2018 11 18

Saldus revanšas: „Rytas“ uostamiestyje parbloškė „Neptūną“

Vilniaus „Rytas“ (8-2) pasiekė revanšą. Klaipėdoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 93:78 (23:24, 23:17, 27:14, 20:23) nugalėjo sausakimšai užpildytų tribūnų palaikomą „Neptūną“ (9-2).
 LKL rungtynės: Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Rytas“
LKL rungtynės: Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Rytas“ / Karolio Bakūno nuotr.

Prieš dvi savaites sostinėje vykusį susitikimą 78:66 buvo laimėję klaipėdiečiai.

Tačiau uostamiestyje sekmadienio vakarą „Ryto“ krepšininkai buvo energingesni. Nors pirmoje mačo dalyje aikštės šeimininkai „Švyturio“ arenoje laikėsi, trečiojo ketvirčio starte Vilniaus klubo krepšininkai susikrovė dviženklę persvarą, o tada dar padidino atotrūkį ir iki 20-ties taškų (65:45).

K.Maksvytis ir LED stendą spardė, ir techninę pražangą užsidirbo, ir vandens buteliuką į žemę sviedė, tačiau savo auklėtinių prikelti jam nepavyko.

Reikalai aikštės šeimininkams klostytis geresne linkme pradėjo ketvirtajame kėlinyje, kuriame deficitą buvo pavykę nubraukti iki 10 taškų (69:79).

Vis dėlto „Rytas“ savo pranašumą įrodė. Dviejose atakose iš eilės po tritaškį smeigė Eimantas Bendžius ir galutinai pražudė neptūniečius. Šiems tiesiog nebeliko laiko dar kartą kabintis į rungtynes.

Nugalėtojų gretose puikias rungtynes sužaidė Arnas Butkevičius, pelnęs 17 taškų (4/5 dvit., 3/4 trit.). Taip pat puolėjas atkovojo net 10 kamuolių ir surinko 27 naudingumo balus.

Antras pagal rezultatyvumą buvo naujas Rokas Stipčevičius, pelnęs 14 taškų ir išdalinęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Įdomu tai, kad „Rytas“ suklydo net 23 kartus, o „Neptūnas“ prarado 15 kamuolių.

Vilniečiai pataikė net 52 proc. tritaškių (12/23), o klaipėdiečiai iš toli atakavo 25 proc. tikslumu (7/27).

„Neptūnas“: K.Weaveris 18 (5 rez. perd.), J.Grantas 13, L.Williamsas (4 kl.) ir P.Dambrauskas po 10, L.Kisielius 9

„Rytas“: A.Butkevičius 17 (10 atk. kam., 27 naud. bal.), R.Stipčevičius 14 (5 rez. perd., 4 kl.), DJ Seeley 13 (9 rez. perd.), M.Girdžiūnas, D.Suttonas (5 kl.) ir E.Bendžius (4/6 trit.) po 12.

Kitose vakaro rungtynėse Alytaus „Dzūkija“ 74:68 nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“.

Rungtynių eiga. Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Neptūnas“ – „Rytas“

40 min. „Rytas“ nebeleido varžovams pagalvoti apie pergalę.

37 min. D.Suttonas prieš dėjimą greitoje atakoje nustūmė J.Grantą ir užsidirbo penktąją asmeninę pražangą.

36 min. K.Weaverio baudų metimai buvo sumažinę skirtumą iki 10 taškų, tačiau iš toli dukart pataikė E.Bendžius ir vėl padidino „Ryto“ atotrūkį – 85:69.

33 min. Puiki „Neptūno“ atkarpa 8:0. J.Grantas pelnė du taškus su pražanga ir „Neptūnas“ kerpa deficitą – 63:76.

32 min. Įspūdingas D.Suttono dėjimas neįskaitomas. Amerikietis į orą kilo po laiko, bet jau kitoje atakoje E.Bendžius smeigė tritaškį. Skirtumas vėl perkopė 20-ties taškų ribą – 76:54.

