2022 08 11

Prieš akistatą su ispanais – ketvirta pergalė iš keturių

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis lengvai rinko kamuolius suomiams nuo galvų, o jokių priešnuodžių nuo pirmųjų minučių neturėję varžovai turėjo pripažinti dar vieną lietuvių pergalę – 87:52 (29:9, 22:15, 16:8, 20:20).
Lietuva - Suomija
Jonas Valančiūnas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Ketvirtą sykį iš keturių pasiruošimo etape prieš Europos čempionatą kol kas laimėję Kazio Maksvyčio auklėtiniai dabar vyks į užsienį – rugpjūčio 16-ąją Gran Kanarijoje pasitikrins jėgas su Ispanija.

Prieš išvyką K.Maksvytis atsisveikino su vienu iš rinktinės kandidatų – Laurynu Biručiu. Jis nežaidė abejose rungtynėse su Suomija. Pasiruošimą Europos čempionatui tęsia 15 krepšininkų.

Ryškiausių savo žvaigždžių Lauri Markkaneno ir Sasu Salino į Lietuvą neatsivežę suomiai pirmąjį metimą ne nuo baudų metimo linijos pataikė tik 9 minutę, o daugiausiai J.Valančiūno pastangomis mūsiškiai tuo metu jau pirmavo 25:1.

„Kiekvieną sykį bandome kažką pridėti, susižaisti. Šviežias startas, dar net savaitės nesame kartu. Bandome uždėti tuos taškus ant „i“. Ko trūksta? Susižaidimo, derinių, derinių opcijų (išpildymo). Esame jauna rinktinė, tikrai pajėgi, visi norime, esame ištroškę pergalių, galime tikrai daug ką nuveikti, bet reikia kibti į darbą“, – pabrėžė J.Valančiūnas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Jonas Valančiūnas

Naujasis rinktinės kapitonas buvo didžiausias galvos skausmas suomiams. „New Orleans Pelicans“ vidurio puolėjas pelnė 18 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių.

D.Sabonis, kaip ir Kristupas Žemaitis, pridėjo po 10 taškų. „Sacramento Kings“ aukštaūgis dar sugriebė 9 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus (daugiausiai komandoje).

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Domantas Sabonis

Lietuva: Jonas Valančiūnas 18 (10 atk. kam.,), Domantas Sabonis (9 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Kristupas Žemaitis – po 10, Rokas Jokubaitis ir Ignas Brazdeikis – po 9, Gytis Masiulis 8, Lukas Lekavičius ir Martynas Echodas – po 6, Rokas Giedraitis 5, Arnas Butkevičius 4, Marius Grigonis 2, Eigirdas Žukauskas 0.

Suomija: Olivier Nkamhoua 12, Shawnas Huffas ir Mikaelis Jantunenas – po 7.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lietuvos krepšinio rinktinės padėka sirgaliams

Ketvirtas kėlinys

40 min. Pergalė 87:52.

38 min. Dėjimų šou tęsiasi. Galingai pasižymi G.Masiulis ir K.Žemaitis (85:46).

37 min. Neatsargus lietuvių perdavimas ir gražesnė suomių ataka – dėjimas greitajame puolime (81:46).

33 min. Pataiko ir L.Lekavičius, o skirtumas net... 40 taškų (75:35).

32 min. Pirmuosius savo taškus pelno A.Butkevičius, o JV sąskaitoje, po dar vieno dėjimo – jau 18 (71:34).

Trečias kėlinys

30 min. Šeimininkų pranašumas nekelia jokių abejonių (67:32).

27 min. Lietuviai ima linksmintis. R.Giedraitis įskraidina tritaškį, o D.Sabonis prideda galingą dėjimą greitoje atakoje (65:26).

24 min. Iggy! Pagaliau iš toli pataiko ir kažkas kitas, ne tik R.Jokubaitis. Skirtumas – jau 30 taškų (56:26).

21 min. Lietuvių dominavimas po varžovų krepšiu tęsiasi – jau 14 (!) puolime atkovotas kamuolys. Šįkart netaiklų savo metimą pakartoja D.Sabonis (53:24).

Antras kėlinys

20 min. Kėlinį dviem rezultatyviomis atakomis užbaigia K.Žemaitis. Lietuviai priekyje 51:24.

18 min. Vienintelis iš toli kol kas pataiko R.Jokubaitis – antrasis jo tritaškis (45:22).

14 min. Nesmagus epizodas – JV baudžiamas jau trečia asmenine pražanga. Kapitonas klausiamai žiūri į teisėjus ir sėda ant atsarginių suolo.

