2019 01 19

Pasvalyje – įspūdingi individualūs pasirodymai ir „Pieno žvaigždžių“ pergalė po pratęsimo

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pergalę po pratęsimo iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (10-9), namuose panaikinusios 17 taškų deficitą ir 110:107 (19:24, 21:27, 36:21, 14:18, 20:17) nugalėjusios Alytaus „Dzūkiją“ (6-13).
Žygimantas Skučas
Žygimantas Skučas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Dzūkijos“ komanda po geros pirmosios mačo dalies turėjo solidų 11 taškų pranašumą, kurį dar padidino po ilgosios pertraukos – 57:40. Vis tik tada „Pieno žvaigždės“ spurtavo ir iniciatyvą perėmė.

Ketvirto kėlinio pabaigoje Vytautas Šulskis realizavo du baudos metimus, išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį (90:88) ir „Dzūkijai“ paliko 17 sekundžių. Dominykas Domarkas spėjo išlyginti rezultatą.

Pratęsime „Pieno žvaigždės“ turėjo 9 taškų persvarą (105:96), tačiau dzūkai sugebėjo išlaikyti intrigą iki pat paskutinių sekundžių.

Likus 5,8 sek. iki pratęsimo pabaigos Jay Threattas baudų metimais padidino „Pieno žvaigždžių“ persvarą iki trijų taškų (109:106), tačiau D.Domarkas išprovokavo pražangą atakuodamas iš toli.

Vis dėlto „Dzūkijos“ krepšininkas prametė antrąjį baudos metimą ir antrojo pratęsimo nebeišplėšė.

Nugalėtojams 24 taškus pelnė Žygimantas Skučas (7 atk. kam., 32 naud.), 21 – Tomas Lekūnas, 20 – J.Threattas.

„Dzūkijai“ 30 taškų surinko Paulius Petrilevičius (9 atk. kam., 39 naud.), 24 – Artūras Jomantas (7 atk. kam., 5 rez. perd., 38 naud.), 23 – D.Domarkas (12 atk. kam., 30 naud.).

Pasvalio komandos treneris Gediminas Petrauskas pasidžiaugė, kad atsitiesti leido pirmąkart sezone taikyta zoninė gynyba.

„Tai – vienos tų rungtynių, kai labiausiai džiugina pergalė. Buvo labai daug broko gynyboje, puolime, atsitvėrimuose, susikalbėjime. Turime pasveikinti varžovus – jie atvyko nusiteikę rimtai, turėjome tai žinoti. Daug kalbėta, kad kelios pergalės neturi užliūliuoti.

Šiek tiek trūkome fiziškumo pirmomis minutėmis, kuo pasižymi „Dzūkija“, apsiginti negalėjome, automatiškai nebuvo ir greitų atakų, o jie išnaudojo visas mūsų klaidas“, – komentavo G. Petrauskas.

Andrejus Urlepas buvo patenkintas didžiąja rungtynių dalimi.

„Skaudus pralaimėjimas. Žaidėme gerai, išskyrus trečią kėlinį, kur darėme klaidų. Trečią kėlinį pradėjome gerai, susikrovėme pranašumą, bet tada prasidėjo blogi dalykai. Varžovai pataikė svarbius tritaškius, buvome arti, bet koks skirtumas? Svarbiausia, laimi ar pralaimi“, – kalbėjo „Dzūkijos“ strategas.