TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2022 06 04

Paskutinę minutę pergalę ištraukęs „Rytas“ atsidūrė per žingsnį nuo LKL aukso

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai likus 12 sek. paglemžė pergalę Panevėžio arenoje ir trečią kartą iš eilės įveikė „Lietkabelį“. Speedy Smithas nugalėtojams pelnė 18 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o po pergalės 78:77 (19:22, 28:16, 7:20, 24:19) vilniečiai pirmauja „Betsafe-LKL finalo serijoje 3-1.
LKL finalo rungtynės: Panevėžio „Lietkabelis“ – Vilniaus „Rytas“
LKL finalo rungtynės: Panevėžio „Lietkabelis“ – Vilniaus „Rytas“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Vilnius užuodžia auksą.

Ketvirtosiose finalo rungtynėse prireikė paskutinių sekundžių dramos, bet „Rytas“ triumfavo, sulaukęs dovanų iš kovingai žaidusio „Lietkabelio“ rungtynių pabaigoje.

Likus žaisti 15 sek. Panevėžio klubas dar pirmavo 1 tašku, kai atakavą aštrinęs Gediminas Orelikas prarado kamuolį, o greitą ataką surengęs „Rytas“ po Arno Butkevičiaus dėjimo į krepšį atsidūrė priekyje.

Nors šeimininkai turėjo galimybę laimėti, paskutinėmis sekundėmis Dovydas Giedraitis prametė tritaškį, o prie krepšio buvęs Džordže Gagičius nesugebėjo pakartoti komandos draugo netaiklaus metimo.

Vilniaus klubas gali po dvylikos metų pertraukos laimėti aukso žiedus, jei laimės ir antradienį, kai sostinės „Jeep“ arenoje vyks penktasis serijos iki keturių pergalių mačas.

• 7-asis mačas (jei reikės): birželio 12 d. (sekmadienis) Vilniaus „Jeep“ arena

Šeštadienį sausakimiša Cido“ arena pasitiko pašiepiamais plakatais Giedrių Žibėną, kuris trečiadienį kiek suvaidino, kuomet jį pastūmė savitvardą praradęs „Lietkbabelio“ treneris Nenadas Čanakas.

Tačiau galiausiai „Ryto“ treneris juokėsi paskutinis „Cido“ arenoje, nes jo komanda sužaidė banguotas, bet pergalingas rungtynes.

Spurtu antrajame kėlinyje 12:0 vilniečiai buvo pradėję šeimininkauti Panevėžio arenoje.

Nors „Lietkabeliui“ šįkart dažnai pavyko rasti atakos smaigalyje Džordže Gagičių ir Gediminą Oreliką, įprastai patikima Panevėžio komandos gynyba aižėjo nuo vilniečių taiklių metimų.

Iki pertraukos „Rytas“ pataikė net 18 metimų iš 25, o kovą dėl kamuolių per du kėlinius laimėjo netikėtu rezultatu 17-4.

„Rytas“ šiose rungtynėse jau turėjo savo rezultatyviausią žaidėją Ivaną Buvą, bet G.Žibėnui neprireikė kroato aikštėje, nes be šio vidurio puolėjo Vilniaus ekipa atrodė vikresnė, greitesnė ir gudresnė.

„Rytas“ turėjo 12 taškų persvarą 21 minutę (50:38), bet po pertraukos „Lietkabelis“ pradėjo žymiai agresyviau gintis ir dažnai klysti vilniečius.

Su 7 tūkst. sirgalių pompuojama energija „Lietkabelis“ surengė galingą šturmą 15:0 ir apvertė padėtį rungtynėse (56:52).

Puolime užstrigusi Vilniaus ekipa laikėsi praktiškai vien ant Speedy Smitho pečių, o likus žaisti porą minučių kovingi šeimininkai dar pirmavo 7 taškais (76:69).

Tačiau Vilniaus krepšininkai irgi kovojo iki pabaigos.

Labai svarbų tritaškį likus žaisti 34 sek. pataikė Lukas Uleckas, nukirpęs skirtumą nuo 4 taškų iki 1.

O galiausiai jau Panevėžio krepšininkai klydo lemtingu metu.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas ir Panagiotis Kalaitzakis po 17, Kristupas Žemaitis 11, Džordže Gagičius 9, Dovydas Giedraitis 8, Nikola Radiševičius 7, Vytenis Lipkevičius 6, Gabrielius Maldūnas 2;

„Rytas“: Speedy Smithas 18 (8 rez. perd.), Margiris Normantas 13, Arnas Butkevičius 12, Tanneris Leissneris 9, Jarvis Williamsas ir Lukas Uleckas po 8, Gytis Radzevičius 5, Evaldas Kairys 4, Vaidas Kariniauskas 1 (Mindaugas Girdžiūnas).

Svarbiausius rungtynių įvykius fiksavo 15min:

D.Giedraitis prametė tritaškį, o Dž.Gagičius nepakartojo metimo. „Rytas“ triumfuoja.

