2017 05 23 /20:05

Panevėžys – LKL finale: „Lietkabelio“ veteranai atvertė naują istorijos puslapį

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai antradienio vakarą atvertė naują savo istorijos puslapį. LKL pusfinalio ketvirtosiose rungtynėse Aukštaitijos klubas  86:77 (23:19, 17:18, 26:17, 20:23) pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir laimėjęs seriją 3:1 pirmą kartą žais superfinale.
Gintaras Leonavičius
Gintaras Leonavičius / Ray Vysniausko nuotr.

Dėl LKL aukso žiedų panevėžiečiai susikaus su daugkartiniu šalies čempionu Kauno „Žalgiriu“. Sostinės klubas dėl bronzos kausis su Klaipėdos „Neptūnu“.

Panevėžiečiai pakiliai pradėjo dvikovą ir aiškiai dominavo pirmajame kėlinyje, tačiau antrajame ketvirtyje „Lietkabelio“ puolimas užsikirto ir 11:0 atkarpą laimėję svečiai sugrįžo į rungtynes. Vis dėlto dar iki didžiosios pertraukos Kazio Maksvyčio auklėtiniai sugebėjo grąžinti rungtynių svarstykles savo naudai.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai dar buvo paviję savo priešininkus, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi „Lietkabelio“ veteranai. Broliai Lavrinovičiai, Gintaras Leonavičius, Mindaugas Lukauskis bei nenuilstantis australas Benas Madgenas nepaliko savo priešininkams jokių vilčių, susikūrė dviženklį pranašumą ir grėsmingai nurūko į priekį.

Lemiamą ketvirtį vilniečiai pradėjo turėdami 12 taškų deficitą, bet jau įpusėjus kėliniui puikiai žaidusio Tayloro Browno dėka sugebėjo jį panaikinti ir grąžino intrigą (72:72).

Bet antradienio vakarą labiau laimėti norėjo šeimininkai. Legionieriai Benas Madgenas ir Lorenzo Williamsas lemiamomis minutėmis žaidė puikiai ir padovanojo „Lietkabeliui“ istorinę šventę.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 24, Žygimantas Skučas 12, Kšištofas Lavrinovičius 12, Lorenzo Williamsas 10.

„Lietuvos rytas“: Tayloras Brownas 18, Corey Fisheris 13, Drew Gordonas 12.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Lietkabelis“ – „Lietuvos rytas“ 86:77 (23:19, 17:18, 26:17, 20:23).

39 min. Lorenzo Williamsas baudos metimais dar padidino atotrūkį – 82:75.

38 min. Benas Madgenas toliau tempė savo komandą į priekį – 80:74.

37 min. Iniciatyvos ėmėsi „Lietkabelio“ legionieriai. Benas Madgenas sumetė baudas, o Lorenzo Williamsas padidino persvarą iki 4 taškų.

36 min. Corey Fisheris išlygino rezultatą (72:72), bet Benas Madgenas pagaliau nutraukė ir Panevėžio ekipos taškų badą.

35 min. Vėl iniciatyvos ėmėsi Tayloras Brownas. Po jo tritaškio skirtumas aptirpo dar labiau. „Lietkabelis“ priekyje jau tik keturiais taškais 72:68. Rokas Giedraitis baudomis dar labiau sumažino deficitą.

33 min. Tayloras Brownas sumažino atsilikimą iki vienženklio skirtumo, bet Gintaras Leonavičius atsakė taip pat taikliu metimu.

32 min. Rokas Giedraitis pataikė iš toli. „Lietuvos ryto“ deficitas sumažėjo iki 11 taškų (59:70).

III kėlinys. „Lietkabelis“ – „Lietuvos rytas“ 66:54 (23:19, 17:18, 26:17).

29 min. Žygimanto Janavičiaus ir Darjušo Lavrinovičiaus tandemas vėl suveikė idealiai – 65:50.

28 min. Dvi Beno Madgeno taiklios atakos. „Lietkabelio“ persvara pasiekė 14 taškų ribą.