11 min. Suomiai bando trigubinti gynybą prieš J.Valančiūną, tačiau ir tai neveikia. Naujasis rinktinės kapitonas renka kamuolius, taškus arba provokuoja pražangas (31:9).

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinio pabaigoje suomiai kiek išsijudina, bet skirtumas – milžiniškas (29:9).

9 min. Suomiai pagaliau pataiko pirmąjį metimą iš žaidimo ir už tai svečiams audringai paploja ir Lietuvos rinktinės sirgaliai (25:3).

7 min. Lietuvių gynyboje stringantys suomiai ir toliau daužo „Avia Solutions Group“ arenos lanką netaikliais metimais, o šeimininkai po dar vieno gražios atakos, kurią užbaigia nuo suolo pakilęs I.Brazdeikis, įgyja jau 20 taškų pranašumą (21:1).

5 min. Sąskaitą atsidaro ir D.Sabonis (15:1). Suomių metimai kol kas skrieja pro šalį.

4 min. Vauu! Sužaidus vos 3 minutes su puse J.Valančiūno sąskaitoje jau 10 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai! Suomių treneris prašo pasitarimo (13:1).

3 min. J.Valančiūnas ir toliau dominuoja. Renka kamuolius nuo varžovų galvų ir verčia taškus su pražangomis. JV sąskaitoje jau 8 taškai. R.Jokubaitis prideda tritaškį (11:1).

1 min. JV vėl galingai atidaro rungtynes – du taškai su varžovo pražanga (3:0). Gynyboje R.Jokubaitis prideda bloką.

Lyginant su vakar dienos rungtynėmis, rinktinės starto penkete – vienas pasikeitimas: kartu su R.Jokubaičiu, M.Grigoniu, D.Saboniu ir J.Valančiūnu susitikimą pradės ne I.Brazdeikis, o A.Butkevičius.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lietuvos krepšinio rinktinė

Trečiadienį Kaune lietuviai suomius pranoko 76:61. Mūsiškiams tai buvo pirmosios rungtynės pasipildžius ryškiausiomis žvaigždėmis – Domantu Saboniu ir Jonu Valančiūnu.

Trenerio sprendimu susitikimą Vilniuje praleido Tomas Dimša, Donatas Tarolis, Laurynas Birutis ir traumuotas Mindaugas Kuzminskas. Pastarieji du nežaidė ir trečiadienį Kaune, o šansą pasirodyti šįkart gavo Kristupas Žemaitis ir Gytis Masiulis.

Europos čempionatui su šalies nacionaline komanda šiuo metu ruošiasi 16 kandidatų. K.Maksvytis teigė, kad po šių rungtynių šis skaičius sumažės iki 14-15.

Suprasti akimirksniu: rinktinės kandidatai

• Rokas Jokubaitis („Barcelona“, Ispanija)
  • Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“)
  • Kristupas Žemaitis (Vilniaus „Wolves“)
  • Marius Grigonis (Atėnų „Panathinaikos“, Graikija)
  • Arnas Butkevičius (Kauno „Žalgiris“)
  • Tomas Dimša (Trevizo „NutriBullet“, Italija)
  • Ignas Brazdeikis („Orlando Magic“, NBA)
  • Rokas Giedraitis (Vitorijos „Baskonia“, Ispanija)
  • Mindaugas Kuzminskas (be klubo)
  • Donatas Tarolis (Oradijos CSM, Rumunija)
  • Eigirdas Žukauskas (Bursos „Tofaš“, Turkija)
  • Gytis Masiulis (Vilniaus „Rytas“)
  • Domantas Sabonis („Sacramento Kings“, NBA)
  • Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“, NBA)
  • Laurynas Birutis (Kauno „Žalgiris“)
  • Martynas Echodas (Vilniaus „Rytas“)

Besiruošdama Europos čempionatui Lietuvos rinktinė iš viso sužais 7 kontrolines rungtynes. Po pergalių prieš Estiją (84:70 ir 90:88) bei Suomiją (76:61) namuose mūsiškiai vyks į Ispaniją, kur rugpjūčio 16 d. Gran Kanarijoje pasitikrins jėgas su Ispanija. Rugpjūčio 18 d. su ispanais atsakomasis susitikimas vyks Vilniuje, o paskutinis draugiškas mačas šią vasarą numatytas rugpjūčio 19 d. (Vilniuje) su Nyderlandais.

Paskutinę rugpjūčio savaitę lietuvių dar lauks 2023 m. pasaulio taurės atrankos mačai su Vengrija (rugpjūčio 24 d. išvykoje) ir Juodkalnija (rugpjūčio 27 d. Kaune). „Eurobastet 2022“ prasidės rugsėjo 1-ąją.