2018 06 16

Per žingsnį nuo aukso: primirštą ginklą ištraukęs „Žalgiris“ palaužė „Lietuvos rytą“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai surakino Vilniaus „Lietuvos rytą“ per trečią kėlinį ir iškovojo pergalę 82:78 (23:25, 16:18, 24:9, 19:26) ketvirtosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse. Finalo serija gali baigtis pirmadienį Kaune, nes dabar „Žalgiris“ pirmauja 3-1.
Beno Udrihas
LKL 4-osios finalo rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Kauno „Žalgiris“ / Alfredo Pliadžio nuotr.

Beno Udrihas pagaliau parodė ryžtą anksčiau pabaigti sezoną ir padėjo Kauno „Žalgiriui“ pasiekti trečią pergalę finale.

B.Udrihas per pirmąsias trejas finalo rungtynes nebuvo pelnęs nė taško, tačiau šeštadienį Vilniuje įmetė 16 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir nuvedė paskui save žalgiriečius.

Išmintingai komandos atakoms dirigavęs slovėnas puikiai pakeitė strigusį Keviną Pangosą, o nuo atsarginių suolo pakilęs Artūras Milaknis pažėrė du tritaškius trečiajame kėlinyje ir „Žalgiris“ atsidūrė per žingsnį nuo aštuntojo titulo iš eilės.

Tai nebuvo lengva, nors žalgiriečiai pataikė 5 tritaškius per trečią kėlinį ir buvo įgijęs dviženklę persvarą. Rimo Kurtinaičio treniruojami vilniečiai kovėsi iki pabaigos ir sumažino skirtumą iki keturių taškų.

„Kai agresyviai giniesi, tada lengviau ir puolime. Gerai, kad trečiajame kėlinyje buvome agresyvūs, – BTV sakė Paulius Jankūnas. – Iki šiol Brandonas Daviesas žaidė kaip Dievas, „Lietuvos rytas“ jam skyrė daugiau dėmesio, bet laisvės įgijo kiti mūsų žaidėjai. Pas mus visi gali būti pavojingi.“

Penktasis finalos mačas pirmadienį bus žaidžiamas Kaune, kur „Žalgiris“ laimėjo dvejas finalo rungtynes (96:83 ir 90:80).

Šią savaitę pirmą pergalę nuo 2011 m. lygos finale pasiekęs „Lietuvos rytas“ šįkart žaidė simpatišką greitą krepšinį iki pertraukos, bet įstrigo svečių gynyboje per trečią kėlinį, kurį pralaimėjo 9:24.

7,6 tūkst. sirgalių Vilniuje šeštadienį matė kovą iki pabaigos, tačiau rizika ir spurtas buvo pernelyg vėlyvi.

Vilniaus komandai Martynas Echodas pelnė po 16 taškų, bet žalgiriečiai šįkart pristabdė buvusius vilniečių atakų lyderius finalo serijoje Louką Mavrokefalidį ir Chrisą Kramerį, kurių sąskaitose liko po 7 taškus.

„Lietuvos rytas“: Martynas Echodas 16, Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis po 14, Chrisas Krameris ir Loukas Mavrokefalidis po 7, Travisas Petersonas ir Benas Madgenas po 6, Jimmie Baronas 5, Mindaugas Lukauskis 3.

„Žalgiris“: Beno Udrihas 16, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas ir Aaronas White'as po 9, Axelis Toupane'as 8, Kevinas Pangosas 6, Vasilije Micičius ir Edgaras Ulanovas po 4.

Svarbiausius ketvirtojo finalo mačo Vilniuje fiksavo 24sek.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Nors „Žalgiris“ pasiekė kelias kvailas klaidas paskutinę minutę, galiausiai pasiekė pergalę ir padidino persvarą finalo serijoje 3:1.

39 min. Vilniečiai žemina penketą, bet atstumas vis dar 10 taškų: 64:74.

38 min. Jau 12 klaidų padarė vilniečiai, nors iki pertraukos pamestų kamuolių buvo dusyk mažiau. 62:74 Kauno klubo naudai.

35 min. B.Udrihas jau pelnė 16 taškų. Slovėno vedamas Kauno klubas tolsta. „Lietuvos rytas“ atsiliko 61:74.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./LKL 4-osios finalo rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kauno „Žalgiris“

32 min. Galbūt per ilgai ant atsarginių suolo laikytas M.Girdžiūnas prisiminė taškų skonį. M.Echodas įdėjo, praėjęs pro stovintį A.Kavaliauską – 57:65 „Žalgirio“ naudai.

Trečiasis kėlinys

30 min. Per kėlinį „Lietuvos rytas“ kaip reikiant užstrigo, pralaimėjęs 10 minučių atkarpą 9:24. Šeimininkai atsiliko 52:63.