26 min. Mindaugo Lukauskio pataikymas ir pirmą kartą panevėžiečių pranašumas pasiekė dviženklę ribą – 55:45.

25 min. Kšištofo „stogas“ Artūrui Gudaičiui, o kitoje aikštės pusėje Žygimanto Skučo taiklus metimas.

23 min. „Lietuvos rytas“ vėl perėmė iniciatyvą, tiesa, neilgam. Drew Gordono nervai vėl neišlaikė. Amerikietis nubaustas technine pražanga. Benas Madgenas sumetė baudas, o Kšištofas Lavrinovičius pelnė šešis taškus iš eilės. Po Brolio šou „Lietkabelis“ priekyje – 51:45.

II kėlinys. „Lietkabelis“ – „Lietuvos rytas“ 40:37 (23:19, 17:18).

20 min. Kėlinio paskutinė minutė prasidėjo trečia Artūro Gudaičio pražanga ir Simo Galdiko taikliais baudų metimais (40:37). Tris pražangas įpusėjus mačui turėjo ir Deividas Gailius.

19 min. Užklimpęs panevėžiečių puolimo laivas galiausiai išsijudino. Gintaras Leonavičius užbaigę greitą išpuolį ir vėl grąžino rungtynių svarstykles šeimininkų naudai – 38:35.

18 min. Šeimininkų taškų sausrą nutraukė iš toli pataikęs Benas Madgenas.

17 min. „Lietkabelio“ taikiklis akivaizdžiai nusimušė, o vilniečių spurtą 11:0 užbaigė iš po krepšio pataikęs Drew Gordonas. Sostinės klubas priekyje – 33:29.

15 min. Sunkų metimą pataikė Rokas Giedraitis, bet rezultatas – lygus (29:29). Drew Gordonas po ilgos pertraukos baudų metimais grąžino „Lietuvos rytui“ persvarą.

14 min. Tayloras Brownas pataikė ir iš vidutinio nuotolio – 27:29.

12 min. Kšištofas Lavrinovičius pataikė iš toli ir pakėlė visą „Cido“ areną, bet tuo pačiu kitoje aikštės pusėje atsakė ir Corey Fisheris. Tritaškį pridėjo ir jo komandos draugas Tayloras Brownas. „Lietuvos ryto“ deficitas aptirpo iki 4 taškų – 25:29.

I kėlinys. „Lietkabelis“ – „Lietuvos rytas“ 23:19.

10 min. Pirmą kėlinį tolimu metimu iš maždaug 7 metrų užbaigė Jimmy Baronas, bet vilniečiai turėjo 4 taškų deficitą.

9 min. Tris taškus iš eilės sukrapštė Artūras Gudaitis, bet baudas sumetė ir Žygimantas Janavičius – 22:14.

8 min. Benas Madgenas vėl pataikė iš toli. Rungtynių pradžioje „Lietkabelis“ dominavo– 20:11.

6 min. Svečių taškų badą nutraukė tritaškį iš aikštės krašto pataikęs Deividas Gailius (9:13).

5 min. Drew Gordonas prametė iš po krepšio ir susikibo su Žygimantu Skuču. Amerikietis nutrenkė varžovą ant grindų ir užsidirbo pražangą. Rimas Kurtinaitis eksperimentus baigė. Be tikro „centro“ mačą pradėjęs strategas į aikštę metė ir Artūrą Gudaitį.

4 min. Benas Madgenas smeigė tritaškį, o kitos atakos metu dar pridėjo ir dvitaškį – 11:6.

3 min. „Lietuvos rytas“ iš eilės rezultatyviai užbaigė tris atakas ir išsiveržė į priekį – 6:4. Šeštą savo tašką pelnė ir Ž.Skučas (6:6).

2 min. Rungtynes abi komandos pradėjo gana nervingai. Pirmuosius taškus Žygimantas Skučas pelnė tik baigiantis antrajai minutei.