Likus 12 sek. A.Butkevičius greitoje atakoje įkrovė į krepšį ir išvedė „Rytą“ į priekį 78:77.

Likus 15 sek. G.Orelikas prarado kamuolį!

Likus 34 sek. L.Uleckas įskraidino tritaškį! „Lietkabelio“ pranašumas lieka minimalus (77:76).

Likus 59 sek. P.Kalaitzakis pataikė vieną baudą, bet „Lietkabelis“ atkovojo kamuolį (77:73).

39 min. M.Normantas ir A.Butkevičius taškais rodo, kad kova nebaigta. „Lietkabelis“ pirmauja jau tik 76:73.

38 min. G.Oreliko tritaškis ir D.Giedraičio greita ataka siunčia Panevėžį į euforiją – 76:69 „Lietkabelio“ naudai.

37 min. S.Smithas vienas traukia „Rytą“. Jau 18 taškų amerikiečio kraityje, o „Lietkabelio“ persvara susitraukė iki dviejų taškų 71:69.

36 min. K.Žemaitis žaidžia puikias rungtynes šiandien. Po jo tritaškio „Lietkabelis“ priekyje 69:63.

34 min. D.Giedraitis pataikė itin svarbų tritaškį. Po vilniečio metimo į vilniečių krepšį 64:61 šeimininkų naudai.

33 min. Vilniečių puolimas ilgai strigo, bet S.Smithas pradėjo didinti tempą ir taškais bei perdavimu J.Williamsui išlygino rezultatą (61:61).

30 min. Po 3 kėlinių „Lietkabelis“ – padėties šeimininkas (58:54).

28:23 min. Panagiotis Kalaitzakis po labai ilgos pertraukos išveda šeimininkus į priekį, Margiris Normantas užsidirba techninę pražangą ir „Lietkabelis“ pabėga 56:52. Šeimininkai spurtavo net 15:0!

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Vytenis Lipkevičius

27:20 min. Po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio ir Nikolos Radičevičiaus skirtumas mažėja iki minimumo – 51:52. Giedrius Žibėnas prašo minutės pertraukėlės.

25:10 min. „Lietkabelis“ vėl demonstruoja mačo pradžioje demonstruotą energiją, kiek kitaip ginasi, itin aktyviai žaidžia G.Orelikas ir skirtumas po truputį tirpsta – 46:52.

22:30 min. Antrojo kėlinio pradžioje komandos kol kas pataikė tik po kartą iš žaidimo – 41:50.

Pertrauka: Neįtikėtina, bet pagal oficialią statistiką „Lietkabelis“ per 20 min. po netaiklių metimų atšokusį kamuolį atkovojo vos 4 kartus (1 – puolime ir 3 – gynyboje). „Ryto“ sąskaitoje – 17 atkovotų kamuolių (4 – puolime ir 13 – gynyboje).

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./LKL finalo rungtynės: Panevėžio „Lietkabelis“ – Vilniaus „Rytas“

Antrasis kėlinys

20:00 min. „Lietkabelio“ vidurio puolėjas apmaudžiai užsidirba trečią pražangą, grįžta ant suolo, o „Rytas“ vėl atitrūksta – po 2 kėlinių vilniečiai pirmauja 47:38.

16:53 min. D.Gagičius sugrįžta ir padėtis aikštėje stabilizuojasi – 30:35.

14:50 min. „Lietkabelis“ toliau vargsta puolime, o gindamasis nesulaiko Arno Butkevičiaus. Vilniečiai atitrūksta 33:26.

12:40 min. Rungtynių pradžioje Panevėžio komandą į priekį vedė gynėjai ir Gediminas Orelikas, tačiau vėliau iš jų estafetę sėkmingai perėmė Djordje Gagičius (26:21). Vidurio puolėjui atsisėdus pailsėti, sekė greitas „Ryto“ atsakymas ir jau vilniečiai priekyje 27:26.

10 min. Panevėžiečiai per pirmąjį kėlinį pademonstravo, kad pastarosios dvejos rungtynės jau pamirštos, išvados padarytos – po pirmojo kėlinio 22:19.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./LKL finalo rungtynės: „Lietkabelis“ – „Rytas“

8:13 min. Vis dėlto „Rytas“ taip pat randa savų būdų pelnyti taškus, pristabdo „Lietkabelio“ puolimą ir neleidžia šeimininkams pagalvoti apie solidesnį pranašumą – 17:15.

4:30 min. Rungtynių pradžioje „Lietkabelis“ demonstruoja užsivedimą, pataikė 3 tritaškius ir pirmauja 14:10.

0:00 min. Svarbi permaina įvyko „Ryto“ komandoje. Į Panevėžį su komanda atvyko ir žaisti yra pasirengęs lygos reguliariojo sezono naudingiausias žaidėjas Ivanas Buva, praleidęs antrąsias ir trečiąsias serijos rungtynes.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti