2019 03 30

Krepšinio pelkė Vilniuje: „Rytas“ iškovojo svarbią pergalę prieš „Neptūną“

Šeštadienio pavakarę „Siemens“ arenoje susirinkę krepšinio mylėtojai pamatė reto klampumo mačą. Dėl antrosios vietos LKL turnyro lentelėje susitiko Vilniaus „Rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“, o pergalę 70:52 (15:14, 12:15, 11:11, 30:12) po puikaus spurto ketvirtajame kėlinyje ištraukė sostinės komanda.
Tomas Delininkaitis ir DJ Seeley
LKL dvikova: „Rytas“ - „Neptūnas“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pirmas kėlinys buvo kupinas netaiklių metimų. Vilniečiai atakavo 35 proc. (5/14 met.), klaipėdiečiai – 37 proc. (6/16) taiklumu.

Klampus krepšinis tęsėsi ir antrajame kėlinyje, kurį 15:12 laimėjo „Neptūnas“. Į didžiąją pertrauką klaipėdiečiai išėjo pirmaudami 29:27.

Ilgosios pertraukos metu kardinalių pokyčių neįvyko. Per daugiau nei pusę trečiojo kėlinio vilniečiai buvo sukrapštę vos tris taškelius, „Neptūnas“ – visus septynis. Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą svečiai pirmavo dviem taškeliais (40:38).

Atrodo, kad Dainius Adomaitis sureguliavo komandos snaiperių taikiklius per pertaukėlę tarp kėlinių, mat ketvirtojo kėlinio pradžioje Mindaugas Girdžiūnas ir Derekas Needhamas smeigė tris tolimus metimus paeiliui ir sukrovė vilniečiams dviženklį pranašumą (52:42). Šios persvaros aikštės šeimininkai nepaleido iki finalinio švilpuko.

Pergalė „Rytui“ leido įsitvirtinti antroje LKL lentelės vietoje (21-6). Klaipėdiečiai atsilieka vienu laimėjimu. Antra pozicija, jei ją vilniečiai išlaikys, bus labai svarbi atkrintamosiose, kur D.Adomaičio auklėtiniai įgytų namų aikštės pranašumą.

Eimantas Bendžius, pataikęs 2 tolimus metimus iš 9, buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose su 16 taškų.

Arciomas Parachouskis surinko 13 taškų ir atkovojo net 14 atšokusių kamuolių.

Kovą po lenta „Rytas“ laimėjo 42:33. Abi komandos prastai dalinosi kamuoliu: vilniečiai atliko 9, o klaipėdiečiai 7 rezultatyvius perdavimus.

„Rytas“: E.Bendžius 16 (6 atk. kam. 2/9 trit.), A.Parachouskis 13 (14 atk. kam.), M.Girdžiūnas 12, D.Needhamas 11.

„Neptūnas“: G.Masiulis 9 (7 atk. kam.), P.Dambrauskas 8, D.Gailius ir L.Kisielius po 7.

Rungtynių eiga. Vilniaus „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 70:52

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Neptūnas“

39 min. „Rytas“ užtikrintai žygiuoja link pergalės – 66:52.

37 min. G.Masiulis pataikė tritaškį, o S.Galdikas prasižengė penktąjį kartą.

36 min. „Rytas“ žaidė sėkmingiau ir po D.Needhamo dvitaškio jau pirmavo 16 taškų skirtumu – 60:44.

34 min. D.Needhamas taip pat pataikė iš toli. „Ryto“ puolimas užsikūrė – 52:42.

33 min. K.Maksvytis gavo techninę pražangą, o M.Girdžiūnas smeigė dar vieną tritaškį – 49:40.

32 min. D.Needhamas ir M.Girdžiūnas kelia žiūrovus iš vietų. Vilniečiai įgijo persvarą – 45:40.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Neptūnas“ 38:40

30 min. T.Delininkaitis susuko galvą M.Echodui ir pelnė du taškus.

27 min. J.Grantas įspūdinai sudrebino vilniečių krepšį dėjimu iš viršaus – 38:34.

26 min. O.Olisevičius padidino svečių persvarą jau iki šešių taškų. Tokiose nerezultatyviose rungtynėse šis pranašumas atrodo apčiuopiamas – 36:30.

25 min. K.Maksvytis flirtuoja su technine pražanga. Jo komanda vis dar priekyje – 34:30.

23 min. P.Dambrauskas po prasiveržimo padidino „Neptūno“ persvarą, o A.Parachouskio metimą blokavo J.Grantas – 32:29.

22 min. Pirmos dvi minutės prabėgo be taškų.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Neptūnas“ 27:29

20 min. Kėlinio finišas sėkmingesnis buvo „Neptūnui“, kuris į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 29:27.

19 min. G.Masiulis su mėsomis sukrovė iš viršaus, svečiai atsilieka taškeliu – 26:27.

18 min. G.Masiulis puikiai susitvarkė su M.Girdžiūnu, jam taškais atsakė D.Needhamas. A.Parachouskis pakibo ant lanko po puikaus D.Needhamo perdavimo. „Rytas“ toliau laiko trijų taškų pranašumą – 27:24.

15 min. Per pusę kėlinio „Rytas“ pelnė 6 taškus, „Neptūnas“ – 4. Vilniečiai pirmauja – 21:18.

13 min. M.Girdžiūnas per vieną ataką susirinko du blokus. „Rytas“ laikosi priekyje – 19:15.

11 min. A.Butkevičius nubėgo nuo kranto iki kranto ir galingu dėjimu pakėlė žiūrovus iš vietų – 17:14.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Neptūnas“ 15:14

10 min. A.Butkevičius tritaškiu išvedė šeimininkus į priekį – 15:14.

8 min. Rungtynės kol kas nerezultatyvios – 12:12.

6 min. L.Williamsas smeigė tolimą metimą ir dar padidino „Neptūno“ persvarą, kurią tuoj pat dviem tritaškiais iš eilės panaikino E.Bendžius – 10:10.

4 min. D.Needhamo mažą ūgį išnaudoja varžovai. Amerikietis prasižengė antrąjį kartą. P.Dambrauskas padidino svečių persvarą – 5:2.

1 min. A.Parachouskis rungtynes atidarė dėjimu iš viršaus, o jam tritaškiu atsakė P.Dambrauskas. Mėlynieji priekyje – 3:2.

Startiniai komandų penketai:

„Rytas“: Derekas Needhamas, D.J.Seeley, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Arciomas Parachouskis.

„Neptūnas“: Paulius Dambrauskas, Kyle'as Weaveris, Deividas Gailius, Gytis Masiulis, Jerai'us Grantas.