2025-04-25 15:34

Pirmasis Buzelio treneris – apie Lietuvos krepšinio DNR, brolį Vincą ir viziją Matui

Iš Rusijos kilęs, bet Čikagoje jau senokai šaknis įleidęs Dmitrijus Piršinas buvo tas krepšinio specialistas, kurio rankose prieš maždaug 8-erius metus atsidūrė aukštas, liesas ir greitas plaukikas Matas Buzelis.

Ilgamečio Lietuvos rinktinės fizioterapeuto Aido Buzelio ir Kristinos Jankauskaitės, žaidusios Lietuvos jaunimo rinktinėse, sūnus išsiskyrė ilgomis galūnėmis, ūgiu ir įgūdžių paketu.

„Nujautėme, kad Matas – ypatingas. Buvo labai įdomu su juo dirbti“, – teigė antrą kartą gyvenime į Lietuvą atvykęs 39-erių D.Piršinas.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Matas Buzelis ir Dmitrijus Piršinas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Matas Buzelis ir Dmitrijus Piršinas

„Pirmas buvau pernai, kai Mato vardo turnyras čia vyko pirmąjį sykį. Puikus turnyras, energija, talentingi žaidėjai – man čia labai patinka“, – pildė krepšinio specialistas, kurio rankose tobulėja ir trejais metais jaunesnis Mato brolis Vincas.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Matas ir Vincas Buzeliai bei Dmitrijus Piršinas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Matas ir Vincas Buzeliai bei Dmitrijus Piršinas

Pokalbiui su žurnalistais D.Piršinas sustojo po treniruotės su kurčiaisiais vaikais, plačiau papasakojęs apie pirmuosius M.Buzelio žingsnius krepšinyje, kartu atvykusį brolį Vincą ir Mato ryšį su Jonu Valančiūnu.

„Čia tikrai labai smagu, – įspūdžiais po treniruotės su kurčiaisiais dalinosi D.Piršinas. – Nežinau, ar vaikai tikėjosi, kad dirbsime taip sunkiai, bet man atrodo, kad jiems patiko. Man tai tikrai patiko!“

– Šis turnyras skirtas vaikams iki 13 metų. Galbūt tai primena ir pirmąsias jūsų pažinties su M.Buzeliu dienas?

– Taip, būtent tokio amžiaus jis pradėjo. Matui tada buvo apie 12–13 metų, kaip ir šiems vaikams. Matau ir pažįstamų veidų, kurie čia žaidė ir pernai. Smagu, užsimezga ryšys.

– Ar Matas buvo išskirtinis vaikas? Iš karto galėjote pasakyti, kad jis vieną dieną žais NBA?

– Tikslus susidėliojome aštuntoje klasėje, kai jam buvo 14 metų. Jis apsisprendė rimtai žaisti krepšinį. Iki tol jis buvo tikrai geras plaukikas, bet pamilo krepšinį (šypteli). Tai, kad jis plaukė, jam vėliau tikrai labai padėjo judėti taip, kaip jis juda aikštelėje, būdamas tokio ūgio. Nujautėme, kad Matas – ypatingas. Buvo labai įdomu su juo dirbti. Išskirčiau ir jo darbo etiką. Jis dirba itin sunkiai.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Matas Buzelis
Lukas Balandis / BNS nuotr./Matas Buzelis

– Pats Matas sako, kad nori būti geriausiu krepšininku pasaulyje. Įmanoma?

– Jo ribos yra pats dangus. Jis turi viską – kūną, įgūdžius, mąstymą. Lieka tik sunkus darbas.

– Matas atvyko kartu su broliu Vincu. Kaip krepšinyje sekasi jam?

– Jis taip pat puikus! Matas ir Vincas – šiek tiek skirtingi, bet dirbu su Vincu nuo mažų dienų. Jis bus krepšininkas.

– Kokie jūsų ir Mato santykiai yra dabar? Jam žaidžiant NBA?

– Sezono metu jis dirba su „Bulls“ komanda. Kartais apsilankau jų treniruotėse, pažįstu jų trenerių štabą. Daug bendraujame apie Matą ir jo tobulėjimą. Kai turime laiko, pasižiūrime jo žaidimo įrašus ir t.t. Sezonui pasibaigus, Matas keliauja į salę ir imamės darbo.

Getty Images via AFP nuotr./Matas Buzelis
Getty Images via AFP nuotr./Matas Buzelis

– Kokią įsivaizduojate Mato ateitį NBA lygoje?

– Jei situacija bus tinkama ir viskas dėliosis naudingai jam, aš tikiu, kad jis gali būti „All-Star“ žaidėjas.

– Užsiminėte, kad esate antrą kartą Lietuvoje. Ką išskirtumėte?

– Lietuvišką krepšinio DNR. Maža šalis, bet tiek daug krepšinio ir talentų. Žinau, kad naujoji jūsų federacija bando pataisyti kai kuriuos dalykus jaunių krepšinyje. Tokie žmonės kaip Linas Kleiza prisijungė prie vyrų rinktinės. Jaučiu, kad žengiami žingsniai teisinga linkme. Vienas iš jų – tokie turnyrai kaip šis. Jame galima pamatyti, kas vyksta krepšinio pasaulyje, atidaryti duris kitiems. Tai – labai padeda.

– Geras M.Buzelio bičiulis yra Jonas Valančiūnas, kuris taip pat turi savo vardo krepšinio stovyklą. Galbūt JV ir buvo Mato įkvėpimas?

– Pažįstu Matą ir jo tėvus. Žinau, kad jie visada norėjo duoti kažką atgal, o šis turnyras – vienas iš būdų tai padaryti. Turime didelę lietuvių bendruomenę Čikagoje, kiek žinau, geri draugai jiems padeda ir su šiuo turnyru. Manau, jis tik augs ir kasmet bus vis didesnis.

COVID-19 pandemijos metu Matas ir JV leido laiką tame pačiame name, jie nuolat treniravosi drauge. Jonas yra labai patyręs žaidėjas, jis daro tikrai didelę įtaką Matui, visada gali duoti patarimą. Mato tėtis Aidas taip pat daug metų dirbo su rinktine, puikiai sutaria su JV ir (Domantu) Saboniu. Puiku, kai tokie žmonės yra tavo draugai.

VIDEO: Matas Buzelis atvyko į Vilnių: atsakymo apie rinktinę neturėjo
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą