kaip tu pradedi rungtynes, kokia tavo povyza, koks tavo fizinis indėlis į žaidimą.
– Kodėl esate užtikrintas, kad serija grįš į Kauną?
– Žinau savo komandą. Sakau aiškiai. Mes tokioje situacijoje jau esame buvę, esame laimėję rungtynes atsilikdami 27 ir 20 taškų deficitais išvykoje. Turime persijungti, persigrupuoti ir pasirinkti tinkamą grupę žaidėjų.
– Paminėjote tinkamą grupę žaidėjų. „Žalgiris“ visas trejas rungtynes blogai pradėjo rungtynes, tad ar galima tikėtis pokyčių startiniame penkete?
– Įvertinsiu visus dalykus, kuriuos jūs sakote, kai peržiūrėsiu rungtynių įrašą. Kartais skaičiai nemeluoja.
– Kaip „Rytui“ pavyksta paslėpti Parkerį Jacksoną-Cartwrightą gynyboje?
– Jis dažnai ginasi prieš žaidėją, kuris neturi kamuolio. Kažko specifiško daugiau nematau.
– Kokios yra didžiausios bėdos stabdant Igną Sargiūną, kuris kelia „Žalgiriui“ daug problemų?
– Jis gerai žaidė pirmose ir trečiose serijos rungtynėse, o antrajame mače buvo vidutiniškas.
– Kas nutiko Arnui Butkevičiui, kuris pasiprašė keitimo ir į aikštelę nebesugrįžo?
– Jis turėjo sumušimą. Rytoj bus aišku, ar jis galės žaisti ketvirtadienį.
– Ar psichologinis favorito faktorius slegia „Žalgirį“ šioje kovoje dėl titulo?
– Negaliu apie tai galvoti dabar. Aš turiu laimėti ketvirtąsias rungtynes. Tai yra kažkas, apie ką galėtume kalbėti valandų valandas. Kad ir ką pasakyčiau, tai tebūtų nuomonė. Mes prieš „Rytą“ žaidėme daugybę kartų, tiesiog neatlikome gero darbo pirmose dvejose namų rungtynėse finalo serijoje.

