Trečias kėlinys. „Neptūnas“ – „Rytas“ 55:73 (24:23, 17:23, 14:27)

30 min. Ketvirtį „Rytas“ užbaigė gera gynyba, tačiau netaikliu metimu su sirena. Svečiai prieš lemiamą atkarpą turi užtikrintą persvarą – 73:55.

29 min. R.Stipčevičius pataikė iš toli, tačiau tuo pačiu atsakė ir K.Weaveris, o metimo metu kitoje aikštės vietoje prasižengė M.Echodas. „Rytas“ vis dar saugiai pirmavo – 68:51.

26 min. D.Suttonas vertė du taškus su pražanga, K.Maksvytis užsidirbo techninę pražangą. Sostinės klubo pranašumas toliau sparčiai augo – 65:45.

24 min. D.Suttonas pakabino kamuolį virš lanko E.Kairiui, kuris krovė iš viršaus. Dėjimą pridėjo ir A.Butkevičius, dar pridėdamas prie jau turimos vilniečių persvaros – 58:45.

23 min. E.Kairys įspūdingai nupūtė G.Masiulio metimą, o tada didina svečių persvarą iki dviženklės – 54:43.

22 min. A.Butkevičius smeigė jau trečiąjį savo tritaškį. „Ryto“ persvara didėjo, bet ją kiek apkarpė J.Granto dėjimas – 49:43.

Antras kėlinys. „Neptūnas“ – „Rytas“ 41:46 (24:23, 17:23)

20 min. Į pertrauką komandos išsiskirstė „Rytui“ pirmaujant 46:41.

19 min. A.Butkevičius pataikė antrąjį savo tolimą metimą. Svečiai vėl truktelėjo į priekį – 44:39.

18 min. D.Suttono klaidą „Neptūnas“ pavertė greitais taškais. D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Jo komandos pranašumas ištirpo iki 2 taškų – 41:39.

17 min. Koks J.Granto dėjimas! „Neptūno“ deficitas dar sumažėjo – 35:38.

15 min. A.Butkevičius buvo padidinęs pranašumą iki 9 taškų, bet J.Grantas dėjimu ir L.Williamsas metimu iš vidutinio nuotolio „Neptūno“ atsilikimą sumažino – 31:36.

13 min. DJ Seeley metimu iš po krepšio vėl išvedė svečius į priekį – 29:27.

11 min. Per pirmą kėlinį abi komandos neprametė nei vieno dvitaškio: „Neptūnas“ iš artimojo nuotolio pataikė 7, „Rytas“ – 8 kartus.

Pirmas kėlinys. „Neptūnas“ – „Rytas“ 24:23

10 min. Ketvirtį kiek sėkmingiau užbaigė „Neptūno“ krepšininkai, susigrąžinę minimalią persvarą – 24:23.

9 min. Staigus DJ Seeley tritaškis išvedė į priekį svečius, jam tuo pačiu atsakė K.Weaveris. M.Echodas vėl truktelėjo „Rytą“ į priekį – 22:21.

6 min. D.Suttonas pataikė tritaškį ir „Neptūno“ pranašumas mažėja iki minimalaus – 14:13.

5 min. G.Masiulis nepataikė iš toli, bet kamuolį nusiėmė J.Grantas, vėl atidavė jį G.Masiuliui, o šis jau neklydo. L.Williamsas pridėjo tritaškį ir klaipėdiečiai tolo – 12:8.

3 min. L.Kisieliaus ir G.Masiulio taškai veda „Neptūną“ į priekį, „Rytui“ taškus kol kas pelnė D.Suttonas ir DJ Seeley – 5:4.

1 min. Sausakimšoje „Švyturio“ arenoje abi komandos savo pirmas atakas baigė klaidomis.

Startiniai komandų penketai:

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas, Laimonas Kisielius, Kyle'as Weaveris, Gytis Masiulis, Jerai Grantas.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, DJ Seeley, Arnas Butkevičius, Dominique'as Suttonas, Evaldas Kairys.