2019 07 05

Pratęsimo dramą laimėjusi Lietuvos jaunimo rinktinė – pasaulio čempionato pusfinalyje!

Lietuvos jaunimo rinktinė pademonstravo charakterį ir žengė į pasaulio čempionato pusfinalį. Gedimino Petrausko auklėtiniai ketvirtfinalyje 92:85 (28:20, 11:19, 22:21, 16:17, 15:8) nugalėjo bendraamžius iš Serbijos.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / nuotr. FIBA

Lietuviai mačą pradėjo neblogai ir jau antrojo ketvirčio pradžioje įgijo dviženklį pranašumą (33:22). Tiesa, varžovai atkuto ir greitai deficitą sumažino.

Per didžiąją pertrauką švieslentėje degė lygus rezultatas 39:39. Per pirmus du kėlinius Rokas Jokubaitis buvo surinkęs 10 taškų, o Klaidas Metrikis – 12, tačiau pastarasis jau turėjo 4 asmenines pražangas.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos jaunimas vėl buvo kiek truktelėjęs į priekį, bet Serbijos komanda neleido bėgti į priekį. Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą G.Petrausko auklėtiniai buvo priekyje 61:60.

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo dviem tritaškiais paeiliui ir truktelėjo į priekį 67:60. Vis tik tuomet penktąją asmeninę pražangą gavo K.Metrikis, o Serbija ne tik prisivijo lietuvius, bet iš išsiveržė į priekį.

Paskutinėmis sekundėmis Lietuvos komanda galėjo išplėšti pergalę, bet per aštuonias sekundes rezultatyvios atakos nesukūrė.

Vis tik mūsiškiai pratęsimo metu įrodė pranašumą ir šventė itin sunkią pergalę.

Lietuviai turnyro pusfinalyje susitiks su JAV rinktine.

Rokas Jokubaitis buvo tikras komandos lyderis – jis pelnė 21 tašką ir atliko net 10 rezultatyvių perdavimų.

Kitas žalgirietis Erikas Venskus surinko 19 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Kovą dėl kamuolių serbai laimėjo net 53:38.

Vis tik Lietuvos komanda demonstravo aukštesnį pataikymo procentą – 43,8 prieš 41 proc. dvitaškių ir 41 prieš 30 proc. tritaškių.

Lietuva: R.Jokubaitis 21 (10 rez. perd.), E.Venskus 19 (7 atk. kam.), K.Metrikis 15 (5 asm. praž), D.Vilys 11, S.Jarumbauskas 9.

Serbija: M.Pecarskis 25 (11 atk. kam.), U.Trifunovičius ir F.Petruševičius (15 atk. kam. 10 kl.) po 16.