2018 09 09

Skambus broliškas sprigtas: Lietuvos rinktinė neturėjo šansų prieš Latviją

Lietuvos rinktinei broliškos rungtynės baigėsi antausiu. Draugiškoje akistatoje Dainiaus Adomaičio vadovaujama nacionalinė komanda 80:97 (19:23, 18:22, 19:23, 22:26) krito prieš Latviją.
Adas Juškevičius ir Mindaugas Kuzminskas
Draugiškos rungtynės: Lietuva – Latvija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nors pačioje mačo pradžioje atrodė, kad lietuviai užkūrė puolimo variklį, vėliau jis pradėjo čiaudėti, o tritaškius sėkmingai mėtę svečiai išsiveržė į priekį.

Vos 35 proc. taiklumu iki pertraukos krepšį atakavę Lietuvos krepšininkai rūbinėje turėjo apie ką pakalbėti, mat į pertrauką komandos išsiskyrė latviams pirmaujant 8 taškais (37:45).

Atrodė, kad išvados padarytos, kai Edgaras Ulanovas ir Mantas Kalnietis šovė po tritaškį trečiojo kėlinio pradžioje, tačiau ant emocinės bangos Lietuvos komanda neužlipo. Priešingai, vėliau gynyba aižėjo lyg pavasarinis ledas, o latviai greitai atstatė pirmoje mačo pusėje turėtą dviženklį pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinės renesansas neįvyko. Svečiai ir toliau išdarinėjo viską, ką tik norėjo lietuvių gynyboje, o, likus žaisti 5 minutes, skirtumas pasiekė ir 20-ties taškų ribą. Likęs laikas tebuvo formalumas, o broliai Latviai viešnagę Vilniuje užbaigė skambia pergale.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Draugiškos rungtynės: Lietuva – Latvija

Lietuvos komanda dvitaškius metė 44 proc. taiklumu (15/34), o tritaškius – 33 proc. (10/30).

Latviai taikliau atakavo ir iš dviejų (16/33 dvit., 49 proc.), ir iš trijų 15/31 trit., 48 proc.) taškų zonos.

Lietuva: E.Želionis 15, M.Kuzminskas (3/11 met.) ir M.Kalnietis po 11, E.Bendžius 9 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 8 (1/5 dvit.), E.Kairys ir A.Gudaitis (7 atk. kam.) po 7, L.Lekavičius 6.

Latvija: M.Meieris (10 atk. kam.), R.Lomažas ir J.Timma (4/10 trit., 7 atk. kam.) po 18, A.Škele ir J.Strelniekas po 10.

Lietuvai šio lango metu neatstovauja NBA žaidėjai, taip pat į Atėnų AEK persikėlęs Jonas Mačiulis bei „Žalgirio“ krepšininkai, išskyrus Edgarą Ulanovą.

Latviai savo sudėtyje neturi tokių svarbių žmonių kaip Kristapas Porzingis, Dairis ir Davis Bertaniai, Žanis Peineris, Ronaldas Šmitas, Rodionas Kurucas, Anžejus Pasečnikas.

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankoje rugsėjo 14 ir 17 dienomis susitiks su Kroatija ir Olandija.

Rungtynių eiga. Lietuva – Latvija

Ketvirtas kėlinys

40 min. Nugalėtojo klausimo šiose rungtynėse nebėra – 75:94.

38 min. Dar vienas E.Želionio tritaškis – 73:87.

37 min. E.Želionis ir E.Kairys pataikė po tritaškį ir kiek aptirpdė svečių pranašumą – 68:83.

35 min. K.Vecvagaras pataikė tritaškį ir skirtumas išaugo jau iki 19 taškų – 59:78.

33 min. A.Juškevičius paleido jau antrą tolimą metimą, nelietusį lanko , A.Gudaitis sumetė baudų metimus – 59:75.

31 min. Latviai kėlinį pradėjo tolimu metimu, M.Kuzminskas visiškai laisvas šovė pro šalį – 56:71.

Trečias kėlinys

30 min. M.Kuzminskas prasiveržė pro galinę liniją, tačiau nesugebėjo įdėti iš viršaus. Vis tik savo nesėkmę kompensavo tritaškiu paskutinę kėlinio sekundę – 56:68.

27 min. A.Gražulis pelnė du taškus su E.Bendžiaus pražanga. Lietuviai leidžia varžovams puolime išdarinėti beveik viską, ką šie sumano – 49:62.

26 min. M.Kalnietis nuo suolo bandė žadinti prisnūdusius komandos draugus, leidusius kartoti metimą varžovams – 46:57.

25 min. Ant geros bangos lietuviai neišsilaikė. Nesėkmingos atakos ir latvių dūriai vėl atstatė dviženklę persvarą – 43:54.

22 min. D.Adomaitis rodė į laikrodį, kai A.Juškevičius prasižengė iki latvių atakos pabaigos likus 1,6 sek. E.Ulanovas kėlinį atidarė tritaškiu, iš to paties taško jau kitoje atakoje įšovė ir M.Kalnietis – 43:45.

Antras kėlinys

20 min. A.Juškevičius greitos atakos metu švystelėjo tritaškį, bet kamuolys net nelietė lanko. Po dviejų kėlinių – 37:45.

18 min. M.Kalnietis pelnė labai reikalingus taškus ir pagaliau pakėlė ant kojų „Siemens“ areną. Tiesa, svečiai vis dar laikėsi priekyje – 37:45.

17 min. Lietuvos žaidimas pilnas broko, latviai sėkmingai bėgo tolyn – 32:43.

15 min. Jau 13 taškų surinkęs J.Timma sėdo ant suolo. Latvių lyderis turi 3 asmenines pražangas – 30:36.

14 min. Tokie epizodai gali iššaukti ir rimtesnę kovą: abiejų komandų krepšininkai griuvinėjo aikštėje siekdami pasiimti kamuolį. Tiesa, jokio priešiškumo nėra – žaidėjai draugiškai pakėlė vienas kitą nuo parketo – 26:31.

13 min. Lietuvišką taškų badą nutraukė L.Lekavičiaus tritaškis – 24:28.

12 min. A.Škele įsmeigė dar vieną tolimą latvių metimą. Sveičia jau pataikė 6 tritaškius – 21:26.

Pirmas kėlinys

10 min. J.Tima įsmeigė tritaškį per A.Gudaičio rankas, E.Želionis prasižengė puolime. Apsigynę lietuviai dar turėjo 6 sekundes, bet E.Bendžiui metimo atlikti nepavyko – 19:23.

7 min. E.Kairys vos pasirodęs aikštėje sugriebė kamuolį puolime ir pataikė abu baudų metimus, tačiau tada dukart suklydo komandinėje gynyboje – 13:14.

5 min. Rungtynes abi ekipos pradėjo gan sėkmingai, tačiau vėliau keletas atakų baigėsi nesėkmingai. J.Strelniekas įsmeigė tritaškį, tolimu metimu atsakė ir M.Kalnietis – 11:9.

1 min. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, kurias užbaigė M.Kuzminskas, A.Gudaitis ir J.Strelniekas – 4:2.

Komandų startiniai penketai:

Lietuva: Mantas Kalnietis, Adas Juškevičius, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, Artūras Gudaitis.

Latvija: Martinas Meieris, Janis Strelniekas, Ojaras Silinšas, Janis Timma, Artis Ate.