2022 10 02

Prisistatymas pavyko: „Žalgiris“ paliko šlapią vietą iš „Šiaulių“

Kauno „Žalgiris“ (3-0) įspūdingai prisistatė saviems sirgaliams. Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse namuose Kazio Maksvyčio auklėtiniai net 96:60 (28:14, 27:14, 21:16, 20:16) nušlavė „Šiaulius“ (0-2).
Kevarriusas Hayesas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Žalgiriečiai su oponentais susitvarkė jau pirmajame kėlinyje.

Beveik viską pataikęs „Žalgiris“ sužaidus tris minutes jau pirmavo 15:2, o pirmo ketvirčio pabaigoje ėmė kone triuškinti šiauliečius – 28:11.

Antrajame ketvirtyje skirtumas tarp komandų toliau augo. Tritaškius puikiai pataikę kauniečiai per pirmus du kėlinius įmetė net 9 tolimus metimus ir įpusėjus susitikimui triuškino „Šiaulius“ 55:28.

Varžovų tolimą į priekį Antano Sireikos komanda kiek pristabdė po ilgosios pertraukos, bet rungtynių baigties tai nepakeitė.

Po Karolio Lukošiūno ir Tomo Dimšos tritaškių skirtumas tarp komandų pasiekė net 30 taškų (72:42), o ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai pirmavo ir 37 taškais (94:57).

Kauniečiai šiame susitikime pataikė 13 tritaškių iš 31, o dviženklį taškų skaičių pelnė penki „Žalgirio“ žaidėjai.

Įdomu tai, kad tarp naudingiausių atsidūrė ir nė taško nepelnęs Arnas Butkevičius. Puolėjas per 18 minučių atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir naudingumo balų skaičiumi (16) nusileido tik Edgarui Ulanovui (23) ir Laurynui Biručiui (20).

Tai buvo pirmos „Žalgirio“ rungtynės šį sezoną namuose. Prieš tai kauniečiai išvykose įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir Prienų „Labas Gas“.

„Žalgiris“ LKL sezoną pradėjo trimis pergalėmis ir su Vilniaus „Rytu“ bei Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“ dalinasi pirmąją vietą.

Jau ketvirtadienį kauniečiai pradės sezoną Eurolygoje, kai keliaus į Tel Avivą ir testuos „Maccabi“ ekipą.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15, Laurynas Birutis (6 atk. kam.) ir Tomas Dimša (4/5 trit.) po 14, Ignas Brazdeikis 12 (4/12 metimai), Keenanas Evansas 10.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis 16, Jonas Bergstedtas 10.