28 min. Žalgiriečių gynyba per trečią kėlinį yra tvirta kaip uola. Kai dar ir A.Toupane'as ir Paulius Jankūnas pataikė po tritaškį, skirtumas svečių šoktelėjo iki 47:60. Šį kėlinį vilniečiai pralaimi 4:21.

25 min. B.Udrihas šįkart atstoja stringantį K.Pangosą. Po slovėno dvitaškio 47:54 Kauno komandos naudai. Tai didžiausia svečių persvara.

24 min. Š.Jasikevičius pasiuto, kad teisėjai neskyrė nesportinės pražangos R.Giedraičiui, kai šis sviedė kamuolį. Net savo asistentą Darių Maskoliūną atstūmė. Kova emocinga, lygi ir atkakli.

22 min. A.Milaknio ranka dega! Jis pataikė jau trečią tritaškį. Pirmajame finalo mače surinkęs 24 taškus jis buvo nematomas per kitas dvejas rungtynes, bet šiandien vėl sugrįžo. 45:47 „Žalgiris“ jau priekyje.

Antrasis kėlinys

20 min. M.Girdžiūnas tritaškiu uždarė pirmąją rungtynių dalį – 43:39.

Iki pertraukos jis ir pelnė „Lietuvos rytui“ daugiausiai taškų – 11. M.Echodas pridėjo 8, R.Giedraitis – 7.

„Žalgirio“ gretose kiek netikėtai rezultatyviausiai per du kėlinius žaidė B.Udrihas, jau pelnęs 7 taškus. B.Daviesas ir A.White'as surinko po 6.

19 min. Vilniečiai pirmauja kovoje dėl kamuolių 17:11, nors trečiajame serijos mače Kaune kovą po lenta pralaimėjo net 20:42. O rezultatas 38:36 vilniečių naudai. Tai turėtų patikti Vilniaus komandos sirgaliams, ypač tiems, kurie sėdi pirmoje eilėje.

17 min. Pirmaujanti komanda nepasikeitė, bet krepšinis tapo labiau gynybinis, ekipos dažniau klysta.

15 min. M.Echodas jau pelnė 8 taškus. Jis buvo rezultatyviausias aikštėje, kai šeimininkai pirmavo 34:30.

13 min. Koks rezultatyvus ir greitas krepšinis! Komandos eina NBA arba Kinijos lygos ritmu. Toks žaidimas tinka vilniečiams, kurie yra priekyje 32:28.

11 min. A.Milaknis paleido tritaškę bombą iš septynių metrų. 25:26 „Žalgirio“ naudai.

Pirmasis kėlinys

10 min. Jimmy Baronas pasirodė aikštėje. Vilniaus komandos snaiperis šioje serijoje žaidė tik pusantros minutės, nors yra sveikas kaip ridikas. Tiesiog R.Kurtinaitis ėmė nepasitikėti amerikiečio atletiškumu, kai šis sugalvojo mesti svorį. Dingo keli kilogramai, bet taiklumas nedingo. J.Barono tritaškis padėjo Vilniaus komandai laimėti pirmą kėlinį 25:23.

Alfredo Pliadžio nuotr./Jimmy Baronas

9 min. Beno Udrihas pataikė savo firminį dvitaškį. Tai pirmieji buvusio NBA krepšininko taškai LKL finalo serijoje. Per pirmąsias trejas finalo rungtynes slovėnas nepasižymėjo taškais.

8 min. Š.Jasikevičiaus komandos gynyba beveikia. Vilniečiai jau sumetė 20 taškų ir pirmauja 20:15.

7 min. Rokas Giedraitis galingai įsitraukė į mačą. Jis nuėmė kamuolį A.White'ui nuo galvos ir įrideno dvitaškį. 16:13 „Lietuvos ryto“ naudai.

5 min. M.Girdžiūnui krepšys platus kaip Baltijos jūra. Jo metimai iš vidutinio nuotolio nelengvi, bet taiklūs – Vilniaus komandos gynėjas pajuto ritmą rungtynėse, kurios prasidėjo lygiai – 10:10.

3 min. Koks M.Echodo blokas! Jis nupūtė E.Ulanovo greitą ataką.

1 min. Vilniečių ultros išskleidė plakatą. Hm, kažkur matyta idėja. Prieš porą metų Poznanės „Lech“ futbolo fanai tokiu pačiu kvailu užrašu sutiko Vilniaus „Žalgirį“ Lenkijoje. Apgailėtina.

zalgiris-vilnius.lt nuotr./Lenkijos sirgalių plakatas: „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Mindaugas Girdžiūnas, Benas Madgenas , Mindaugas Lukauskis, Travisas Petersonas, Martynas Echodas.

„Žalgirio“ starto penketas: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane'as, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.