2023 10 09

Sensacija buvo arti: „Žalgiris“ išplėšė pergalę prieš LKL naujokus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmadienio vakarą buvo arti pirmojo pralaimėjimo LKL – Kazio Maksvyčio komanda tik per plauką įveikė lygos naujokus.

Pergalingai Eurolygos sezoną pradėję žalgiriečiai išvykoje 73:69 (16:15, 20:27, 10:14, 28:12) palaužė Mažeikių „M Basket“.

Devynis tritaškius per pirmus du kėlinius pataikė Mažeikių ekipa, „Žalgiris“ iš žaidimo atakavo tik 34 proc. tikslumu, tad į pertrauką „M Basket“ krepšininkai iškeliavo pirmaudami 43:35.

Nesubyrėjo Telšiuose namų rungtynes žaidžiantys „M Basket“ krepšininkai ir po pertraukos, trečiąjį ketvirtį jie laimėjo 14:10 ir ėmė tikėti galima sensacija.

Bet galiūnai iš Kauno parodė raumenis.

Spurtu 8:0 lemiamą kėlinį pradėjo „Žalgirio“ krepšininkai ir įtampa pasiekė maksimumą. Likus žaisti 5 min., Keenano Evanso dvitaškis po ilgo laiko lygino rezultatą – 57:57.

Įspūdingą fiziškumą gynyboje įjungę „Žalgirio“ krepšininkai surakino varžovus, patys ėmė bėgti į priekį ir po Edgaro Ulanovo tritaškio su pražanga skirtumas siekė jau 7 taškus (66:59).

Martyno Gecevičiaus tritaškis braukė „Žalgirio“ pranašumą iki 2 taškų (70:68), prasidėjus paskutinei mačo minutei, netrukus E.Ulanovas realizavo baudų metimus (72:68).

Chauncey Collinsas įmetė tik vieną baudą iš dviejų, o Mažeikiai priverstine pražanga tikrino Tomo Dimšos nervų šaltumą. Lietuvos rinktinės gynėjas taip pat kartą klydo – padidino skirtumą iki keturių (73:69).

Kay Bruhnke bandė tapti herojumi, bet jo tritaškis buvo netaiklus ir šansų Mažeikių ekipai nebeliko.

Toliau stebuklingai po Achilo sausgyslės traumos atrodantis K.Evansas su 18 taškų per 19 minučių buvo rezultatyviausias „Žalgiryje“. E.Ulanovas pridėjo 15 taškų.

Pralaimėjusiems po 17 taškų surinko Martynas Gecevičius (5/7 trit.) ir Danielis Dolencas.

Tai buvo ketvirtosios sezono rungtynės abiem ekipoms – „M Basket“ lieka be pergalių, o „Žalgiris“ be pralaimėjimų.

„M Basket“: M.Gecevičius (5/7 trit.) ir D.Dolencas po 17, K.Bruhnke 11, Ch.Collinsas 10 (6 rez. perd.).

„Žalgiris“: K.Evansas 18, E.Ulanovas 15, N.Mitrou-Longas 7.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti